Rusové jsou vyloučeni z dění v IFF. Foto: IFF Rusové jsou vyloučeni z dění v IFF. Foto: IFF
5. 4. 2022 Zahraničí (5) KOMENTÁŘŮ

Podpoříte IFF nebo odsoudíte válku na Ukrajině? Následovat bude roční stopka, řekli Rusové. Nepřijatelné, zuří IFF

 Mezinárodní florbalová federace na svém webu tvrdě odsoudila vyjádření Ruské florbalové federace, která 2. dubna deklarovala body, podle kterých se nyní ruské florbalové týmy musí zachovat. Za vyjádření odporu vůči válce na Ukrajině nebo za vyjádření podpory IFF k vyloučení ruských týmů ze všech soutěží nyní hrozí roční distanc.

Prohlášení Ruské florbalové federace má čtyři body a je poměrně nekompromisní.

1. Oddíly a týmy účastnící se soutěží pod hlavičkou Ruské florbalové federace jsou informovány, že vyjádření odsuzující „speciální vojenskou operaci“ na Ukrajině odporují současné legislativě Ruské florbalové federace.

2. Ruská florbalová federace prohlašuje, že je nepřijatelné podpořit Mezinárodní florbalovou federaci v jejím rozhodnutí vyloučit Ruskou florbalovou federaci, ruské kluby a ruské sportovce z mezinárodních soutěží.

3. Aby kluby mohly pokračovat v soutěžích pod hlavičkou Ruské florbalové federace, musí odstranit veškeré výstupy, které podporují bod 1 nebo 2. Rovněž je nutné, aby kluby uvedly, že se jedná o prohlášení jednotlivců, která ovšem neodráží postoj samotného oddílu. Na toto mají čas do 6. dubna 2022

4. V případě nesplnění bodu 3 rozhodne Ruská florbalová federace o vyloučení oddílu nebo týmu na jeden rok, s platností od 7. dubna 2022.

Reakce ze strany Mezinárodní florbalové federace je poměrně tvrdá. „Jedná se o zjevné porušení práva na svobodu projevu. Měli jsme informace o tom, že v ruském florbalovém hnutí existuje určitá skupina, která je proti současnému řešení situace na Ukrajině, tito lidé jsou ale nyní pod hrozbou umlčováni. Mezinárodní florbalová federace se snaží zajistit účast Ukrajiny na květnové kvalifikaci na světový šampionát mužů a doufá v mírové řešení situace na Ukrajině,“ píše se na webu IFF.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*