Slovenští muži slaví historickou výhru. Foto: IFF Slovenští muži slaví historickou výhru. Foto: IFF
27. 5. 2022 Reprezentace - Muži (9) KOMENTÁŘŮ

Češi v kvalikačním finále padli se Slovenskem 4:5, územní převahu nedokázali využít

 Finálovou porážkou se Slovenskem skončila pro český národní tým kvalifikace na světový šampionát ve Švýcarsku. Svěřenci hlavního trenéra Jaroslava Berky nedokázali využít územní převahu a odešli poraženi poměrem 4:5

Po včerejší výhře 10:1 nad domácí Itálií přišla v pátek v Celanu jarní sprcha. Čeští florbalisté totiž podlehli ve finále kvalifikačního turnaje Slovensku poměrem 4:5.

Čeští hráči sice plnili roli favorita minimálně z územního hlediska, když se hra odehrávala především před slovenským gólmanem Adamem Kohútem, jenže převahu nedokázali gólově vyjádřit, a to ani ve dvou přesilových hráč při trestech Kozáka.

Skóre tak otevřel na konci 12. minuty Navrátil, Češi se prosadili až ve druhé třetině, v čase 16:09 poprvé a naposledy vyrovnal Kreysa. Další branka opět do české sítě, ve 25. minutě se prosadil Grlický.

I s ohledem na herní čas třikrát 15 minut se česká situace stala velmi vážnou na začátku třetí třetiny, kdy se prosadili Ujhelyi s Gajdošem a Češi rázem prohrávali o tři branky.

Začala tak mohutná česká ofenzíva, která přinesla snížení na rozdíl jediného gólu po zásazích Besty a Pěničky. Ze strany českého týmu to ale bylo na klíčovou dobu vše. Nepomohla ani power play, při které vstřelil nakonec vítěznou branku Navrátil, který tak zkompletoval hattrick, také díky tomu, že se Haleš nestihl pořádně vrátit do branky.

Konečnou podobu dal totiž výsledku 10 sekund před koncem Havlas. Čeští florbalisté tak podlehli Slovensku 4:5.

KVALIFIKACE O POSTUP NA MS:

Česko – Slovensko 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)
Branky: 17. Kreysa (Majer), 35. Besta (Punčochář), 38. Zouzal (Krbec), 45. Havlas (Stránský) – 12. Navrátil (Mirt), 25. Grlický (Navrátil), 32. Ujhelyi (Dudovič), 33. Gajdoš (Kvasnica), 43. Navrátil (Ujhelyi).

Sestava Česka: Haleš – Němeček, Vítovec, Gruber, Hemerka, Besta, Punčochář – Havlas, Langer, Stránský – Majer, Zouzal, Kreysa – Pěnička, Jendrišák, Krbec. Hlavní trenér: Berka.

Sestava Slovenska: Kohút – Pažák, Miške, Kozák, Mirt, Virga, Hatala – Dudovič, Gašparík, Gál – Ujhelyi, Grlický, Navrátil – Kvasnica, Gajdoš, Kelemen. Hlavní trenér: Mrázek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Diblik napsal:

  A Teambuilding se podařil ?

 • Luky napsal:

  O nic asi nešlo, ale vyhrát to měli.
  1. pokud chtěli vyhrát, tak neměl chytat Haleš, který za mě nemá co dělat v repre, ale zřejmě jde do Sparty
  2. již včerejší výkon s Itálií byl špatný
  3. když neproměníme 3 přesilovky, tak je něco špatně, a možná bych zkusil i jinou formaci a ne je nechat trápit dále v 6 na konci, to se prostě stává, že je blbec den i pro Langra a spol.
  4. nechápu změny v lajnách na Itálii, když to první a třetí fungovalo, a vzhledem k dnešnímu rozložení z toho chápu, že se zkoušel oblíbenec Pěnička, aby se někde chytil, další kdo tam nemá ce dělat – momnetálně, sezóna o ničem, skoro nehrál, nic nepředvedl ani tady a to mu trenéři podstrčili všechny možnosti.
  5. asi selhal mentální kouč, nějak je nedokázal nabudit po těch předchozích zápasech o ničem
  Na MS to bude o ničem jiném.

  • Ramirez napsal:

   V utkání se Slovenskem opravdu o nic nešlo a ani 5 mentálních koučů s 3 asistenty pro bekčeking a 2 pro forčeking by si s nastavením hlav hráčů neporadilo.

   Italii a hlavně Španělsko jsme porazili rozdílem třídy, takže postup na MS je doma!

 • Vasek napsal:

  Mrazek – pristi trener Repre?

 • Komik napsal:

  Celá ta kvalifikace je parodií na florbal. Utopené peníze v trapnosti, kde se hraje v tělocvičnách se zájmem diváků asi jako o školní turnaj a hracím časem pro starší žáky. No a výsledkem té trapnosti naši nasadili korunu.

 • trener napsal:

  opravdu smutná podívaná a tím nemyslím jenom zápas se slovenskem, reklamu florbalu tato kvalifikace neudělala, hala ostudná, návštěvy jakbysmet, úroveň k smíchu…vlastně není co rozebírat, analyzovat to nemá smysl, v zápase ve kterém jsme měli potvrdit kvality jsme byli bezradní, přes všechny proklamace si myslím, že tam nehrál tým, ale jednotlivci s hlavou v oblacích

 • Tonda Hladík napsal:

  Historie se neptá, kde, kdy, jak a proč.
  Danke her Mrázek.

Napsat komentář

*