Lukáš Bauer při jednom z jeho mnoha důležitých zákroků. Foto: Barbora Reichová, Český florbal Lukáš Bauer při jednom z jeho mnoha důležitých zákroků. Foto: Barbora Reichová, Český florbal
7. 11. 2022 Mistrovství světa (9) KOMENTÁŘŮ

Premiérová remíza se Švédy na MS na první místo ve skupině nestačila

 České florbalisty čekalo poslední utkání skupiny, a to s výběrem Švédska, ve kterém se jednalo se o souboj o čelo skupinové tabulky. Duel nakonec skončil remízou, to ovšem české reprezentaci na triumf ve skupině nestačilo.

První třetina dost odpovídala vážnosti tohoto utkání. Hra byla dost vyrovnaná a první kdo v zápase udeřil byli Švédové, kdy po vyloučení Mikuláše Krbce využili přesilovou hru. Stav utkání se do konce první části nezměnil a papírově domácí Švédové tak šli do šaten za jednobrankového vedení.

Ve druhé části začali seveřané vyvíjet velký tlak, který ve dvacáté šesté minutě proměnili v gól, konkrétně krásně trefená střela ze vzduchu Linuse Nordgrena znamenala vedení už 2:0. To byla pro Čechy studená sprcha, zároveň si ale začali vytvářet šance a odolávat tlaku Švédů. V půlce třetiny otevřel gólové skóre Čechů Martin Tokoš, který sám vybojoval balonek u mantinelu, když o něj dokázal obrat švédského obránce a následně zvládnul i úspěšně zakončit. Necelé tři minuty na to dokonce vyrovnal gólový rozdíl Jiří Besta a do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu 2:2.

Martin Tokoš po vstřelení kontaktního gólu. Foto: Barbora Reichová, Český florbal

Martin Tokoš po vstřelení kontaktního gólu. Foto: Barbora Reichová, Český florbal

V poslední třetině se začala lehce objevovat švédská frustrace, která se proměnila ve vyloučení Caspera Backbyho za opakované přestupky. Následovalo vyloučení na obou stranách za držení a Čechy čekala přesilovka 4 na 3. Tu dokázal zúročit kapitán Ondřej Němeček. Výběr České republiky tak poprvé v utkání vedl. Čtyři minuty před koncem ještě ale dokázalo Švédsko vyrovnat. Vzhledem k lepšímu celkovému skóre ve skupině stačila Švédům pouze remíza.

Snažit se tak museli Češi. Další branku ale již žádný z týmů nepřidal a utkání tak skončilo nerozhodně 3:3. Česká republika tak končí ve skupině na druhém místě. Češi ale neodchází se sklopenou hlavou. Je potřeba zmínit, že s tímto severským florbalovým gigantem si drží díky tomuto zápasu již třetí neprohru v řadě.

MS VE FLORBALE 2022 VE ŠVÝCARSKU:

Švédsko – Česko 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)

Branky: 15. Galante Carlström (Johannson), 26. Nordgren (Senkell), 56. Galante Carlström (Johannson) – 31. Tokoš (Jendrišák), 33. Besta (Jendrišák), 48. Němeček (Beneš).

Sestava: Bauer – Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Šindler, Kisugite, Gruber – Havlas, Langer, Marek Beneš – Krbec, Forman, Delong – Besta, Jendrišák, Tokoš – Ondrušek, Kreysa. Trenér: Berka.


Autor: Pavel KlepetkoKOMENTÁŘE

 • Pan M. napsal:

  Heleme se, nároďák se blýskl a tady najednou ticho po pěšině… 😀 Remíza v konečném důsledku asi ideální výsledek, kdy jsme si dokázali, že už Švédskem dokážeme zahrát už i na MS. Zároveň pokud vše dopadne jak se očekává, tak v semifinále chytneme Švýcarsko a konečně po dlouhých letech uvidíme jiné finále než SWE – FIN. 🙂 Dneska solidní výkon všech tří pětek podpořenými výborným Bauerem. Nejdůležitější momenty teprve přijdou, ale dnes přilétla první vlaštovka, na které můžeme postavit dobrý výsledek.

 • Jerec napsal:

  Kolikrát v minulosti jsem měl pocit, že hrajeme celkem vyrovnaně, ale Švédi nás vždy vytrestají v koncovce. Tenhle zápas to bylo úplně postavené na hlavu – Švédi nás mleli a naši si v podstatě půl zápasu vůbec, ale vůbec nezahráli, nemluvě o nějakém tlaku či šancích. Co ale byli schopni Tre Kronor zahodit (a Bauer vychytat)… Aby Galante netrefil úplně prázdnou bránu jako já v pralesní lize, to už asi nikdy neuvidím.
  Dva slepené góly zápas dost změnily, tam jsme měli silnou pasáž. Nakonec jsme mohli i vyhrát a docela chápu, že to chlapci zkusili bez gólmana, ale upřímně – Švýcaři jsou pro nás lepší soupeř než Finsko.

 • frc napsal:

  Půl zápasu nic hrůza a jen výkon Bauera nám dal šanci se zlepšit a zahrát dobře druhou půli kdyby to bylo po první třetině 0 :6 tak by se nám špatně zvedalo
  Toki Mazes včera dobrýýý
  stále nechápu nepostavení Krejsy od začátku a cpaní tam stále Krbce

 • Petr napsal:

  Druhá lajna mírně za očekáváním. Třetí výborná. První třetina byla ze strany Švédů neskutečná. Třetí třetina byla skvělá z naši strany. Švýcary dáme.

 • znalec napsal:

  Naši na to mají, ale celkově nehrají moc dobře, je to takové nahoru dolů. Přijde mi, že to moc neladí v realizační týmu a ani mezi „starými“ a mladými na hřišti. Včera jsme klidně mohli vyhrát, ale po první půlce mohlo být hotovo. Držel nás gološ a taky bych chtěl vyzdvihnout Němečka. Proč tam jel Ondrušek a proč pískají takový zápas ženy (nic moc výkon a jde zase jen o marketing a ideologii) to nevím…..

  • Peter napsal:

   Ovplyvnili rozhodkyne svojím výkonom zápas? Alebo ak by pískali muži, dopadlo by to stretnutie inak?

 • Janouškovec napsal:

  Neviděl jsem bohužel celé, ale v úsecích. co jsem viděl, tak Bauer nás opravdu podržel, kloubouk dolů. Ještě štěstí, že Galante neměl 100% střeleckou úspěšnost jasných šancí, tam by už ani Bauer nepomohl.
  Třetí lajna takto postavená zafungovala. Trochu mi také stále uniká, proč je na MS Ondrušek, proč chodí do přečíslení, nerozehraný, za mě opravdu není schopen nic předvést.
  Myslím, že ani Krbec by mi tam nechyběl.
  Máme jedinečnou šanci si zahrát o zlato a myslím, že když si vše sedne, tak na to máme.

 • ADALBERT napsal:

  Skvělý Bauer – v první polovině zápasu jsme skoro nebyli na hřišti. Občas totální kolotoč. Od poloviny se to dost vyrovnalo a nakonec jsme si to s nima rozdali „na férovku“. Za remízu musí být švédi hrozně naštvaný, že to v té první půlce nerozsekli…klidně to mohlo být jak my s němcema. Co mi přišlo hrozný, tak byl výkon rozhodčích. Nikdo na hřišti podle mě nepochopil, jaký mají metr – jednou písknutý, pak zase ne. Všichni vypadali uplně zoufalí, protože to nechápali…klobouk dolů před hráči, že to psychicky vydrželi, protože já už bych asi musel odejít.

 • Peter napsal:

  Přijde mi že pokud trenéři chtějí mít při přesilovce nebo hře v 6 ještě praváka navíc tak by tam měl chodit Rýpar místo Ondruška, kterému to prostě nejde, míček mu odskakuje a spíš to brzdí. Ono celkově moc praváků nemáme, pak hraje řada hráčů přes ruku. No a Kreysa by měl jít do druhý místo Krbce, na kterém nevím co trenéři vidí

Napsat komentář

*