Florbalisté Pardubic zůstanou v Livesport Superlize. Foto: SOKOLI Pardubice Florbalisté Pardubic zůstanou v Livesport Superlize. Foto: SOKOLI Pardubice
24. 4. 2022 Superliga (14) KOMENTÁŘŮ

Pardubice vstaly z mrtvých a v příští sezoně budou hrát Livesport Superligu, Bulldogs vedení 2:0 nedotáhli

Sokolové z Pardubic zůstanou v Livesport Superlize. Rozhodlo se o tom v neděli, kdy dotáhli obrat v barážové sérii s Bulldogs Brno ze stavu 0:2. V rozhodujícím utkání navíc rychle prohrávali 0:3 ani to jim ale nakonec nezabránilo ve vítězství 9:6, které rozhodlo o jejich setrvání v nejvyšší soutěži.

Baráž se přitom pro Sokoly vyvíjela velmi špatně, první zápas prohráli 5:8, druhý pak 3:4. V sérii hrané na tři vítězné zápasy se tak rázem ocitli jednu prohru od sestupu do 1: ligy.

Jenže ten se nakonec konat nebude. Před týdnem totiž Pardubice vyhrály 4:2 v Brně, v sobotu pak rozhodl zápas gólem v prodloužení David Petržela v časem 63:36.

Rozhodnout se tak muselo v nedělním pátém utkání. V něm sice Buldoci vedli po patnácti minutách 3:0, jenže poté začala velká pardubická otočka a po dvou třetinách už to bylo – také díky dvěma zásahům Prixe – 5:4.

Ve třetí třetině se nejprve trefili Kučera, Zozulák a Teichman a Pardubice tak rázem vedly už 8:4. Buldoci zareagovali power play, ve které nejdříve snížil Mráz, tři minuty poté pak Sedmera. Ze strany Bulldogs to ale bylo vše, naopak setrvání Pardubic v nejvyšší soutěži pečetil v čase 59:31 Adam Šmíd.

Pardubice tak zvítězily 9:6, v celé sérii 3:2 a zůstanou týmem v Livesport Superlize pro příští sezonu 2022/2023.