Češi slaví bronz na Světových hrách 2022. Foto: IFF Češi slaví bronz na Světových hrách 2022. Foto: IFF
12. 7. 2022 Reprezentace - Muži (6) KOMENTÁŘŮ

Stopka pro sebevědomé Lotyše, Češi berou po výhře 7:3 bronz ze Světových her

 Český florbal může zapsat do svých historických análů další medaili, tentokráte ze Světových her. Naši florbalisté totiž porazili v zápase o bronz sebevědomé Lotyše poměrem 7:3. Zlatou medaili získali Švédové po finálové výhře 6:5 nad Švédskem.

Lotyšsko vypadalo jako nebezpečný soupeř, vždyť z tradiční sestavy zemí TOP 4 vyřadilo Švýcarsko, které ve vzájemném duelu porazilo, navrch ještě měli Lotyši v kapse senzační remízu se Švédskem.

Jenže v utkání o bronz byl prakticky celou dobu lepší český tým. Ve 12. minutě otevřel skóre Rýpar, když předtím již na začátku čtvrté minuty nevyužil trestné střílení Langer. V průběhu 18. minuty poprvé a naposledy srovnal Jursevskis, za necelé dvě minuty vrátil českému týmu vedení Havlas a Češi jej již nepustili.

V průběhu zápasu jejich vedení narostlo na 5:1, na následné dvě branky Lotyšů zareagovali Langer s Formanem trefami do prázdné branky. Josef Rýpar s Filipem Langerem si v zápase připsali po dvou brankách, hned čtyři kanadské body za branku a tři asistence zapsal Adam Delong.

Vítězství na Světových hrách 2022 si zapsali Švédové, kteří ve finále porazili Finsko 6:5.

Česko – Lotyšsko 7:3

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Hugo napsal:

  Tak hlavní je, že florbal cz vyřešil své nezabezpečené stránky. A pak taky máme z bowlingu stříbro.

 • Repre napsal:

  To si určitě zapíše nový realizační tým jak skvěle to poskládali, sice jsme od Švédska a Finska nedostali čuchnout, ale placka je a zbytek není důležitý 😀

  • Komik napsal:

   Nežerte to tak. Naprosto free akce uprostřed letní pauzy, spousta tymů teprve začíná v hale s tréninky. Sledovanost nula.

   • Komiks napsal:

    Souhlas s komikem. Letni turnaj, pro vsechny stejne. Svycari vyhoreli, Lotysi naopak super. Cesi v klidu potvrdili pozici. Navic spoustu mladych kluku s vyvojem do budoucna super…sledovanost mensi nez Nisa Open

 • Petr napsal:

  Bude podcast? Nejlépe s nějakým odborníkem, např. Jedlička, nebo Mrázek.

Napsat komentář

*