Slovenští muži slaví historickou výhru. Foto: IFF Slovenští muži slaví historickou výhru. Foto: IFF
27. 5. 2022 Reprezentace - Muži (9) KOMENTÁŘŮ

Češi v kvalikačním finále padli se Slovenskem 4:5, územní převahu nedokázali využít

Finálovou porážkou se Slovenskem skončila pro český národní tým kvalifikace na světový šampionát ve Švýcarsku. Svěřenci hlavního trenéra Jaroslava Berky nedokázali využít územní převahu a odešli poraženi poměrem 4:5

Po včerejší výhře 10:1 nad domácí Itálií přišla v pátek v Celanu jarní sprcha. Čeští florbalisté totiž podlehli ve finále kvalifikačního turnaje Slovensku poměrem 4:5.

Čeští hráči sice plnili roli favorita minimálně z územního hlediska, když se hra odehrávala především před slovenským gólmanem Adamem Kohútem, jenže převahu nedokázali gólově vyjádřit, a to ani ve dvou přesilových hráč při trestech Kozáka.

Skóre tak otevřel na konci 12. minuty Navrátil, Češi se prosadili až ve druhé třetině, v čase 16:09 poprvé a naposledy vyrovnal Kreysa. Další branka opět do české sítě, ve 25. minutě se prosadil Grlický.

I s ohledem na herní čas třikrát 15 minut se česká situace stala velmi vážnou na začátku třetí třetiny, kdy se prosadili Ujhelyi s Gajdošem a Češi rázem prohrávali o tři branky.

Začala tak mohutná česká ofenzíva, která přinesla snížení na rozdíl jediného gólu po zásazích Besty a Pěničky. Ze strany českého týmu to ale bylo na klíčovou dobu vše. Nepomohla ani power play, při které vstřelil nakonec vítěznou branku Navrátil, který tak zkompletoval hattrick, také díky tomu, že se Haleš nestihl pořádně vrátit do branky.

Konečnou podobu dal totiž výsledku 10 sekund před koncem Havlas. Čeští florbalisté tak podlehli Slovensku 4:5.

KVALIFIKACE O POSTUP NA MS:

Česko – Slovensko 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)
Branky: 17. Kreysa (Majer), 35. Besta (Punčochář), 38. Zouzal (Krbec), 45. Havlas (Stránský) – 12. Navrátil (Mirt), 25. Grlický (Navrátil), 32. Ujhelyi (Dudovič), 33. Gajdoš (Kvasnica), 43. Navrátil (Ujhelyi).

Sestava Česka: Haleš – Němeček, Vítovec, Gruber, Hemerka, Besta, Punčochář – Havlas, Langer, Stránský – Majer, Zouzal, Kreysa – Pěnička, Jendrišák, Krbec. Hlavní trenér: Berka.

Sestava Slovenska: Kohút – Pažák, Miške, Kozák, Mirt, Virga, Hatala – Dudovič, Gašparík, Gál – Ujhelyi, Grlický, Navrátil – Kvasnica, Gajdoš, Kelemen. Hlavní trenér: Mrázek.