Czech Open slaví v roce 2022 30 let existence Czech Open slaví v roce 2022 30 let existence.
8. 8. 2022 Czech Open (3) KOMENTÁŘŮ

Návrat zahraniční špičky, pomoc pro trenéry i dokument. Czech Open slaví 30 let v plné parádě

 Fenomén jménem Czech Open oslaví od čtvrtku do neděle své třicáté narozeniny. Už pár dní před turnajem je zřejmé, že to bude oslava v plné parádě: po dvou covidových ročnících se vrací elitní zahraniční týmy, v rámci mužské elity se bude moci využívat video a nebude chybět ani premiéra speciálního dokumentu o turnaji.

Po dvou covidových ročnících se kola největšího florbalového turnaje na světě rozjedou opět v plné parádě: do Prahy se vrací zahraniční špička, v čele s muži Falunu nebo oběma eitními týmy Pixba Wallenstam. Chybět nebude ani známý švýcarský tým Wiler-Ersigen. Chybět nebude ani ženský tým Falunu, který hraje nejvyšší švédskou ženskou soutěž.

Ve své pikantnosti ale vyčnívá jeden účastník: ženy Zugu povede v ženské elitě bývalý trenér české ženské reprezentace Sascha Rhyner, který do Prahy přiveze českou legii ve složení Denisa Ratajová, Kamila Paloncyová, Ivana Šupáková a jako svou asistentku také Natálii Martinákovou.

Právě přítomnost věhlasných zahraničních klubů, skutečné florbalové elity, zdobí bohatou historii turnaje, která se píše již od roku 1993. Zalistujeme-li pomyslnou kronikou Czech Open, zjistíme, že každý turnaj přinesl památné chvíle. Některé ročníky přesto vyčnívají. Tak například léto 1996, kdy turnaj poprvé ovládlo švédské Pixbo, které je mezi muži i ženami dle počtu zlatých medailí nejúspěšnějším klubem a muži Vítkovic dosáhli na historicky první českou mužskou medaili (stříbro). Milníkem byl i ročník 2001, kdy do Prahy prvně zavítala finská parta Finnsta, která se rychle stala miláčkem publika. A nesmíme opomenout ani rok 2004, kdy se finále přesunulo do tehdejší T-Mobile Areny, kde jej sledovalo 6538 diváků.

Czech Open jde navíc s dobou. Zápasy mužské elity se budou hrát v UNYP Aréně a během turnaje se bude testovat také využití videa pro rozhodčí, včetně známé trenérské výzvy. Ženská elita pak najde útočiště v Řepích.

Na účastníky turnaje jako vždy čeká i doprovodný program, jehož vrcholem bude klasická turnajová party v Klubu Lávka v sobotu 13. 8. od 22:00. Ještě před ní na stejném místě proběhne VIP party, během níž bude do Síně slávy Czech Open uvedeno několik dalších osobností. VIP hosté se mohou těšit i na premiéru dokumentu, který mapuje historii turnaje a vystupují v něm známá česká i zahraniční jména (například Esa Jussila, Martin Östholm, Peter Runnestig či prezident IFF Tomas Eriksson). Více informací o doprovodném programu, zajímavých akcích a slevách zájemci najdou na webu turnaje czechopen.cz či na sociálních sítích turnaje.

Celkem se na pražský turnaj sjede 155 mužstev z patnácti zemí včetně Islandu, Maďarska či Dánska. Na Czech Open si letos zahraje přibližně 2500 florbalistů a florbalistek!

Z utkání hraných v UNYP Aréně, SH Řepy a SH Jižní Město bude k dispozici možnost sledovat zápasy pomocí placených streamů.

Poznámka: V původní verzi článku bylo chybně uvedeno, že zápasy ženské elity budou nově trvat 3×15 minut. Hrací čas ženské elity je přitom stále 2×20 mimo finálového zápasu


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*