Mladá Boleslav obhájila mistrovský titul. Foto: Martin Flousek, Český florbal Mladá Boleslav obhájila mistrovský titul. Foto: Martin Flousek, Český florbal
9. 4. 2022 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

Takticky svázané superfinále rozhodl v prodloužení Daniel Šebek. Boleslav poprvé v historii obhájila titul

Přes deset tisíc fanoušků si v boji o mistrovský titul užilo pouze tři góly. Zbytek zápasu se spíše vyčkávalo. Mistrem Livesport Superligy pro sezonu 2021/2022 se nakonec stala Mladá Boleslav, která porazila Tatran 2:1. Triumf jí v prodloužení vystřelil útočník Daniel Šebek. Středočeši premiérově obhájili titul a získali své třetí zlato v klubové historii.

Podle předpokladů se nehrál žádný otevřený zápas, oba týmy si byly vědomy síly svého soupeře a důležitosti utkání. Na konci páté minuty dostali Střešovičtí příležitost hrát přesilovku, ale vytěžili z ní pouze tyč po pokusu Davida Šimka.

I přes opatrný florbal se solidně zaplněná O2 aréna jednoho gólu v úvodní části dočkala. Ve 14. minutě Jakub Bína zpoza branky šikovně posunul míček podél pravé tyče Křížovy branky na volného Matěje Pěničku a ten gólmana Tatranu prostřelil.

Radost boleslavských hráčů v superfinále 2022. Foto: Štěpán Černý

Středočeši pak měli dvě početní výhody, které jim mohly pomoci k navýšení náskoku. Tu ze závěru úvodní části svěřenci Petra Novotného nezužitkovali, ve druhém dějství už se Milan Tomašík přízemní střelou na vzdálenější tyč prosadil.

Jenže střídačka Tatranu si vybrala trenérskou výzvu a po dlouhém přezkoumávání videozáznamu ze strany rozhodčích uspěla. Adam Hemerka se při rozehrávce dotkl míčku dvakrát, a tak byla Tomašíkova trefa odvolána.

Hemerka pak fauloval pronikajícího Jonáše Kreysu a Tatran si zahrál druhou přesilovku v utkání. Boleslavští byli opět při oslabení hodně stažení. Bránili předbrankový prostor a nakonec ho i přes veškerou snahu neubránili. Pokus Marka Beneše ještě mířil do tyče, dorážející Šimek už však uspěl a srovnal na 1:1.

David Šimek srovnává v superfinále na 1:1. Foto: Štěpán Černý

Třetí třetina superfinálového klání byla spíše čekáním na prodloužení. Kromě výběhu Marka Beneše zpoza branky a šance Boleslavských pár vteřin před sirénou se skutečně nic nedělo. Po šedesáti minutách tak platil nerozhodný stav.

Na začátku desetiminutového prodloužení se konečně oba dva celky vrhly s trochu větší vervou do útoku. Nejprve se ocitl osamocen v útoku Petr Koláčný, ale mířil mimo. Následně nedostal v brankovišti prostor k zakončení Beneš a z protiútoku pálil Hemerka mimo.

Rozhodnutí přišlo v čase 62:05. Milan Tomašík posunul míček na střed a pohotová rána Daniela Šebka skončila v síti. Mladoboleslavská radost propukla, naopak Tatran svůj comeback na úplný vrchol českého florbalu nedokonal. Mistrem Livesport Superligy je podruhé v řadě Mladá Boleslav.

Výsledek superfinále Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 2:1 (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0) po prodl.
Branky: 14. Pěnička (J. Bína), 63. Šebek (Tomašík) – 40. Šimek (Marek Beneš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 10 865.