Disciplinární komise bude řešit dva hráče Otrokovic. Foto: Sokoli Pardubice Disciplinární komise bude řešit dva hráče Otrokovic. Foto: Sokoli Pardubice
23. 11. 2022 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

VIDEO: Disciplinární komise bude řešit otrokovické hráče Vykopala s Gašparíkem

 Disciplinární komise Českého florbalu bude dnes projednávat případy dvou otrokovických hráčů, a to Ronalda Gašparíka a Františka Vykopala. Vykopal měl udeřit po buly Adama Šmída florbalovou holí mezi nohy, Gašparík pak bude prošetřován kvůli udeření soupeře florbalovou holí po vstřelení branky.

V televizním utkání mezi Pardubicemi a Otrokovicemi se odehrály dva incidenty, které bude ve středu 23. listopadu řešit Disciplinární komise.

Oba se odehrály v posledních sekundách zápasu. Nejprve v čase 59:56, poté, kdy skóroval Ivo Teichman, tak slovenský útočník Ronald Gašparík udeřil do dolní oblasti zad Lukáše Prixe, přičemž následovala potyčka s Vojtěchem Kalužou. Situace nebyla v přenosu viditelná, odhalil ji až druhý opakovaný záběr České televize.

Oba hráči za ni dostali podle nových pravidel červené karty a s tím spojený jednozápasový trest. Ten si již odpykali v zápasech 10. kola proti ostravským týmům, DK tak bude řešit pouze zákrok na Prixe, který celou rozmíšku inicioval.

V poslední sekundě pak došlo k incidentu mezi Františkem Vykopalem a Adamem Šmídem. Oba hráči se zaklínili po buly a podle podnětu pro Disciplinární komisi následně Vykopal udeřil Šmída holí mezi nohy.

Za svůj zákrok František Vykopal v utkání nebyl.

VIDEO ČESKÉ TELEVIZE


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Prix napsal:

  Prix je hovado!!!

 • Petr 2 napsal:

  Gašparíkovo seknutí mimo hru jasné na menší trest, Vykopalova hůl po buly spíš souhra náhod, za mně ze hry a bez trestu. Ale nejsem komise a jsem zvědav na její rozhodnutí.

  • Kvarda napsal:

   Použití hole jako zbraně v přerušené hře bylo je a bude vždy za ČK. Tam žádný menší trest udělit nelze. U bully je nešetrné použití florbalky od Otrokovic. Menší trest, který by nic neřešil v poslední sekundě.

   • Petr 2 napsal:

    U Gašparíka jsem menším trestem myslel fakt, že seknutí bylo s menší intenzitou a nezpůsobilo soupeři nic. Jinak samozřejmě šlo o nesportovní chování a s jasným trestem.
    V případě Vykopala došlo k prvnímu seknutí hned při buly, ale dle mého to nebyl ten inkriminovaný bolestivý zásah. Pak už se šmíd jen točil se soupeřovou holí mezi nohama a Vykopal se ji zablokovanou snažil vytáhnout. To bych skutečně neposuzoval jako úmysl, ale pouze jako herní situaci, byť to pro Šmída muselo být bolestivé.

 • Parker napsal:

  Tak jestli jsou členové DK aspoň trochu normální, tak za tuhle prasárnu musí dát Vykopalovi minimálně měsíc, stejně jako všem ostatním před ním, který udělali stejnou věc. Tyhle píchnutí/zapáčení mezi nohama jsou na přes držku! Gašparík za mě ok, tam bych to nechal bez trestu.

  • Petr 2 napsal:

   Ale jo, máte pravdu. Teď popřu svá předchozí tvrzení. Bylo tam zapáčení, proto se Šmíd točil.

 • David napsal:

  Do díry s nimi!

Napsat komentář

*