Josef Rýpar zazářil v nájezdech. Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey Josef Rýpar zazářil v nájezdech. Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey
2. 9. 2022 Reprezentace - Muži (7) KOMENTÁŘŮ

Třetí výhra nad Švédskem v historii. V nájezdech trefil vítězství Rýpar

 Prohrávali už 0:3, přesto se svěřenci trenéra Berky dokázali vrátit zpátky do zápasu a druhou třetinu se Švédskem na turnaji Euro Floorball Tour ovládli 4:1. Dostali se dokonce do vedení, které drželi ještě minutu před koncem. Za Švédy pak ale dokázal srovnat Hampus Ahrén a poslal duel do nájezdů. V nich obstaral vítěznou trefu Josef Rýpar. Češi berou na úvod turnaje ve Švýcarsku dva body.

Češi měli hororový start do utkání a už v 19. minutě prohrávali o tři branky. Z tohoto pohledu se jako velmi důležitá jeví branka Filipa Langera z poslední minuty úvodní dvacetiminutovky, který z dálky zaskočil švédského gólmana Bending-Sörlinga. Do druhé části pak česká reprezentace vstoupila o poznání lépe.

Postupně se prosadili Marek Beneš, Matěj Havlas, Jiří Besta a znovu Beneš, a protože Švédové se v prostřední části trefili pouze jednou, vedli Češi po 40 minutách nad Švédskem 5:4. V poslední třetině Seveřané zásluhou Albina Sjögrena srovnali na 5:5, ale o pár minut později Čechům těsný náskok vrátil z trestného střílení kapitán Ondřej Němeček.

Češi potřetí v historii vyzráli na Švédy, Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey

Češi potřetí v historii vyzráli na Švédy. Foto: Michael Peter, Swiss Unihockey

Švédové v závěru odvolali brankáře a bušili do českých vrat. Nakonec byli za svou snahu odměněni. Vyrovnání přišlo po střele Hampuse Ahréna. V nájezdech se v prvních třech sériích prosadili dva exekutoři na každé straně, a tak rozstřel dospěl do čtvrté série. V ní neuspěl Emil Nilsen, naopak Josef Rýpar proměnil i svůj druhý pokus a vynesl českému týmu triumf. V sobotu Čechy čeká Finsko.

Výsledek Euro Floorball Tour 2022:

Švédsko – Česko 6:7 (3:1, 1:4, 2:1) po sam. náj.

Branky: 4. Niklas Ramirez, 6. Ludwig Persson, 19. Kim Nilsson, 25. Emil Nilsen, 53. Albin Sjögren, 60. Hampus Ahrén – 20. Filip Langer, 24. Marek Beneš, 27. Matěj Havlas, 36. Jiří Besta, 37. Marek Beneš, 58. Ondřej Němeček, rozh. náj. Josef Rýpar.

Sestava Česka: Bauer – Němeček, Hemerka, Besta, Kisugite, Hubálek, Punčochář, Gruber – Havlas, Langer, Marek Beneš – Rýpar, Forman, Delong – Krbec, Jendrišák, Tokoš – Stránský, Šindler.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  První lajna top. Němeček skvělej v držení balonu a rozehravce. Velmi dobrý Kisugite – jistota. Punčochář a Forman hrozný. Tolik ztrát v nebezpečných prostorech. Jendrišák lehce za očekáváním, a to jsem moc očekávání neměl. Dobrá výhra. Reálně jde ale za asi tak za 6-8 hráči, ostatní se vezou.

 • Souhlas napsal:

  Naprostý souhlas. Ještě jedna věc. Smekám před legendou za všechno, co dokázala. Ale zjevně je potřeba se podívat pravdě do očí, porovnat svoje možnosti s rychlostí a technickými nároky světového florbal a v repre skončit se vztyčenou hlavou, než to skončí blamáží a udělá to někdo jiný za něj.

  • Komik napsal:

   A uvědomujete si třeba, že je začátek sezóny, hráči jsou bez ostrého zápasu a zejména u těch už starších je nástup top výkonu později…mají to tak hráči staršího věku ve všech sportech. Nikdo z nich už nemá kapacity se honit jak blbec když o nic nejde a pak jsou ale v klíčových bojích v sezóně nepostradatelní.

 • flrbl napsal:

  Borci porazili Švédy a vy je tu kritizujete 😀
  Sice se mi líbí, že už to není taková senzace jako napoprvé, ale je to pořád super úspěch. A že zápas Jedrišákově lajně (ale ani Formanově) nevyšel, neznamená, že v dalším zápase nebudou dominovat. Hodnoťme po turnaji.

 • Odpověď odborníkům, co jim Jendrišák leží v žaludku napsal:

  Jendrišák že je za zenitem?! 😀 Ten co hraje jako jeden z mála už 8 let švédskou superligu?? 😀 tady se to hemží samými odborníky vidím, ostatně jako vždy, trapní pánové, kteří v životě prd dokázali, schovaní za přezdívkou, smekám pánové, klasické čecháčství 👍🏼 Že takto hodnotíte po 1.zápase, to už jen završuje vaše zjevně pokleslé IQ. Se příště aspoň podepište, když už kritizujete 😉
  PS: Bylo by fajn vidět, co byste ve třetí lajně dokázali vy, ani druhá nebyla extra výrazná. Mimochodem v těch přesilovkových formacích byl Jendrišák asi omylem že 😀

  • žaludek napsal:

   Nechápu tu hysterii, Matěje přece nikdo nejmenoval, že je za zenitem. Ale když už se ptáte, tak odpověď zní: ano, byl tam opravdu asi omylem

   • Jan napsal:

    žalude, stáhni si kůžičku až přes xicht a dělej si třeba bublinky… bude to daleko prospěšnější, než aby jsi vypouštěl svá hloupá slova z tvých „úst“-jiného otvoru

Napsat komentář

*