Florbalistky Vítkovic berou tři body za výhru nad Tatranem. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic přepsaly doloženou historii Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
19. 11. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily Chodov 3:1 a jdou do trháku, Olomouc počtvrté vítězně, Buldočky potrápily Tatran

Jednácté kolo Extraligy žen je odehráno. Jeho vůbec největší šlágr mezi Chodovem a Vítkovicemi skončil výhrou ostravského týmu 3:1. Vítkovice tak na čele tabulky uskočily do pětibodového trháku, na což nemůže mít vliv ani případná večerní výhra Tatranu nad Bulldogs, protože Chodov zůstane minimálně o bod druhý. Gól nedostala Olomouc, která porazila Panthers Praha 6:0.

Dlouho očekávané utkání o první místo v Extralize žen upřímně příliš florbalové krásy nenabídlo, na Jižním Městě byla k vidění spíše taktická bitva.

Vítkovice byly prakticky v celém průběhu aktivnější, co se týče hry na balónku, určitě je ale nemůže těšit množství šancí Chodova, které vznikaly především v rámci brejkových situací, na druhou stranu dokázaly ustát například přesilové hry soupeře anebo jeho tlak na konci utkání při téměř tříminutové power play, kterou nejprve samy využily.

Skóre otevřela v osmé minutě Michaela Šponiarová, která využila umístěnou střelu, ve 32. minutě se pak prosadila mladá útočnice Vítkovic Nela Kubalčíková. Při power play Chodova pak vítězství pojistila Kubečková. Chodov pak zapsal čestný úspěch z hole Belicové pouhých 12 sekund před koncem.  Podruhé za sebou tak gólmanka Vítkovic Nikola Příleská přišla o čisté konto v posledních minutách utkání, stejně, jako proti Bulldogs Brno.

Přesto se nejen ona dočkala pochvaly od trenéra Jiřího Gurkovského. „Myslím si, že nám strašně pomohlo, že jsme relativně brzy dali první gól. První třetina byla celkem vyrovnaná, ve druhé třetině byl Chodov lepší, ale v době jeho vrcholícího tlaku jsme po naší krásné akci vstřelili gól a ve třetí třetině si zápas pohlídali. V průběhu celého zápasu bylo vidět, že se utkaly dva špičkové týmy, když to vezmu postupně, tak výborný výkon gólmanky, podpořený kvalitní obranou a možná také trochou štěstí,“ uvedl.

Ondřej Neuman pak jasně definoval, proč jeho tým prohrál. „Utkání to bylo, jak asi všichni očekávali, tak velmi kvalitní a velmi náročné. Oba týmy odehrály náročné a kvalitní ukání, Vítkovice ale odehrály náročné utkání, které šly vyhrát a podle toho se chovaly. Za mě rozhodlo právě chování na útočné polovině, kde Vítkovice byly lepší, vytěžily ze svých situací, kterých na druhou stranu nebylo úplně hodně, přesně to, co potřebovaly, takže góly. My naopak co se týče nějakého postavení kolem branky nebo takového zabijáckého instinktu v nebezpečných pozicích nemáme opakovaně dobré, což pak tvoří ten zhruba čtyřicetigólový rozdíl mezi oběma týmy. Je to o tom, jak se dlouhodobě chovat. My jsme dnes zápas dobře odbránili, nicméně musím konstatovat, že ačkoliv jsme třeba přesilovky a power play neodehráli špatně, tak jsme zápas zazdili rozhodováním v klíčových situacích,“ řekl.

Vítkovice zůstávají stoprocentní, na Chodov, který bez ohledu na ostatní výsledky tohoto kola zůstane druhý, mají nově náskok pěti bodů.

Čisté konto naopak zapsala Nikola Dlouhá, která třinácti zásahy přispěla k výhře Olomouce nad Panthers Praha 6:0. Domácí Olomouc podělila šest zásahů spravedlivě po dvou v každé třetině, dvakrát se prosadila Eliška Pešavová. Na Hané se tak slaví čtvrtá výhra v řadě, která aktuálně Olomouc katapultovala na šestou pozici.

Třetí zápas proti silnému soupeři mají odehrány brněnské Buldočky. Ty hrály proti Tatranu velmi dobře a dokázaly se dostat do vedení 3:1, o celý zápas je ale připravila pasáž mezi 36. – 40. minutou, kdy Tatran dokázal čtyřikrát skórovat a otočit na 5:3. Na začátku třetí třetiny zvýšila Stůjová na rozdíl tří branek a byť Buldočky dokázaly opět snížit na konečných 5:6, tak vyrovnávací branku, která by znamenala alespoň bod na jejich stranu, nedokázaly vstřelit.

Výborný start nestačil na body Jičínu. Ten už po sedmi minutách vedl nad Startem98 2:0, ovšem otěže zápasu postupně ztratil a byť ještě ve 13. minutě velmi divoké první třetiny srovnal na 3:3, tak nakonec na domácí půdě prohrál 4:6.

Úspěšný reparát oproti prohře právě nad Startem98 pak složily hráčky Bohemians, které porazily Liberec poměrem 9:1. O devět branek Bohemians se podělilo hned osm hráček, pouze Simona Pálková dokázala skórovat dvakrát.

Ve čtvrtém a posledním sobotním utkání si hráčky ostravského FBC zastřílely proti Mladé Boleslavi. Ta inkasovala hned dvacet branek, sama vstřelila jen tři. Za ostravské FBC zapsala trojice hráček Mlejnková, Zagórska a Pudišová po pěti kanadských bodech.

Přehled výsledků 11. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – Panthers Praha 6:0

branky: 1. Eliška Pešavová, 20. Eliška Pešavová, 21. Andrea Palinková, 27. Vlaďka Maděrová, 52. Barbora Suchánková, 53. Tereza Reimerová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 13 – Tea Mažáryová 25; po třetinách: 2:0, 2:0, 2:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:3

branky: 60. Kristína Belicová – 8. Michaela Šponiarová, 32. Nela Kubalčíková, 59. Michaela Kubečková; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 167; zásahy brankářů: Jana Christianová 18 – Nikola Příleská 18; po třetinách: 0:1, 0:1, 1:1;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – MITEL Florbalová akademie MB 20:3

branky: 2. Laura Chúpeková, 3. Denisa Kotzurová, 4. Malwina Zagórska, 4. Laura Chúpeková, 6. Kristina Hudáková, 9. Denisa Kotzurová, 13. Linda Pudišová, 15. Malwina Zagórska, 17. Kristina Hudáková, 22. Laura Chúpeková, 24. Pavlína Bačová, 34. Michaela Mlejnková, 35. Michaela Mlejnková, 38. Michaela Mlejnková, 44. Pavlína Bačová, 46. Alena Zuzaníková, 49. Malwina Zagórska, 52. Paulína Hudáková, 54. Malwina Zagórska, 56. Terezie Gálová – 28. Veronika Zittová, 34. Tereza Zapotocká, 56. Michaela Bauerová; rozhodčí: Pavel Hála – Martin Petřík; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 6 – Marie Topolová 4; po třetinách: 9:0, 5:2, 6:1;

PSN Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 6:5

branky: 6. Simona Korbelářová, 37. Lucie Želízková, 37. Radka Korbelářová, 37. Nikola Hermannová, 39. Mariana Býčková, 41. Karolína Stůjová – 8. Anna Brucháčková, 10. Ema Brucháčková, 28. Anna Brucháčková, 49. Ema Brucháčková, 59. Michaela Žáková; rozhodčí: Jakub Cigl – Petr Herman; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Markéta Hošek Marková 14; po třetinách: 1:2, 4:1, 1:2;

Finance Novák FBK Jičín – FAT PIPE Tigers Start98 4:6

branky: 1. Monika Hašková, 8. Michaela Kacelová, 14. Gabriela Žůrková, 55. Šárka Egrtová – 10. Hana Chaloupková, 11. Kateřina Kovaříková, 12. Kateřina Kovaříková, 25. Eliška Poláková, 33. Kristina Zlatníková, 49. Tereza Hanzlíková; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 58; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 23 – Kristýna Janglová 41; po třetinách: 3:3, 0:2, 1:1;

FbŠ Bohemians – Crazy girls FBC Liberec 9:1

branky: 2. Simona Pálková, 4. Anežka Projsová, 25. Simona Pálková, 26. Eliška Císařová, 28. Lucie Hernandezová, 36. Michaela Urbanová, 53. Natálie Bartošová, 55. Adéla Bočanová, 58. Aneta Faltová – 47. Petra Müllerová; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Kristýna Karli 17 – Kateřina Dlouhá 31; po třetinách: 2:0, 4:0, 3:1;