Matyáš Krebner se stal novou posilou mistrovského týmu. Foto: Florbal Mladá Boleslav Matyáš Krebner se stal novou posilou mistrovského týmu. Foto: Florbal Mladá Boleslav
18. 5. 2022 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Návrat ze Švýcarska! Matyáš Krebner posílí Mladou Boleslav

 Po ročním angažmá ve švýcarském Wileru se Matyáš Krebner rozhodl vrátit zpět do Livesport Superligy. Nyní ovšem nebude oblékat dres Bohemians, jichž je odchovancem, nýbrž posílil mistrovskou Boleslav. Ve středočeském městě podepsal smlouvo do konce sezony 2024/25.

„Švýcarsko mi hodně dalo, pomohlo mi sportovně i lidsky. Chci dál dělat florbal na nejvyšší úrovni, věnovat mu spoustu času, a proto jdu do Bolky,“ uvedl Krebner pro klubový web. Ve švýcarské NLA zapsal dohromady 32 startů a s bilancí čtyři góly a osm asistencí. Před svým odchodem do Švýcarska působil v Bohemians. V zelenobílem dresu nasbíral 141 zápasů.

„Matyáš je velmi univerzální hráč, který může nastupovat na pozici centra, křídla i v obraně, což je pro naši hru důležité. Na svůj věk už toho zažil docela dost. Má za sebou výzvu ve Wileru, kde je prostředí hodně profesionální a podobné našemu klubu. To považuji za záruku, že k nám přichází hráč, který je motivovaný a chce na sobě dále pracovat,“ uvedl k přestupu hlavní kouč mistrů Petr Novotný.

I Krebner si v uplynulém ročníku zahrál superfinále, jeho Wiler ovšem nestačil na Curych a po prohře 1:2 bral stříbrné medaile.  „Myslím si, že jsme byli lepší, takže mě prohra mrzí o to víc. Celkově to ale neberu jako neúspěch. Měli jsme mladý tým, kterému před sezonou málokdo věřil, hodně jsme se zlepšovali a nakonec to dotáhli až do bitvy o zlato. Toho si vážím,“ dodal k boji o švýcarský titul.

Matyáš Krebner přijal výzvu v podobě angažmá v Mladé Boleslavi. Foto: Florbal Mladá Boleslav

Matyáš Krebner přijal výzvu v podobě angažmá v Mladé Boleslavi. Foto: Florbal Mladá Boleslav


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • B. napsal:

    Proč se ze zahraničí vždycky vrací hráči do Bolky? Je to tím, že do zahraničí jdou zadarmo a zpátky tedy taky a je to levnější než tuzemský přestup?

  • anti-florbalovej expert napsal:

    Škoda no, že to nechtěl ještě jednu sezónu zkusit v Bohemce.. Když má zůstávat Forman a teoreticky by se mohli vrátit borci jako Kisugite a Šárka, tak by mohli mířit výš než na čtvrtfinále. Ale zase chápu Krebnera, z Wileru přišel namitovovanej a chce hrát o titul.

Napsat komentář

*