Mladá Boleslav obhájila mistrovský titul. Foto: Martin Flousek, Český florbal Mladá Boleslav obhájila mistrovský titul. Foto: Martin Flousek, Český florbal
9. 4. 2022 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

Takticky svázané superfinále rozhodl v prodloužení Daniel Šebek. Boleslav poprvé v historii obhájila titul

 Přes deset tisíc fanoušků si v boji o mistrovský titul užilo pouze tři góly. Zbytek zápasu se spíše vyčkávalo. Mistrem Livesport Superligy pro sezonu 2021/2022 se nakonec stala Mladá Boleslav, která porazila Tatran 2:1. Triumf jí v prodloužení vystřelil útočník Daniel Šebek. Středočeši premiérově obhájili titul a získali své třetí zlato v klubové historii.

Podle předpokladů se nehrál žádný otevřený zápas, oba týmy si byly vědomy síly svého soupeře a důležitosti utkání. Na konci páté minuty dostali Střešovičtí příležitost hrát přesilovku, ale vytěžili z ní pouze tyč po pokusu Davida Šimka.

I přes opatrný florbal se solidně zaplněná O2 aréna jednoho gólu v úvodní části dočkala. Ve 14. minutě Jakub Bína zpoza branky šikovně posunul míček podél pravé tyče Křížovy branky na volného Matěje Pěničku a ten gólmana Tatranu prostřelil.

Radost boleslavských hráčů v superfinále 2022. Foto: Štěpán Černý

Radost boleslavských hráčů v superfinále 2022. Foto: Štěpán Černý

Středočeši pak měli dvě početní výhody, které jim mohly pomoci k navýšení náskoku. Tu ze závěru úvodní části svěřenci Petra Novotného nezužitkovali, ve druhém dějství už se Milan Tomašík přízemní střelou na vzdálenější tyč prosadil.

Jenže střídačka Tatranu si vybrala trenérskou výzvu a po dlouhém přezkoumávání videozáznamu ze strany rozhodčích uspěla. Adam Hemerka se při rozehrávce dotkl míčku dvakrát, a tak byla Tomašíkova trefa odvolána.

Hemerka pak fauloval pronikajícího Jonáše Kreysu a Tatran si zahrál druhou přesilovku v utkání. Boleslavští byli opět při oslabení hodně stažení. Bránili předbrankový prostor a nakonec ho i přes veškerou snahu neubránili. Pokus Marka Beneše ještě mířil do tyče, dorážející Šimek už však uspěl a srovnal na 1:1.

David Šimek srovnává v superfinále na 1:1. Foto: Štěpán Černý

David Šimek srovnává v superfinále na 1:1. Foto: Štěpán Černý

Třetí třetina superfinálového klání byla spíše čekáním na prodloužení. Kromě výběhu Marka Beneše zpoza branky a šance Boleslavských pár vteřin před sirénou se skutečně nic nedělo. Po šedesáti minutách tak platil nerozhodný stav.

Na začátku desetiminutového prodloužení se konečně oba dva celky vrhly s trochu větší vervou do útoku. Nejprve se ocitl osamocen v útoku Petr Koláčný, ale mířil mimo. Následně nedostal v brankovišti prostor k zakončení Beneš a z protiútoku pálil Hemerka mimo.

Rozhodnutí přišlo v čase 62:05. Milan Tomašík posunul míček na střed a pohotová rána Daniela Šebka skončila v síti. Mladoboleslavská radost propukla, naopak Tatran svůj comeback na úplný vrchol českého florbalu nedokonal. Mistrem Livesport Superligy je podruhé v řadě Mladá Boleslav.

Výsledek superfinále Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 2:1 (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0) po prodl.
Branky: 14. Pěnička (J. Bína), 63. Šebek (Tomašík) – 40. Šimek (Marek Beneš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 10 865.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Majkl napsal:

  Takhle diváky do arén rozhodně nepřilákáme… Mrzí mě to, čekal jsem lepší podívanou. Zábavnější byl bezesporu ženský zápas. Abych si jenom nestěžoval, tak oba týmy vyrovnané, nekoncentrovanost obrany Tatranu na začátku prodloužení rozhodla.

 • trener napsal:

  superfinále je bohužel už z principu svázané taktikou a tak většinou je to nekoukatelné…nejvíce mě ale zklamala situace kolem 2 gólu mb. je pravda, že došlo k porušení pravidel, ale v téhle konkrétní situace mi to připadalo až komické – 10metrů kolem dokola nikdo, nechtěný dotyk, nic to neovlivnilo, nezískal žádnou výhodu – přesto podána výzva, dlouhé minuty zmatků, prostoj, chaos v záznamech tv – no komedie, místo propagace florbalu to lidé přepínali jinam…navíc mě na mysli vytanula reminiscence s loňskou blamáží v neprospěch vítkovic…takže, pane fridrich, pro mě zaslouženě bolka – dala 3 góly

  • flrbl napsal:

   SOUHLAS! Rozhodčí měl rovnou říct: nebudu zkoumat, neovlivnilo to hru, stejně jako ve 100 dalších případu během každého zápase, kdy se rozehrává ne přesně z místa přestupku a když se balon trochu hýbe… pokud to neovlivní hro všechno se to pouští a MÁ POUŠTĚT.

   • Petr 2 napsal:

    Vy byste si jako rozhodčí dovolil ve finále z fleku zamítnout trenérskou výzvu? Zejména po zkušenosti s rozhodnutími v loňském finále?

   • Petr napsal:

    Hru to samozřejmě ovlivnilo rozhodčí si měl všímat hry a tento přestupek ihned odpískat. Superliga potřebuje hlavně kvalitní rozhodčí jako byly pánové Černý a Janoušek kteří si uměli na hřišti sjednat pořádek a měli přehled.

  • Petr 2 napsal:

   Jak můžete tvrdit, že lidé přepínali? Přeháníte a protiřečíte si, když poukazujete na loni poškozené Vítkovice. Kdyby mohly využít videa s pocitem poškození, tak by to také reklamovaly. Ostatně Novotný reklamoval něco obdobného v zápase se Spartou a uspěl. Takže žádná komedie a už vůbec ne antireklama na florbal. A že to trvalo, než se rozhodlo, no tak to trvalo. To mne víc zlobily výpadky přenosu ČT.

 • Taky Petr napsal:

  Super zápas, spousta gólů, akce střídá akci, aktivní pojetí, žádné nudné pinkani míčku za brankou, zdržování hry, taktizování. Zkrátka reklama na florbal.
  Gratuluji všem.

 • David napsal:

  Mistři…!!! Hoši děkujem…

 • Jerec napsal:

  Suchánek-Tomašík-Šebek… luxusní akce hráčů Made in Bolka!
  Dnes strašná šmrdlaná, s přehledem nejhorší finále vůbec. Karas, král produktivity, se plouží na vlastní půlce a padesátkrát si to nahraje s bekem. Pak zase v Poháru mistrů dostanou világoš od Švédů a budou se divit, kde se stala chyba.
  Kdo se chce dívat na florbal, tomu doporučuji sérii Falun-Storvreta. To je, slovy klasika, úplně jinej sport…

  • Petr 2 napsal:

   Nejhorší finále byla výhra superdefenzivního Chodova nad superneproduktivní Boleslaví. To bolely oči a mládežnická i ženské finále byly zajímavější.

 • David napsal:

  Mistři…!!!

 • včelka napsal:

  Licitace starožitníků o konečné ceně vycpané lišky v pořadu „Poklady z půdy“ na konkurenční TV mělo (bohužel) větší grády.

  P.S.Nicméně – Gratulace MB k florbalovému titulu.

 • Bootham napsal:

  Boleslavský lazaret se probránil k titulu. Kdo by to byl řekl, že letos bude Bolka nakonec ráda, že se nehraje série, protože s tím lazaretem co ji na superfinále zbyl, by 4 vítězství nedala. Novotný nám naservíroval „reklamu“ na florbal a ani bych se nedivil kdyby diváci u tohoto akce plného zápasu usnuli. Lukáš Bauer jasně nejlepší hráč Superfinále. Zachránil tam dobrých 4-5 gólů a chytal v maximální pohodě. Rozhodčí zápas zvládli výborně. Kdo by chtěl vidět florbal, doporučuji Švédskou SSL.

Napsat komentář

*