Nejlepší florbalisté Slovenska: Michal Dudovič a Michaela Šponiarová. Foto: SZFB Nejlepší florbalisté Slovenska: Michal Dudovič a Michaela Šponiarová. Foto: SZFB
18. 6. 2022 Svět - ostatní (2) KOMENTÁŘŮ

Slovenskými florbalisty sezony Michaela Šponiarová s Dudovičem, Ferenčíková a Řezanina v Síní slávy

 Slovenský florbalový svaz uspořádal v sobotu v Kysuckém Novém Mestě premiérový Galavečer osobností slovenského florbalu. Nejlepšími florbalisty byli vyhlášeni dlouhodobě nejlepší slovenský útočník Michal Dudovič a útočnice Michaela Šponiarová, která sezonu odehrála v Täby. Do Síně slávy SZB byli uvedeni Denisa Ferenčíková s Lukášem Řezaninou. Aplaus zněl také pro české reprezentanční trenéry na slovenských lavičkách.

Do Domu Kultury v Kysuckém Novém Mestě se v sobotu odpoledne upírala pozornost florbalového Slovenska, na premiérovém Galavečeru osobností slovenského florbalu se totiž udílely ceny za uplynulou sezonu.

Hlavní kategorie vyhráli dva legionáři: útočník Ersigenu Michal Dudovič, který bude ve švýcarském týmu také pokračovat a útočnice Michaela Šponiarová. Ta byla v uplynulé sezoně spoluhráčkou brankářky Lenky Remešové v Täby, po sezoně ovšem podepsala dlouhodobý kontrakt ve Vítkovcích, kam se ve své kariéře již podruhé vrátí.

Do Síně slávy slávy SZFB byli v Kysuckém Novém Mestě uvedeni také Denisa Ferenčíková s Lukášem Řezaninou. Řezanina byl dlouholetým hráčem Vítkovic, Ferenčíková je pak kapitánkou ženského týmu z Dubiny. Oba dostali také zarámované památeční dresy za dosažení mety 100 zápasů ve slovenských reprezentacích.

Cenu pro nejlepšího slovenského brankáře pak získal Jakub Klobučník, ten v Česku působil v řadách FBC Ostrava. Kategorie zaměřené na slovenské domácí opanovali Tomáš Kvasnica s Laurou Chúpekovou, Kvasnica má rovněž krátkou zkušenost s Vítkovicemi z covidové doby. Romana Janegová, bývalá hráčka dnešního Startu98 si odnesla ocenění pro hráčku s nejvyšším počtem asistencí ve slovenské Hyundai Extralize žen.

Ačkoliv nedostali žádné ceny, v Kysuckém Novém Mestě se nezapomnělo ani na trenéry obou dospělých reprezentací. V rámci ocenění výkonů na světových šampionátech se na povel reprezentačních kapitánů spustil aplaus pro oba trenéry: Radomíra Mrázka a Michala Jedličku.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Kadeřník napsal:

    Díky bohu, že má Dudovič toho bobra na tváři, protože jinak bych nepoznal kdo je kdo.

    • Petr 2 napsal:

      Vizáž sice zajímavá, ale hráč je to excelentní. Už by mu to Švédsko i slušelo, ve Švýcarsku mu to nic herně nového nepřinese.

Napsat komentář

*