Akseli Ahtiainen (vpravo) společně s Petrim Kettunennem Foto: Český florbal Akseli Ahtiainen (vpravo) společně s Petrim Kettunennem Foto: Český florbal
13. 10. 2022 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Návrat šampiona. Veltšmída povede v Malans Ahtiainen, před devíti lety získal titul

 Lukášové Veltšmíd a Ujhelyi mají ve švýcarském týmu Alligator Malans nového trenéra. Stal se jím bývalý asistent Petriho Kettunena u české mužské reprezentace Akseli Ahtiainen. Pro padesátiletého finského odborníka se jedná o návrat do známého prostředí, před devíti lety totiž s Malans slavil senzační ligový titul.

Šest zápasů, čtyři body, předposlední místo a jediná výhra nad posledním Usterem. Na tabulku Lidl Unihockey Prime League se v Malans nedívá snadno, a tak přišly změny. Dosavadní hlavní trenér Pius Caluori se přesouvá na pozici asistenta, přichází finský kouč Akseli Ahtiainen.

Ten se vrací do známého prostředí, navíc zde získal v sezóně 2012/2013 mistrovský titul. „Je mnoho důvodů, proč se vrátit do Aligator Malans. Převzít tým v průběhu sezóny je pro mě nová výzva. Klub je pro mě velmi důležitý a rád bych mu pomohl svými zkušenostmi,“ uvedl bývalý asistent Petriho Kettunena v tiskové zprávě.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*