6. 4. 2022 1. liga (12) KOMENTÁŘŮ

Karlovy Vary postupují do Superligy! V Brně musely rozhodnout nájezdy

Pátý zápas finálové série a zároveň poslední utkání 1. ligy v této sezoně se dnes večer odehrálo v Městské sportovní hale Vodová. Proti sobě se postavily týmy z Brna a Karlových Varů. Po dlouhé gólové přetahované utkání dospělo až do nájezdů, kdy byli úspěšnější Západočeši. Týká se jich tedy přímý postup do Superligy.

Do zápasu nastoupily oba týmy velice opatrně. Hra se přelévala ze strany na stranu a utkání započalo velice vyrovnaným florbalem. Takovým, jaký se od takto důležitého zápasu očekává. V polovině třetiny rozsekl bezbrankové skóre Michal Klápa, který Karlovy Vary poslal do vedení. O čtyři minuty později se prosadili opět Západočeši, konkrétně Michal Strachota přidal druhý gól a do šaten se šlo za stavu 0:2.

Ve druhé třetině se domácí Bulldogs dokázali dostat do stavu nerozhodného skóre, kdy v šestnácté minutě vyrovnal Martin Grlický. Před koncem druhé části ovšem karlovarský kanonýr Michal Klápa přidal svůj druhý gól a třetina skončila za stavu 3:4.

V poslední třetině Vary opět navýšily náskok, do konce třetí třetiny se ale podařilo Brnu vyrovnat. Konkrétně minutu a 54 vteřin před koncem základní hrací doby vstřelil gól Lukáš Mráz a posunul tak zápas do prodloužení.

V přidaném čase docházelo k velkému množství šancí, ale ani jeden tým nedokázal rozvlnit síť. Zápas tedy spěl k nájezdům. V těch nakonec zvítězily Karlovy Vary, a čeká je tak přímý postup do české nejvyšší soutěže.

Výsledek 5. finále 1. ligy:

Bulldogs Brno – FB Hurrican Karlovy Vary 5:6 po sam. náj.
Branky: 30. Martin Grlický, 35. Martin Grlický, 36. Martin Grlický, 52. Jan Vojtíšek, 59. Lukáš Mráz – 11. Michal Klápa, 15. Michal Strachota, 33. Michal Strachota, 40. Michal Klápa, 43. Michal Klápa, rozh. náj. Ondřej Vašíček.

Autor: Pavel Klepetko