Rusko a Bělorusko mají mezinárodní florbalový utrum. Foto: Flickr IFF
8. 4. 2022 Svět - ostatní (2) KOMENTÁŘŮ

Ruská federace splnila výhružky. Za příspěvek na Twitteru vyloučila nejstarší ruský tým Akuli

 Ruská federace splnila, čím klubům a jednotlivým hráčům hrozila. Vůbec nejstarší a první registrovaný ruský florbalový klub Akuli z Petrohradu nesmazal ze svého profilu na Twitteru příspěvěk žádající konec války na Ukrajině. Trest přišel okamžitě: vyloučení klubu ze všech soutěží.

„Pravidla“ byla pro ruskou florbalovou obec daná jasně. Kdo ze svých sociálních sítí nestáhne příspěvky odsuzující „speciální operaci na Ukrajině“ nebo příspěvky, které budou podporovat rozhodnutí Mezinárodní florbalové federace o vyloučení Ruské a Běloruské federace ze všech mezinárodních aktivit do 7. dubna včetně, bude potrestán ročním vyloučením ze všech soutěží.

Příspěvek ruského klubu Akuli

A jak bývá v Rusku v takovém případě obvyklé, platí pravidlo „Padni komu padni.“ Prvním vyloučeným klubem je totiž nejstarší ruský tým Akuli z Petrohradu, jehož všechna družstva byla za příspěvek na Twitteru vyloučena ze všech soutěží.

„Je to ostudné. NFFR tak reaguje čistě na základě vlastního rozhodnutí, nikdo je k tomu nenutil. Jenom ničí kluby, lidi a zabraňuje jim hrát florbal,“ reagoval na Facebooku bývalý předseda Ukrajinské florbalové federace Tamuz Hidir.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Teuton napsal:

    Nojo, nejenom Rusko, že ? Pro změnu u nás jsou zase vypínány a blokovány weby, jejichž jediným „zločinem“ je, že jsou kritické vůči Fialově ODS a TOP 09. I u nás plane totáč vysokým plamenem.

Napsat komentář

*