Lenka Remešová poprvé chytala na světovém šampionátu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Lenka Remešová poprvé chytala na světovém šampionátu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
8. 12. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (5) KOMENTÁŘŮ

LEGIONÁŘKY: Remešová vychytala výhru Täby, Zollbrück porazil Zug

 Brankářka Lenka Remešová vychytala svému Täby výhru 10:3 nad Siriusem, český souboj pak skončil výhrou Pixba nad Malmö. Radovat se může také dvojice Lucie Řezáčová – Nikol Pekárková anebo Veronika Kopecká s Klotenem-Dietlikonem Jets.

Švédsko

Švédská florbalová federace se potýká s masivním výpadkem informačního systému, proto se omezíme pouze na prostá statistická konstatování: Pixbo Elišky Krupnové porazilo Malmö poměrem 10:4, Rönnby porazilo Nacku 6:3 a Endre Lund poměrem 6:2.

Brankářka Lenka Remešová vychytala Täby výhru 10:3 nad Siriusem a byla vyhlášena za nejlepší hráčku utkání.

Tabulka švédské ženské Superligy. Zdroj: Livesport.cz

Švýcarsko

Ve Švýcarsku došlo na střet Zugu a domácího Zollbrücku. Zug odehrál vynikající první třetinu, ve které vstřelila branku Denisa Ratajová, jenže nakonec prohrál vysoko 3:9, a to také díky brance a asistenci Lucie Řezáčové.

Uspěly také červené mravenčice Hany Koníčkové. Ta dala gól a přispěla tak k výhře Red Ants 8:5 nad Burgdorfem.

Chur porazil Laupen 3:1, také díky jedné asistenci Elišky Trojánkové, Laupen si ale spravil chuť o den později, kdy porazil 4:1 Riders, přičemž Hanka Lacková vstřelila třetí branku.

Za asistence Veroniky Kopecké pak Kloten-Dietlikon Jets porazil Riders 6:2.

Tabulka ženské Unihockey Lidl Prime League Zdroj: Livesport.cz

Finsko

SB-Pro Lenky Novotné porazilo trápící se Koovee 4:1 a zapsalo druhou výhru v řadě.

Tabulka ženské F-Liigy. Foto: Livesport.cz


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Hugo napsal:

  No nevím. O nějakém šmajdnutí bezvýznamné hráčky v bezvýznamném zápase v cizině se tu píše furt. Ale třeba něco víc o naší superlize, formě Tatranu, boji o play-off, kandidátech sestupu, to nic.

  • ženy napsal:

   Chápu frustraci. Na druhou stranu Dannhofer dělá u reportů ženského florbalu dobrou práci. To, že jeho kolegové u mužského florbalu nestíhají nebo jim je to jedno, není jeho chyba a kritika pod tímhle článkem mi přijde nemístná.

   • Hugo napsal:

    Popravdě kdo je nebo není v redakci a jestli se tam hádají nebo co dělají mě vůbec nezajímá. Jen mi to tu přijde asi jako by rádoby zpravodajský server na jeden článek o tématu, které hýbou dění měl deset článků na úrovni a důležitosti receptu na guláš. Řekl bych, že by to mělo být naopak.

    • Náhodný kolemjdoucí napsal:

     Milý Hugo,
     Proč tedy nezačneš ty články psát ty sám? Blbě kecat zvládne každý. Ale napsat dva až tři smysluplné odstavce dvakrát, třikrát do týdne, co Hugo?

     • Hugo napsal:

      No…na to je jednoduchá odpověď. Florbal.cz vlastní Český florbal s.r.o. Organizace chlubící se obrovským marketingem, nutící kluby vytvářet málem cirkus, trojitou podlahu a podobně. To není banda dělající to ze srandy dobrovolně jak někde v klubu, aspoň podle výsledovky účetnictví ČF.

Napsat komentář

*