Josef Rýpar zazářil v nájezdech. Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey Josef Rýpar zazářil v nájezdech. Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey
2. 9. 2022 Reprezentace - Muži (7) KOMENTÁŘŮ

Třetí výhra nad Švédskem v historii. V nájezdech trefil vítězství Rýpar

Prohrávali už 0:3, přesto se svěřenci trenéra Berky dokázali vrátit zpátky do zápasu a druhou třetinu se Švédskem na turnaji Euro Floorball Tour ovládli 4:1. Dostali se dokonce do vedení, které drželi ještě minutu před koncem. Za Švédy pak ale dokázal srovnat Hampus Ahrén a poslal duel do nájezdů. V nich obstaral vítěznou trefu Josef Rýpar. Češi berou na úvod turnaje ve Švýcarsku dva body.

Češi měli hororový start do utkání a už v 19. minutě prohrávali o tři branky. Z tohoto pohledu se jako velmi důležitá jeví branka Filipa Langera z poslední minuty úvodní dvacetiminutovky, který z dálky zaskočil švédského gólmana Bending-Sörlinga. Do druhé části pak česká reprezentace vstoupila o poznání lépe.

Postupně se prosadili Marek Beneš, Matěj Havlas, Jiří Besta a znovu Beneš, a protože Švédové se v prostřední části trefili pouze jednou, vedli Češi po 40 minutách nad Švédskem 5:4. V poslední třetině Seveřané zásluhou Albina Sjögrena srovnali na 5:5, ale o pár minut později Čechům těsný náskok vrátil z trestného střílení kapitán Ondřej Němeček.

Češi potřetí v historii vyzráli na Švédy, Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey

Češi potřetí v historii vyzráli na Švédy. Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey

Švédové v závěru odvolali brankáře a bušili do českých vrat. Nakonec byli za svou snahu odměněni. Vyrovnání přišlo po střele Hampuse Ahréna. V nájezdech se v prvních třech sériích prosadili dva exekutoři na každé straně, a tak rozstřel dospěl do čtvrté série. V ní neuspěl Emil Nilsen, naopak Josef Rýpar proměnil i svůj druhý pokus a vynesl českému týmu triumf. V sobotu Čechy čeká Finsko.

Výsledek Euro Floorball Tour 2022:

Švédsko – Česko 6:7 (3:1, 1:4, 2:1) po sam. náj.

Branky: 4. Niklas Ramirez, 6. Ludwig Persson, 19. Kim Nilsson, 25. Emil Nilsen, 53. Albin Sjögren, 60. Hampus Ahrén – 20. Filip Langer, 24. Marek Beneš, 27. Matěj Havlas, 36. Jiří Besta, 37. Marek Beneš, 58. Ondřej Němeček, rozh. náj. Josef Rýpar.

Sestava Česka: Bauer – Němeček, Hemerka, Besta, Kisugite, Hubálek, Punčochář, Gruber – Havlas, Langer, Marek Beneš – Rýpar, Forman, Delong – Krbec, Jendrišák, Tokoš – Stránský, Šindler.