Liberecké Crazy girls vyhrály 1. ligu žen. Foto: FBC Liberec
3. 4. 2022 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Návrat po dvou letech. Liberecké Crazy girls vyhrály finále 1. ligy proti Black Angels.

Liberec by se po dvou letech měl opět dočkat Extraligy žen. Tamní Crazy girls totiž poté, co před dvěma lety Extraligu žen dobrovolně opustily, dokázaly o víkendu dvakrát porazit Black Angels a vyhrát tak 1. ligu žen.

Především první utkání bylo hodně divoké, však posuďte sami: v čase 4:00 prohrával Liberec 0:3, v čase 7:45 pak dokonce 1:5. Ovšem již první třetina skončila z libereckého pohledu 4:6 a celé utkání nakonec Liberec získal poměrem 10:8.

Nedělní utkání začalo využitou přesilovou hrou Liberce, v osmé minutě pak srovnala za Angels Chaloupecká. V 16. minutě se pak podruhé prosadila Muchová a Liberec vedl 2:1. Ve druhé třetině otočily skóre Chovancová s Janouškovou, jenže třetí část patřila opět Liberci.

Po dvou zásazích Valešová a brankách Lenfeldové s Muchovou nakonec Liberec zvítězil 6:3 a v celé finálové sérii pak 2:0.

V Extralize žen by tak Liberec měl nahradit sestupující Židenice, Black Angels  budou mít ještě možnost zabojovat o Extraligu žen v baráži proti Bulldogs Brno. „Super zápas hodný finále. Skvělí soupeři i diváci. Projeli jsme play off bez ztráty zápasu. Velké díky všem hráčkám za celou sezǒnu. Bojovali a poctivě makali. Vyhrál super tým, který si šel za svým snem celou sezónu,“ uvedl liberecký Petr Novák.