Tatran nedovolil Chodovu ani jednu branku. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice Tatran nedovolil Chodovu ani jednu branku. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice
18. 9. 2022 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Tatran ovládl pražské derby a je stoprocentní, Chodov zůstává bez bodu

 Tradiční pražské derby mezi Tatranem a Chodovem se odehrávalo v režii Střešovice, které nad rivalem zvítězily jasně 5:0. Dvěma góly se na tom podílel Milan Meliš. Tatran tak má po úvodních třech zápasech nového ročníku Livesport Superligy stoprocentní bilanci, naopak Chodov na své první body stále čeká.

Tatran Střešovice – Florbal Chodov 5:0

Souboj městských rivalů možná přinesl méně gólů, než se čekalo. V úvodním dějství necelé dvě stovky diváků v Řepích viděly pouze jediný úspěšný zásah, o který se postaral Meliš. Stejný hráč pak v přesilovce ve druhé části zvyšoval na 3:0 a v tomto okamžiku se zápas lámal. Chodov totiž nedokázal klást větší odpor, do konce ještě dvakrát inkasoval a nakonec z toho tedy byla výhra 5:0 pro domácí.

FB Hurrican Karlovy Vary – Black Angels 2:10

Po úvodní výhře se florbalistům Karlových Varů už tolik nedaří. Deset gólů schytali v pátek ve Vítkovicích a stejnou brankovou nadílku si odnesli i z domácího duelu s Black Angels. Andělé udělali velký krok k triumfu v prostředním dějství, kdy se trefili šestkrát. Dvěma góly se na vítězství hostů podíleli Jakub Renčín, Jakub Hromada a Marek Fryš.

FBC Ostrava – FbŠ Bohemians 6:9

Druhou výhru ze dvou zápasů slaví pražští Bohemians. Svěřenci Michala Jedličky zvládli dobře úvodní část, ale v dalším průběhu zápasu si duel zkomplikovali. Ve 48. minutě vyrovnával domácí Ladislav Gál na 4:4. Jenže zbytek duelu zase patřil klokanům, kteří díky pěti brankám vstřeleným během deseti minut odskočili a došli si pro výhru 9:6. Pěti body k tomu dopomohl Filip Forman.

FBC Liberec – Sokoli Pardubice 7:6 po sam. náj.

Pardubice sice vybojovaly první bod v nové sezoně, na vítězství však budou muset i nadále čekat. Na hřišti Liberce vedli na začátku druhého dějství 2:1, pak ovšem přebrali iniciativu domácí a otočili průběh na 5:3. Ve třetí části se Východočechům dvakrát podařilo smazat manko, a tak střetnutí za stavu 6:6 dospělo až do nájezdů. V nich se prosadil pouze liberecký Vojtěch Wiener, a tak domácí brali dva body. Dva góly a dvě asistence zapsal Šimon Stránský z FBC.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Panthers Otrokovice 7:6

Druhou víkendovou výhru berou Vinohrady. Po páteční výhře nad Českou Lípou tentokrát dokázali zdolat Otrokovice. Opět to ale byly nervy až do úplného konce. Vinohradští si v průběhu prvních čtyřiceti minut dokázali vytvořit solidní náskok, o který však málem přišli. Panteři totiž v poslední třetině vsítili čtyři zásahy a v samotném závěru se dostali na dostřel. Na vyrovnání už však nezbyl čas. Tři asistence zapsala letní posila SKV z Chodova Ondřej Plíhal.

Sokoli Pardubice – Sparta Praha 5:6

Sobotní dohrávku 2. kola těsně ovládla pražská Sparta. Ta před fantastickou návštěvou 1216 diváků rozhodla o své výhře v poslední desetiminutovce, kdy se prosadili Josef Sedláček a Robert Košir. Domácí už stihli pouze snížit zásluhou Martina Zozuláka. Ten přitom zkompletoval hattrick, ani to ovšem Východočechům na zisk bodů nestačilo. Další tři body (2+1) přidal matador Jiří Curney, který v létě přišel do Sparty z Mladé Boleslavi.

Výsledky 3. kola Livesport Superligy:

FBC Liberec – Sokoli Pardubice 7:6 (1:1, 4:3, 1:2 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 2. Trčka (Stránský), 23. Macháč (Světlík), 27. Ferdan (Stránský), 30. Stránský (Ferdan), 34. Janeček (Ferdan), 53. Stránský (Valeš), rozh. náj. Wiener – 15. Kučera (Teichman), 21. Pakosta (J. Burian), 23. Pakosta, 35. Žáček (Nezval), 45. Pakosta (Zozulák), 55. Zozulák (A. Šmíd).

Tatran Střešovice – Florbal Chodov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 14. Meliš (Beneš), 23. Šindelář, 26. Meliš (Beneš), 49. Šimek (Šindelář), 60. Kreysa (Tlapák).

FBC Ostrava – FbŠ Bohemians 6:9 (1:3, 2:1, 3:5)
Branky: 11. Pobořil (Kuczera), 24. Šubert (Kuczera), 40. Bräuer (Choma), 48. Gál (Pobořil), 59. Bräuer (Gál), 60. Marčon (Kuczera) – 9. P. Šebek (Forman), 16. Forman (Buršík), 19. Forman (P. Šebek), 36. Veleba (Dobisík), 48. J. Petrák (Forman), 49. P. Šebek (Forman), 54. Buršík (K. Petrák), 55. Buršík, 58. J. Petrák (Virga).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Panthers Otrokovice 7:6(1:2, 6:0, 0:4)
Branky: 7. O. Stuchlík (Plíhal), 24. V. Klápa (Hartman), 25. D. Gärtner (Ja. Procházka), 27. Hájek (Plíhal), 30. Pergler (Z. Stuchlík), 31. V. Klápa (Pergler), 35. Ji. Procházka (Plíhal) – 10. Halama (Kostka), 13. Halama (Jurčík), 42. Kelemen, 46. Vykopal (TS), 58. Sovják (Gašparík), 60. Gašparík (Kostka).

FB Hurrican Karlovy Vary – Black Angels 2:10 (1:1, 0:6, 1:3)
Branky: 8. Nicklas (Tomčo), 53. Hurt (Zahraj) – 13. M. Burian (V. Novotný), 23. Hromada (J. Boček), 26. Hromada (Obuškevič), 31. Renčín (Ludvík), 32. Čáslava (M. Burian), 38. J. Boček (Obuškevič), 39. Renčín (Ludvík), 55. Fryš (Čáslava), 59. Neklan (Bačinský), 60. Fryš (Bauman).

Dohrávka 2. kola Livesport Superligy:

Sokoli Pardubice – Sparta Praha 5:6 (1:2, 2:2, 2:2)
Branky: 11. Zozulák (A. Šmíd), 35. Žáček (Teichman), 38. Kučera (Teichman), 48. Zozulák (A. Šmíd), 58. Zozulák (Teichman) – 13. Curney (Košir), 16. Košir (Křenek), 29. Curney (TS), 37. Kolstrunk (Curney), 53. J. Sedláček (Mat. Čermák), 56. Košir (Juha).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • flrbl napsal:

  Ondrušek pohodových 0 bodů. Sorry ale teď nemá v reprezentaci co dělat. Dejte tam Natova konečně nebo toho Curneyho, pujde to nahoru.

  • hudino napsal:

   Tomáš 🙂 včera nehrál. Dávat na levé křídlo Karase, který v repre dlouhodobě nic moc a nebo Natova s jeho „nadšením“ pro repre, oba ve florbalově pokročilém věku moc smysl nedává (tím neříkám, že by tam Ondrušek být měl)

   • flrbl napsal:

    Nemyslel jsem včera, ale doposud 0 bodů ze 2 zápasů. Jaké má Natov nadšení do reprezentace nevím, do zákulisí nevidím. Ale výkonostně by to týmu pomohlo. Curney by přece nemusel na levé křídlo, přeházet to jde vždycky nějak.

 • Chodov napsal:

  No musím, říct, že vidět Chodov na posledním místě bez bodu je docela hrůza. Ale snad je další zápasy odrazí ode dna. Odchod Majera je poznamenalo dost, protože ten společně s Vávrou suploval dlouhodobou nemohoucnost Ondruška. Souhlasím s kolegy, že Ondrušek v repre už delší dobu nemá, co dělat, ale zřejmě je neprůstřelný. Natov asi úplně zájem nemá, taky by se mi tam líbil. A dále by se mi tam líbil právě Majer.

 • Parker napsal:

  Zajímavý vývoj hned od začátku. Mile překvapují Vinohrady a musím říct, že i přes jenom ten jeden bod, tak i Pardubice. Naopak Chodov a Ostrava zatím hodně nepřesvědčivé výkony. Troufám si tvrdit, že po úvodním nováčkovském štěstí budou Vary už jen paběrkovat.

  • Thomas22 napsal:

   Myslím, že dost o Varech napoví zápasy co je čekají po repre pauze Lípa, SKV, Otrokovice, Ostrava. Teď se jim sice nevedlo, ale na základě zápasů s Blackama a Vítkama, kdy jsou oba ve formě bych nedělal závěry

Napsat komentář

*