Bratři Gärtnerovi posílili vinohradský tým. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady Bratři Gärtnerovi posílili vinohradský tým. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady
1. 9. 2022 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Od dětství jsme měli sen zahrát si nejvyšší ligu v Česku, přiznali posily SKV bratři Gärtnerové

 Vinohrady už před časem potvrdily příchod bratrů Gärtnerových. Tomáš a Daniel by se rádi ve žlutočerném dresu dobře připravili na nadcházející světový šampionát, na kterém budou opět hájit barvy Austrálie. Kromě reprezentace je ale čeká především velká výzva v rámci Livesport Superligy.

Po úspěšné květnové kvalifikaci na mistrovství světa se bratři Gärtnerovi rozhodli, že se pokusí najít možnost hrát na vyšší úrovni než v australském Sydney. „Dlouho jsme také měli plán vrátit se zpátky do Čech na trochu delší dobu kvůli rodině a cestováni v Evropě. Po covidu jsme se dostali do fáze života, kdy jsme tento posun mohli uskutečnit a rovnou to i zkombinovat s florbalem,“ přiznal Daniel Gärtner.

„Od dětství jsme měli sen zahrát si nejvyšší ligu v Česku a tím, že jsme v minulosti byli v kontaktu s SKV a známe tu pár hráčů, jsme se dostali k rozhovorům s Jirkou Buchtou a Kapim (trenérem Janem Kapuciánem), kteří nám umožnili zorganizovat přestup a hodně ulehčili celý proces,“ dodal Daniel.

V SKV oba bratři absolvovali letní dril. „Dostáváme se teď do poslední části přípravy, která je hodně náročná a v plném tempu tak, jak má být. Je vidět, že všichni kluci makají na plno, což slouží jako velká motivace, že tým bude plně připraven na začátku sezony. Pro nás oba je to skvělá výzva a těšíme se na zbytek přípravy,“ popsal Tomáš Gärtner letní tréninkové období.

Ze začátku si Gärtnerovi budou muset zvykat na nové věci vzhledem k propastnému rozdílu mezi australským a českým florbalem „Určitě to je velká změna. V Austrálii jsme za poslední tři roky měli maximálně jeden trénink na hokejce týdně. Věnujeme tu florbalu mnohem více času a samozřejmě ta intenzita je na mnohem vyšší úrovni než co jsme zvyklí hrát v Austrálii,“ popsal Daniel Gärtner odlišnosti.

S jakými očekáváními tedy reprezentanti Austrálie, kteří vyrůstali v SSK Future, půjdou do sezony? „Strašně se těšíme a doufáme, že týmu pomůžeme vybojovat úspěšné výsledky. Hlavně se teď všichni soustředí na přípravu, abychom do sezony mohli vtrhnout v té nejlepší formě,“ je natěšen Tomáš Gärtner.

„V týmu je super atmosféra, kluci umějí udělat legraci, zároveň ale berou přípravu seriózně. Jsme hodně rádi, že tu jsme,“ řekl Daniel na závěr. Vinohrady kromě bratrů Gärtnerových přivedli i lotyšského brankáře Robertse Blumbergse. Dále mužstvo posílil Ondřej Plíhal. Další posily jsou ještě v jednání a nebyly oficiálně oznámeny.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*