Matěj Havlas je zatím nejproduktivnějším hráčem Česka v kvalifikaci. Foto: Jarmo Koskela Matěj Havlas je zatím nejproduktivnějším hráčem Česka v kvalifikaci. Foto: Jarmo Koskela
25. 5. 2022 Reprezentace - Muži (10) KOMENTÁŘŮ

Splněná povinnost. Češi nasázeli Španělům 22 branek

 I ve druhém zápase český tým na kvalifikačním turnaji v Itálii splnil povinnost, Španělsko deklasoval 22 brankami. Bodově se opět zaskvěl Matěj Havlas, který ke včerejšímu hattricku přidal čtyři góly a dvě asistence. Šesti body se prezentoval také Mikuláš Krbec. Ve čtvrtek svěřenci Jaroslava Berky uzavřou skupinu duelem s domácí Itálií.

Už po první třetině bylo hotovo. Na tabuli svítilo 5:0 a Češi postupně zvyšovali skóre. Nejvíce branek si schovali na závěrečnou třetí dvacetiminutovku, kdy vsítili 12 branek a celkově Španělsko porazili 22:0. Kromě Havlase s Krbcem se prosazovali také Matěj Jendrišák (4+1), Šimon Stránská (2+2), Filip Langer (0+4), hattrick zkompletoval Jonáš Kreysa.

Češi tak za dva zápasy v Itálii nasázeli soupeřům dohromady 29 branek, vévodí tabulce skupiny a třetí střetnutí je čeká ve čtvrtek večer proti domácímu celku. Podle předpokladů se v Celanu zatím nedaří reprezentačnímu výběru Pobřeží slonoviny. „Sloni“ za dvě utkání inkasovali dohromady 82 branek. Favoritem souběžně hrané skupiny jsou Slováci.

KVALIFIKACE O POSTUP NA MS:

Česko – Španělsko 22:0 (5:0, 5:0, 12:0)
Branky: 1. Havlas (Němeček), 2. Jendrišák (Krbec), 12. Jendrišák (Punčochář), 12. Havlas (Langer), 15. Krbec (Langer), 17. Majer (Krbec), 18. Stránský (Langer), 20. Kreysa, 21. Besta (Jendrišák), 24. Jendrišák (Krbec), 31. Vítovec (Langer), 33. Havlas (Stránský), 35. Havlas (Stránský), 35. Kreysa (Hemerka), 35. Majer (Krbec), 37. Kreysa (Zouzal), 38. Jendrišák (Krbec), 39. Němeček (Havlas), 40. Zouzal (Pěnička), 41. Stránský (Němeček), 44. Vítovec (Havlas), 45. Pěnička (Zouzal).

Sestava Česka: Haleš – Němeček, Vítovec, Gruber, Hemerka, Punčochář, Besta – Havlas, Langer, Stránský – Pěnička, Zouzal, Kreysa – Majer, Jendrišák, Krbec. Trenér: Berka.

OSTATNÍ VÝSLEDKY KVALIFIKAČNÍHO TURNAJE V ITÁLII:

Německo – Pobřeží slonoviny 48:0
Rakousko – Slovensko 1:7
Slovinsko – Itálie 8:8


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • de napsal:

  Vyhozené praxy, čas a hlavně prestiž (její zbytečky) florbalového hnutí!

  • Petr 2 napsal:

   Tahle eskapáda přece není kvůli nám, ale kvůli Španělům, Italům a dalším podobným. Bez popularizace florbalu v takovýchto zemích bude florbal pořád dál jen o Skandinávii a Střední Evropě. Florbal je v mezinárodním měřítku stále mladý a málo rozvinutý sport, touto optikou je potřeba posuzovat všechny podobné akce.

   • Karel napsal:

    Vážně? Dnes bylo na našem zápase 42 diváků. Včera na domácí Italy se Španělskem, jediny zápas kde mohli uspět 90 diváků? Dnes v jiném místě na mistry světa Švédy 72 diváků? To není popularizace…to je úplný výsměch a degradace.

    • Petr 2 napsal:

     Tady přece nejde jen o diváky. Podle tohoto kritéria by neuspěla mnohdy ani naše liga. Přidělení pořadatelství je prostředkem důvěry florbalovému svazu dané země a také výzvou a úkolem, aby takovou akci uspořádal a zajistil vše potřebné.

 • Ramirez napsal:

  Já myslím, že by tu naši kvalifikaci v Itálii s přehledem vyhráli i Buldoci z Brna.

  Souhlas – popularizace florbalu v zemích, kde florbal aktivně a dlouhodobě hraje zanedbatelné promile obyvatel, je perspektivní počin.

 • Kadlík napsal:

  Jen česká unie si myslí, že florbal ve světě někoho zajímá a nebo bude zajímat. A řeší marketing víc než sportovní stránku. Cesta do pekel. Max. 6 zemí v Evropě se snaží to dělat jako sport.

  • Raketový inženýr napsal:

   A víte, že tohle je Kvalifikace na MS, kterou naše repre MUSÍ hrát, protože jinak na to MS nemůže podle regulí IFF jet? Že tady nikdo z TOP 4 nemá na výběr a ušetřen je jen pořadatel MS… Víte to, že jo?

   • Kadlík napsal:

    A četl jste můj příspěvek, já nic nutnosti hrát kvalifikaci nic nemám. I když může být i jiný model. Já říkám, že super sport nařízením o povrchu, video přenosama a dalšíma sračkama z toho dělá unie něco co to evidentně není.

 • Fanda napsal:

  ZRUSTE KVALIFIKACI A DEJTE PENIZE NA ELEKTRINU PRO TRENINKY DETI…

  • Alfred Vail napsal:

   SOUHLASIM.TOHLE.NĚKTERÉ.KLUBY.DOSTALO.JIŽ.DO.FAZE.KDY.MUSI.POUZIVAT.KE.KOMUNIKACI.MORSEOVKU.!

Napsat komentář

*