Jiří Curney začal ve Spartě čtyřmi góly. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Florbal Jiří Curney začal ve Spartě čtyřmi góly. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Florbal
13. 9. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Curney začal čtyřmi góly. Nesmíme létat v oblacích, ale jít od zápasu k zápasu, říká

 Vydařená to premiéra! Jiří Curney otevřel své angažmá ve Spartě čtyřmi góly v prvním superligovém utkání a jeho nový tým po prvním kole Livesport Superligy vévodí soutěži. Zkušený útočník ale říká, že Sparta nesmí létat v oblacích a poctivě se připravovat.

Utkání s Libercem, na jehož konci padly také dvě červené karty, Sparta zvládla a porazila Liberec vysoko 9:1. „Zápas s Libercem hodnotím pozitivně. Věděli jsme, že Liberec nebude jednoduchý soupeř a myslím si, že jsme ten zápas zvládli,“ hodnotí superligovou premiéru.

Vysněný debut? „Tak samozřejmě, že čtyři góly potěší. Vůbec jsem takovou premiéru nečekal, takže v tomto ohledu určitě spokojenost. Vysněný, tak to nevím. Ve snu bych dal možná šest gólů a měl 5 asistencí,“ směje se.

Sparta tak zahnala možné chmury, které na tým mohly dopadnout po vystoupení v elitní mužské kategorii turnaje Czech Open. „Czech Open byl pro nás trošku nárazem do zdi. Vůbec nám nevyšel, jak herně, tak výsledkově. Naštěstí jsme poté zapracovali na určitých věcech a zlepšili jsme se, ale víme, že je před námi ještě hodně práce, protože tým je přeci jen hodně nový,“ připomíná.

A skutečně, tým převzal po Ondřeji Kašpárkovi Marek Vojta, odešlo například slovenské duo Ujhelyi – Pažák. „Zatím je těžké mluvit o nějakých cílech. Je to celkem i zbytečné. I když je to fráze, tak my opravdu musíme jít trénink od tréninku a zápas od zápasu. A snažit se zlepšovat,“ uvažuje sparťanský útočník pragmaticky.

Velké oslavy tak od Sparty nečekejte. „Vždy se lépe pracuje po vyhraných zápasech než po těch prohraných. Ale my nesmíme létat v oblacích. V sobotu máme Pardubice a musíme se na ně opět dobře připravit,“ velí Jiří Curney.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*