Češi podlehli v semifinále Švédsku 1:5. Foto: Český florbal Češi podlehli v semifinále Švédsku 1:5. Foto: Český florbal
11. 7. 2022 Reprezentace - Muži (11) KOMENTÁŘŮ

Švédský direkt poměrem 6:1. Česko čeká na Světových hrách boj o bronz. Krbec viděl červenou kartu

Česká florbalová reprezentace nezvládla na Světových hrách semifinálový duel se Švédskem a po porážce 1:6 ji čeká souboj o bronz proti poraženému týmu ze druhého semifinále mezi Finskem a Lotyšskem. Jedinou českou branku vstřelil Adam Hemerka. Červenou kartu dostal v závěru zápasu Mikuláš Krbec.

Nepovedené semifinále. Českým hráčům nešla upřít snaha, v průběhu prvních dvou třetin to ale byli pouze Švédové, kdo se dokázal střelecky prosadit. Po třiceti minutách tak Švédové vedli 5:0 a i s ohledem na to, že Světové hry jsou hrány na 3 x 15 minut, tak bylo očividné, že před českým týmem je pořádné penzum práce.

Po čtyřech minutách třetí třetiny se sice prosadil, díky svému důrazu na brankovišti, Hemerka, Švédové ale otěže zápasu ze svých rukou nepustili. V polovině třetí třetiny byl navíc vyloučen Rýpar, přesilovou hru ale po minutě a čtvrt ukončil faul Lundmarka na Langera.

Pět minut před koncem dostal červenou kartu Krbec, poté, co zřejmě udeřil nohou do rozkroku Johana Samuelssona tehdy, když vstával po předchozím kontaktu.

Poslední slovo měl v emotivním závěru Ahrén, soupeřem Čechů o 3. místo tak bude poražený tým z duelu Finsko – Lotyšsko.

Zápas nakonec nebylo možné sledovat živě prostřednictvím České televize, která nakonec neobdržela vysílací práva v příslušném balíčku. Podle vyjádření ČT a Českého florbalu se tak stalo poté, co byl ještě v průběhu pondělí obsah tohoto balíčku několikráte změněn. Zápas tak

Česko – Švédsko 1:6