Novým hlavním trenérem Hattricku Brno je Šimon Šiška Foto: FBŠ Hattrick Brno Novým hlavním trenérem Hattricku Brno je Šimon Šiška Foto: FBŠ Hattrick Brno
26. 7. 2022 1. liga (6) KOMENTÁŘŮ

Novým trenérem Hattricku je kondiční kouč reprezentace juniorů Šiška. Čeká nás spousta práce, říká

 Florbalisté brněnského Hattricku půjdou do prvoligové sezony s novým hlavním trenérem. Tím se stal dosavadní asistent trenérů Marka Fialy a Jana Niznera, Simon Šiška, který současně působí jako kondiční trenér reprezentace juniorů v realizačním týmu hlavního trenéra Matěje Klucha. Sám nový trenér ví, že jej čeká hodně práce.

Simon Šiška je především zkušeným kondičním trenérem, v Hattricku působil pět let jako asistent a ve svých 29 letech se nyní stal hlavním trenérem prvoligového Hattricku. „Již několik sezón zastával pozici asistenta a zná tým i klub. To je cesta, kterou chceme dlouhodobě jít, co se týká výchovy a přípravy trenérů napříč celým klubem,” uvedl v tiskovém prohlášení prezident Hattricku Dan Koubek, který současně potvrdil, že u juniorů zůstane Marek Fiala.

Sám nový hlavní trenér chce své působení postavit na maximálním respektu a důvěře. „Chci, aby nejen mezi mnou a hráči, ale i mezi hráči navzájem panoval vzájemný respekt a maximální důvěra jednoho v druhého. A že tým je na prvním místě. Abychom všichni věřili v to, co děláme a kam směřujeme. Uvědomili si, že zadarmo nám nikdo nic nedá a je potřeba tvrdá, každodenní práce. Aby každý jeden hráč cítil, že je pro tým důležitý, má svůj úkol a že je potřebný,“ říká Simon Šiška.

Z jeho další odpovědi je pak zřejmé, že primárním cílem Hattricku nebude v jeho podání okamžitý návrat do Livesport Superligy. „Cítil jsem, že v průběhu předešlé sezóny postrádal tým herní tvář a je potřeba začít ubírat se jiným směrem. Vybudovat herní identitu celku. Proto jsem na předsezónní schůzce hráčům ukázal moji představu o hře a vysvětlil, že to bude běh na dlouhou trať a nebude to hned. Proto tento ročník bude primárně cesta i cílem. Co se týče postavení v tabulce, minimum je play-off,“ uvedl Šiška na klubovém webu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Karel V. napsal:

  Že by postup do superligy?
  Nebo Znojmo?

  • hudino napsal:

   Letos to vypadá celkem vyrovnaně a nevyzpytatelně….
   Příjde mi že bude spousta špatných celků a aspirant na postup Znojmo, Kladno, obě Brna možná? A zbytek asi tzv. „prvoligový biatlon“ , tedy vystřel a běž.

  • Znojmo napsal:

   Znojmo by podle mě mělo být aspirantem na postup. Pokud tedy všechny opory zůstávají, jakože to zatím vypadá že ano a k tomu se přidá Pánek tak z toho letního období vyšlo nejlépe, když se podíváme na odchody v Ústí nebo Kladnu. Uvidíme no, ale přijde mi že letos se do 1.ligy dostaly zespodu zajímavé celky, ale zase ty nejlepší dost oslabily

 • Glory napsal:

  Ve Znojmě se při pohledu na podobné články musí jednoznačně chystat útok na nejvyšší příčky. Po loňském ročníku nikde neavizovali velké odchody, naopak se jim povedlo získat zpět Martina Pánka, takže oslabení ze strany Kladna, Hattricku a dalších celků jim musí hrát do karet.

  • Lolek napsal:

   Znojmo bude letos rádo za druhý kolo playoff, jejich nejlepší hráč Jiří Šrámek už je za zenitem a bude se venot spíš rodině a golfu…

 • Ajaj napsal:

  Co na to Gébls?

Napsat komentář

*