Foto: FB Hurrican Karlovy Vary Foto: FB Hurrican Karlovy Vary
6. 4. 2022 1. liga (12) KOMENTÁŘŮ

Karlovy Vary postupují do Superligy! V Brně musely rozhodnout nájezdy

 Pátý zápas finálové série a zároveň poslední utkání 1. ligy v této sezoně se dnes večer odehrálo v Městské sportovní hale Vodová. Proti sobě se postavily týmy z Brna a Karlových Varů. Po dlouhé gólové přetahované utkání dospělo až do nájezdů, kdy byli úspěšnější Západočeši. Týká se jich tedy přímý postup do Superligy.

Do zápasu nastoupily oba týmy velice opatrně. Hra se přelévala ze strany na stranu a utkání započalo velice vyrovnaným florbalem. Takovým, jaký se od takto důležitého zápasu očekává. V polovině třetiny rozsekl bezbrankové skóre Michal Klápa, který Karlovy Vary poslal do vedení. O čtyři minuty později se prosadili opět Západočeši, konkrétně Michal Strachota přidal druhý gól a do šaten se šlo za stavu 0:2.

Ve druhé třetině se domácí Bulldogs dokázali dostat do stavu nerozhodného skóre, kdy v šestnácté minutě vyrovnal Martin Grlický. Před koncem druhé části ovšem karlovarský kanonýr Michal Klápa přidal svůj druhý gól a třetina skončila za stavu 3:4.

V poslední třetině Vary opět navýšily náskok, do konce třetí třetiny se ale podařilo Brnu vyrovnat. Konkrétně minutu a 54 vteřin před koncem základní hrací doby vstřelil gól Lukáš Mráz a posunul tak zápas do prodloužení.

V přidaném čase docházelo k velkému množství šancí, ale ani jeden tým nedokázal rozvlnit síť. Zápas tedy spěl k nájezdům. V těch nakonec zvítězily Karlovy Vary, a čeká je tak přímý postup do české nejvyšší soutěže.

Výsledek 5. finále 1. ligy:

Bulldogs Brno – FB Hurrican Karlovy Vary 5:6 po sam. náj.
Branky: 30. Martin Grlický, 35. Martin Grlický, 36. Martin Grlický, 52. Jan Vojtíšek, 59. Lukáš Mráz – 11. Michal Klápa, 15. Michal Strachota, 33. Michal Strachota, 40. Michal Klápa, 43. Michal Klápa, rozh. náj. Ondřej Vašíček.


Autor: Pavel KlepetkoKOMENTÁŘE

 • Ramirez napsal:

  Super překvapení – Gratulace Varům !

  Brno to s Pardubicemi nebude mít vůbec lehké.

 • stanjura napsal:

  Super vyrovnaný zápas. Oba týmy mohly vyhrát. Boj o každý metr hřiště. Vyhrál štastnější a možná o něco lépe připravený tým hostů. Co ale musím vyzvdvihnout je chování hráčů, laviček a fanoušků obou táborů. Jsem z Jihlavy a nefandím vlastně ani jednomu, ale včera na Vodove to bylo fakt super zažít férový a slušný projev obou táborů. RESPEKT pánové a dámy! P.S. Strachota jinde než zbytek

 • Ferda napsal:

  Kvalitní finálová série, pro diváky pěkná podívaná bez zbytečných „superligových“ výlevů. Rozhodující faktor byl Strachota, bez kterého by KV nevyhrály, spíš nehrály ani finále. Opravdu vyjímečný hráč. Nadruhou stranu, v prvních dvou lajnách KV není jediný odchovanec, vše natahaní žoldáci. Jsem zvědavý, koho přitáhnou do týmu na Superligu, zázemí a finance mají, může z nich být silný hráč, který nemusí hrát nutně o záchranu.

  • Ramirez napsal:

   1000krát obehraná písnička na téma procento „vlastních odchovanců a „natahaní žoldáci“ 😀

   Ferda nezklamal. Díky.

   V Superfinále bude hrát Bolka.
   V neděli 10.4. se tady v komentářích můžeš opět vyřádit.👍

   • Tonda napsal:

    Souhlasím s tím, že Bolka moc těch odchovanců nemá…do počtu na tom bude stejně jako KV. Z mého pohledu je tam jeden faktor a to ten, že MB tu základnu začalo budova opačně od mužů dolu.(Případně mě někdo opravte) KV má dlouhodobě širokou členskou základnu a z té nejsou schopni vyprodukovat kvalitní hráče ani pro 1.ligu? Každopádně pokud jsou schopni investovat a připravit podmínky hráčům z jiných koutů ČR, tak je to taky cesta, která zafungovala. 😉

    • KV napsal:

     Když ono je to taky těžký ty hráče v KV kraji hledat a udržet. Jsou tam na celý kraj dva týmy, které hrají celostátní soutěže. Není tam vysoká škola, čili pokud chce jít někdo studovat tak se to úplně nedá skloubit s florbalem ve Varech. Jasný, někomu se to nemusí pozdavat, ale tak to prostě v KV kraji je a ty týmy tam pokud chtějí být úspěšné si musí vypomoci hráči odjinud. Je to tak i ve volejbale a v hokeji

    • Petr 2 napsal:

     MB tu základnu dětí také měla, resp. tam bylo více týmů v městě a okolí. Co si pamatuji, tak to byly takové regionální týmy bez větších úspěchů v regionálních ligách. Kvalita přišla s nástupem koncepční práce v klubu. Mladí odchovanci to budou mít v elitním týmu MB vždy těžké, akviziční politika je založena na jiných principech.

   • Ferda napsal:

    Však já netvrdím, že je to špatná cesta, jen mi není blízká. Všechny ty aspekty (nejslabší region kvalitou i kvantitou, bez VŠ,…) jsou pravda a Vary měly možnost jít cestou cizích hráčů, která jim vyšla a jsou v Superlize. Pro KV region obrovský úspěch.
    Věřím, že v případě vhodného doplnění se sestupu bát nemusí. Snad to bude mít vliv i na jejich koncepční práci v mládeži a nebude to jen jednoleté vystoupení a ústup ze slávy.

    • Petr 2 napsal:

     Můžete mít koncepční práci s mládeží a kvalitní trenéry, pokud ti kluci ale nebudou mít adekvátní konkurenci a potřebný objem kvalitních zápasů, tak z nich hráče vhodné pro Superligu nevychováte. A to Vary v regionu nemají, Plzeň je daleko (a tam to také není s konkurencí moc slavné) a severočeské týmy, kterých je dost, hrají jiný region.

 • a co Brno? napsal:

  Zajímavé bude sledovat přesuny/nepřesuny hráčů. Pokud nebude v mužích v Brně extraliga florbalu. I když se tedy asi vrátí Zbrojovka, což bude taky zajímavé téma u piva a Švancara bude moci dál dělat upoutávky.

 • Petr napsal:

  Peníze mají. Kádr by chtěl doplnit.

  Pokud nakoupí solidní 3-4 hráče, tak se udrží.

  Přivést: Krajcigra, Řehoře, Šešulku. + Michajloviče do branky. Stabilizovat se na 9,10 místě. Další sezónu přivést tři mladé talentované hráče. Play off je na světě.

 • Pepík napsal:

  Další Pražskej tým v SUPERLIZE…..

Napsat komentář

*