Filip Forman bude znovu nastupovat za Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians Filip Forman v dresu Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians
18. 8. 2022 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Filip Forman potrestán. Útočník Bohemians přijde po červené kartě o jeden zápas Livesport Superligy

 Útočník Bohemians a české reprezentace Filip Forman byl potrestán za červenou kartu, kterou obdržel v rámci pohárového zápasu jeho Bohemians s Mladou Boleslaví poté, co udeřil loktem do obličeje Milana Tomašíka. Formanův trest je na jeden měsíc, přijde tak o úvodní kolo Livesport Superligy.

Běžela 54. minuta pohárového utkání mezi Mladou Boleslaví a Bohemians, když ke zmíněnému zákroku došlo. Forman dostal za udeření do obličeje Milana Tomašíka trest na 2+2 minuty dle nových pravidel a červenou kartu s validitou 2, která jej vyřadila již z následného pohárového zápasu Bohemians.

Bohemians zápas s Boleslaví prohráli 4:8, Filip Forman si pak automatický jednozápasový trest následující po ČK2 odpykal v dalším pohárovém zápase, kdy Bohemians porazili 6:4 Chomutov.

Nyní dostal trest na jeden měsíc zpětně od 15. srpna, přijde tak o čtvrteční pohárový zápas s Čelákovicemi a superligovou premiéru proti Otrokovicím.

Nepřijde naopak o turnaj EuroFloorball Tour mužské reprezentace, o čemž paradoxně Disciplinární komise také rozhodla. „DK zároveň rozhodla, že po dobu tohoto trestu může Filip Forman nastoupit v mezinárodních utkáních. Pro hráče je příležitost nastoupit v mezinárodních utkáních oproti běžným ligovým nebo pohárovým utkáním značně omezená. Dle názoru DK nemá být přestupek vzniklý z herní situace, za který je udělován trest při spodní hranici možné sazby, důvodem pro omezení hráče reprezentovat v utkáních na mezinárodní úrovni,“ uvedla DK ve svém rozhodnutí, kterým tak Jaroslavu Berkovi posvětila případnou Formanovu nominaci.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Trest napsal:

  To je teda trest. Měsíční zákaz v době kdy se ještě nehraje liga a navíc se to nevztahuje na repre. Takže vlastně jenom takový bu bubu

 • Luis napsal:

  To jako vážně? Takže recidivista (už potřetí před DK) za tvrdý útok na hlavu dostane trest jeden zápas (sorry ale pohár s Čelákovicema není zápas, nic proti Čelakovicím). Přijde mi to, že členové DK jsou klasičtí unijní srábci, co si komplexy vydovádí na hráčích a hráčkách menšího významu a jak jde o někoho známého, tak strčí hlavu do písku. Trapné.

 • Hugo napsal:

  Nedala nedávno disciplinárka za zatažení za vlasy v podivném řízení tři extraligové zápasy stop? Trochu divné, že za záměrný zásah loktem je jeden extraligový zápas..To teď bude nějaký nový dvojí metr?

 • Karlos napsal:

  No jo reprezentant, tak to přivřeme oči. Co by si o nás ještě pomysleli ve světě, že jsme mu zakázali reprezentovat. Sorry ale to je jeho několikátý prohřešek a on dostane vlastně trest na jeden zápas. S Orkou by ho stejně Bedla nechal sedět aby se mu nezranil do ligy. Kdyby to byl někdo z nižších pater tabulky a ne jeden z hlavních marketingových taháků ČF tak vyfasne 5 zápasů ani nemrkne

 • Josef napsal:

  To byl killmonger Březina tak zesrán svým rozhodnutím, že tam musel přidat i odůvodnění, že se trest nevztahuje na repre?

Napsat komentář

*