Florbalisté Pardubic zůstanou v Livesport Superlize. Foto: SOKOLI Pardubice Florbalisté Pardubic zůstanou v Livesport Superlize. Foto: SOKOLI Pardubice
24. 4. 2022 Superliga (14) KOMENTÁŘŮ

Pardubice vstaly z mrtvých a v příští sezoně budou hrát Livesport Superligu, Bulldogs vedení 2:0 nedotáhli

 Sokolové z Pardubic zůstanou v Livesport Superlize. Rozhodlo se o tom v neděli, kdy dotáhli obrat v barážové sérii s Bulldogs Brno ze stavu 0:2. V rozhodujícím utkání navíc rychle prohrávali 0:3 ani to jim ale nakonec nezabránilo ve vítězství 9:6, které rozhodlo o jejich setrvání v nejvyšší soutěži. 

Baráž se přitom pro Sokoly vyvíjela velmi špatně, první zápas prohráli 5:8, druhý pak 3:4. V sérii hrané na tři vítězné zápasy se tak rázem ocitli jednu prohru od sestupu do 1: ligy.

Jenže ten se nakonec konat nebude. Před týdnem totiž Pardubice vyhrály 4:2 v Brně, v sobotu pak rozhodl zápas gólem v prodloužení David Petržela v časem 63:36.

Rozhodnout se tak muselo v nedělním pátém utkání. V něm sice Buldoci vedli po patnácti minutách 3:0, jenže poté začala velká pardubická otočka a po dvou třetinách už to bylo – také díky dvěma zásahům Prixe – 5:4.

Ve třetí třetině se nejprve trefili Kučera, Zozulák a Teichman a Pardubice tak rázem vedly už 8:4. Buldoci zareagovali power play, ve které nejdříve snížil Mráz, tři minuty poté pak Sedmera. Ze strany Bulldogs to ale bylo vše, naopak setrvání Pardubic v nejvyšší soutěži pečetil v čase 59:31 Adam Šmíd.

Pardubice tak zvítězily 9:6, v celé sérii 3:2 a zůstanou týmem v Livesport Superlize pro příští sezonu 2022/2023.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Příští rok by z Brna mohl někdo do Extraligy postoupit.

 • Brno napsal:

  Trochu se nám z 1.ligy stala brněnská soutěž. Škoda že v Superlize není nikdo

 • Pavel napsal:

  Tak se vyplnili prognózy o 4 brněnských klubech v druhé nejvyšší soutěži a v extralize nikdo. Kde dělají chybu?

 • Pitrs napsal:

  Nejsem fanoušek Pardubic, ale objektivně musím říct, že to co předvedli v baráži, se jen tak nevidí. Gratuluju!

 • hudino napsal:

  Pro Bulldoky kruté, ve finále 0,1 s od třetího zápasu, prohra v rozhodujícím až na nájezdy a teď vedení 2:0 a prohra.
  Nečekal jsem ale, že superliigsta se bude v baráži tak trápit, pro týmy z 1. ligy je to daleko těžší, je to tam na sestup hned za rok.

  • Buldoci napsal:

   Kruté to možná je, nicméně pokud chtěli do Superligy, tak si to měli pohlídat. Šancí měli dost. Vedení 3:1 ve druhém finále 10 minut před koncem, které ještě prohráli, to samé třetí finále. V barazi vedení 2:0 na zápasy, včera 3:0 po první třetině a nic

 • LD napsal:

  Tak to dopadá, když je v Brně celkem deset solidních hráčů, ale jsou rozmělnění do třech průměrných klubů. > Spolupráce?

  • TDGarden napsal:

   Zrovna nedávno ohlášená spolupráce brněnských klubů se týká spíše těch podprůměrných xD

   • hh napsal:

    pokud se na to podíváme optikou toho, že 1. ligu mužů hrají všichni a označíme si tak průměr. Tak zda pak není lepší se do průměru dostat zespodu (Troopers, Gullivers) nebo do něj spadnout z vrchu (Hattrick, Bulldogs). Asi jako když se muž stane po svatbě milionářem. Ale pře svatbou byl miliardář :-D. No a pak je dobré se dívat na to, kdo to postavil na trenérské práci a kdo na přestupech.

    • Mg napsal:

     Jediní, kteří mají nálepku, že jsou v první lize s odchovanci jsou Gulliveri…a podívejte na první pětku kanady…jeden odchovanec a čtyři exporty…nejméně odchovanců v týmu mají Troopers, tam se hledá odchovanec velice těžko..ale i tam kde jeden takový exemplář najít..

 • flrbl napsal:

  Troopers, Gullivers i Hattrick jsou zbytečný týmy… Nechodí na ně diváci, talenti se tam nerodí, nikdo kvalitní tam nikdy nepřestoupí… Ať si tyhle party hrajou v klidu národku a netlačí se někam, kde to pro ně není. Kdyby byl v Brně jeden solidní klub s ambicemi, nasazením a srdcem to dělat co nejlépe, bylo by to parádní. Tohle dělení sil je o ničem. Snad se Buldoci jednou zase zvednou

Napsat komentář

*