Češi podlehli v semifinále Švédsku 1:5. Foto: Český florbal Češi podlehli v semifinále Švédsku 1:5. Foto: Český florbal
11. 7. 2022 Reprezentace - Muži (11) KOMENTÁŘŮ

Švédský direkt poměrem 6:1. Česko čeká na Světových hrách boj o bronz. Krbec viděl červenou kartu

 Česká florbalová reprezentace nezvládla na Světových hrách semifinálový duel se Švédskem a po porážce 1:6 ji čeká souboj o bronz proti poraženému týmu ze druhého semifinále mezi Finskem a Lotyšskem. Jedinou českou branku vstřelil Adam Hemerka. Červenou kartu dostal v závěru zápasu Mikuláš Krbec. 

Nepovedené semifinále. Českým hráčům nešla upřít snaha, v průběhu prvních dvou třetin to ale byli pouze Švédové, kdo se dokázal střelecky prosadit. Po třiceti minutách tak Švédové vedli 5:0 a i s ohledem na to, že Světové hry jsou hrány na 3 x 15 minut, tak bylo očividné, že před českým týmem je pořádné penzum práce.

Po čtyřech minutách třetí třetiny se sice prosadil, díky svému důrazu na brankovišti, Hemerka, Švédové ale otěže zápasu ze svých rukou nepustili. V polovině třetí třetiny byl navíc vyloučen Rýpar, přesilovou hru ale po minutě a čtvrt ukončil faul Lundmarka na Langera.

Pět minut před koncem dostal červenou kartu Krbec, poté, co zřejmě udeřil nohou do rozkroku Johana Samuelssona tehdy, když vstával po předchozím kontaktu.

VIDEO: Zákrok Mikuláše Krbce

Poslední slovo měl v emotivním závěru Ahrén, soupeřem Čechů o 3. místo tak bude poražený tým z duelu Finsko – Lotyšsko.

Zápas nakonec nebylo možné sledovat živě prostřednictvím České televize, která nakonec neobdržela vysílací práva v příslušném balíčku. Podle vyjádření ČT a Českého florbalu se tak stalo poté, co byl ještě v průběhu pondělí obsah tohoto balíčku několikráte změněn. Zápas tak

Česko – Švédsko 1:6

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Taky Petr napsal:

  No zejména hráči Vítkovic prokázali že na tento level zkrátka nemají. A Krbec je blbec.

  • Petr 2 napsal:

   Blbec je předně Samuelsson, který se Krbcovi mohl normálně vyhnout. Místo toho se nad ním prošel, to samo o sobě bylo nesportovní chování a škoda, že také nebylo oceněno.

   Krbcův první kontakt nohou byla obranná reakce, nevěděl, co mu Švéd chce udělat. Nesportovní byla až vystrčená ruka, ale zase, udržet nervy v takové situaci, když vám soupeř dělá takovou provokaci…

 • Petr napsal:

  Besta si odehrál své, ale Šindler na obraně průser. Delong dostává zbytečně moc prostoru – herně od roku 2018 téměř žádný progres (jojo ve Vítkovicích je dobře). Když na sebe má vzít zodpovědnost v zakončení, tak mu to trvá, nebo selže. Proč nedostal šanci Boček?

 • Ostravak napsal:

  Šindler, Besta, Delong ve dvou lajnách národního mužstva. Je poznat, kdo ten tým vlastně vede. A jak ho vede, to vidí každý na vlastní oči, sklízíme debakly.

  • krhut napsal:

   Delong začal pracovat, to je u nároků aktuálního florbalu brutální změna, Besta není špatný, ani opak ale neplatí. Šindler asi na TOP mezinárodní úroveň nemá pohybově. Paradoxně by byl nejlepším z Vítek Huby, kdyby … 🙂

 • Radek T napsal:

  Otázka, jak se tým od MS posunul.

  Role 1: Skandální zakončení (přesilovky). Proč tam hrál Delong?
  Role 2: Vznikaly situace kdy, hráči v útočné třetině nevěděli kam naběhnout, náběhy dvou hráčů do stejných pozic.
  Role 3: Proti Finsku mnoho prohraných soubojů.
  Role 4: Špatně nastavená taktika. Soupeř trestal z protiútoků. Chceme hrát florbal, ale ne všichni na to mají.

  Beneš a Kisugite chyběli.

  Bronz úspěch nebude. Dva důležité zápasy jsme nezvládli. Měl tam být posun a nebyl. Plácat se po zádech za třetí třetiny, když má soupeř náskok několika gólů je ubohost.

  Když si to shrneme prohra Švédsko, Finsko, Slovensko.

  Nejspíš pan Berka nevytvořil ideální prostředí, jak zmiňuje v podcastu Přes Příkop.

 • Ferry napsal:

  Delong si svoje nejlepší odehrál v repre kolem domácího MS v Praze. Teď už je to dost špatný, já chápu že se u něj třeba některý věci změnily, dokončil školu, začal makat, ale neříkejte mi že nikdo nevidí že mu to v repre fakt nejde. Podle mě fakt není možný, aby dostával stejnej herní prostor jako Langer. Šindlera toho klidně soupnou na beka jenom aby náhodou z tý sestavy nevypadl. Zatím teda nový repre cyklus nic moc.

 • Fanda napsal:

  Vi nekdo proc se s Patrikem Suchankem nepocita do repre? Za me furt bek svetoveho kalibru, nejlepsi bek nase nejlepsiho tymu. On nema zajem nebo trener nema zajem?

 • Pepa napsal:

  teď si prostě zvykněme, že v nominaci budou do počtu k základu oblíbenci pana Berky (Krbec, Zouzal, Martin Beneš, Pěnička, Punčochář, Haleš atd.) a pana Bruse (kdokoliv z Vítkovic nebo původem z Vítkovic), kteří budou zabírat místa těm, kteří by tam udělali větší kus práce, a nedej bože, kdyby se v zápase ukázali jako lepší než jejich koně, proto je pro jistotu do repre nezvou- Kříž, Sládek, Majer, Boček, Suchánek. a proto se neposuneme.

 • flrbl napsal:

  Jedinej Langer dokázal svým pohybem s míčke vytvářet prostor pro ostatní a tvořil hru. Ostatní statický, bez odvahy na střelbu (přesilovky???), nula. Krbec pak jedinej dobře napadal. Máme 7 minut na to dát 5 goly a koukáme jak se přihrávají na své polovině Švédi… Kruci musí být nějaká odvaha jít do rizika a zkusit získávat míčky abychom měli šanci dát goly. Švédi jsou zkušení a nebudou se nikam hnát aby sami od sebe ztráceli. Nedivím se že bez střelby a napadání dají 1 gol… a to se vyhrát nedá

 • Vasek napsal:

  Kdo by byl dobrym nastupcem pokud trend bude pokracovat?

  Hodil by se Mrazek?

Napsat komentář

*