Liberecké Crazy girls vyhrály 1. ligu žen. Foto: FBC Liberec
3. 4. 2022 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Návrat po dvou letech. Liberecké Crazy girls vyhrály finále 1. ligy proti Black Angels.

 Liberec by se po dvou letech měl opět dočkat Extraligy žen. Tamní Crazy girls totiž poté, co před dvěma lety Extraligu žen dobrovolně opustily, dokázaly o víkendu dvakrát porazit Black Angels a vyhrát tak 1. ligu žen.

Především první utkání bylo hodně divoké, však posuďte sami: v čase 4:00 prohrával Liberec 0:3, v čase 7:45 pak dokonce 1:5. Ovšem již první třetina skončila z libereckého pohledu 4:6 a celé utkání nakonec Liberec získal poměrem 10:8.

Nedělní utkání začalo využitou přesilovou hrou Liberce, v osmé minutě pak srovnala za Angels Chaloupecká. V 16. minutě se pak podruhé prosadila Muchová a Liberec vedl 2:1. Ve druhé třetině otočily skóre Chovancová s Janouškovou, jenže třetí část patřila opět Liberci.

Po dvou zásazích Valešová a brankách Lenfeldové s Muchovou nakonec Liberec zvítězil 6:3 a v celé finálové sérii pak 2:0.

V Extralize žen by tak Liberec měl nahradit sestupující Židenice, Black Angels  budou mít ještě možnost zabojovat o Extraligu žen v baráži proti Bulldogs Brno. „Super zápas hodný finále. Skvělí soupeři i diváci. Projeli jsme play off bez ztráty zápasu. Velké díky všem hráčkám za celou sezǒnu. Bojovali a poctivě makali. Vyhrál super tým, který si šel za svým snem celou sezónu,“ uvedl liberecký Petr Novák.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • DýdžeJ napsal:

    Chápu, že článek vznikal narychlo, ale opsat, případně zkopírovat jména, by nemuselo být tak těžké. A autor by si měl správnost zkontrolovat. Janoušková s lobbingem nemá nic společného a jmenuje se Janušková.

  • Jojo napsal:

    Až rozhodčí tam bude dávat normální rozhodčí a ne Střídu s Novákem kteří ovlivnili utkání a hlavně díky nim Liberec postoupil tak to bude vypadat jinak. Gratulace Novákovi se Střídou za to, že jsou to rozhodčí kteří ovlivní utkání a také gratulace unii, která je nominovala.

  • Kukis napsal:

    Valešová a Žbánková přestupují do Liberce?Doufám že ano a je to logické,v opačném případě blamage!

Napsat komentář

*