Lukáš Bauer při jednom z jeho mnoha důležitých zákroků. Foto: Barbora Reichová, Český florbal Lukáš Bauer při jednom z jeho mnoha důležitých zákroků. Foto: Barbora Reichová, Český florbal
7. 11. 2022 Mistrovství světa (9) KOMENTÁŘŮ

Premiérová remíza se Švédy na MS na první místo ve skupině nestačila

České florbalisty čekalo poslední utkání skupiny, a to s výběrem Švédska, ve kterém se jednalo se o souboj o čelo skupinové tabulky. Duel nakonec skončil remízou, to ovšem české reprezentaci na triumf ve skupině nestačilo.

První třetina dost odpovídala vážnosti tohoto utkání. Hra byla dost vyrovnaná a první kdo v zápase udeřil byli Švédové, kdy po vyloučení Mikuláše Krbce využili přesilovou hru. Stav utkání se do konce první části nezměnil a papírově domácí Švédové tak šli do šaten za jednobrankového vedení.

Ve druhé části začali seveřané vyvíjet velký tlak, který ve dvacáté šesté minutě proměnili v gól, konkrétně krásně trefená střela ze vzduchu Linuse Nordgrena znamenala vedení už 2:0. To byla pro Čechy studená sprcha, zároveň si ale začali vytvářet šance a odolávat tlaku Švédů. V půlce třetiny otevřel gólové skóre Čechů Martin Tokoš, který sám vybojoval balonek u mantinelu, když o něj dokázal obrat švédského obránce a následně zvládnul i úspěšně zakončit. Necelé tři minuty na to dokonce vyrovnal gólový rozdíl Jiří Besta a do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu 2:2.

Martin Tokoš po vstřelení kontaktního gólu. Foto: Barbora Reichová, Český florbal

V poslední třetině se začala lehce objevovat švédská frustrace, která se proměnila ve vyloučení Caspera Backbyho za opakované přestupky. Následovalo vyloučení na obou stranách za držení a Čechy čekala přesilovka 4 na 3. Tu dokázal zúročit kapitán Ondřej Němeček. Výběr České republiky tak poprvé v utkání vedl. Čtyři minuty před koncem ještě ale dokázalo Švédsko vyrovnat. Vzhledem k lepšímu celkovému skóre ve skupině stačila Švédům pouze remíza.

Snažit se tak museli Češi. Další branku ale již žádný z týmů nepřidal a utkání tak skončilo nerozhodně 3:3. Česká republika tak končí ve skupině na druhém místě. Češi ale neodchází se sklopenou hlavou. Je potřeba zmínit, že s tímto severským florbalovým gigantem si drží díky tomuto zápasu již třetí neprohru v řadě.

MS VE FLORBALE 2022 VE ŠVÝCARSKU:

Švédsko – Česko 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)

Branky: 15. Galante Carlström (Johannson), 26. Nordgren (Senkell), 56. Galante Carlström (Johannson) – 31. Tokoš (Jendrišák), 33. Besta (Jendrišák), 48. Němeček (Beneš).

Sestava: Bauer – Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Šindler, Kisugite, Gruber – Havlas, Langer, Marek Beneš – Krbec, Forman, Delong – Besta, Jendrišák, Tokoš – Ondrušek, Kreysa. Trenér: Berka.

Autor: Pavel Klepetko