Česká reprezentace získala na posledním MS stříbrné medaile. Foto: Martin Flousek, Český florbal Česká reprezentace získala na posledním MS stříbrné medaile. Foto: Martin Flousek, Český florbal
21. 12. 2022 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Reprezentace druhá v anketě Sportovec roku!

 Stříbrná florbalová reprezentace mužů se umístila v anketě Sportovec roku 2022 na bronzové příčce za hokejovými výběry žen a mužů.

Mužský výběr dokázal na nedávno skončeném šampionátu v Curychu a Winterthuru vyrovnat dosud nejlepší výsledek v historii. V semifinále zdolal domácí Švýcarsko vysoko 11:3, avšak o den později nestačil ve finále na Švédy. I tak ale družina kolem Jaroslava Berky po osmnácti letech dokázala zbořit bránu vedoucí ke zlatému duelu.

Národní tým také zaujal sportovní odborníky sdružené v Klubu sportovních novinářů, kteří pro něj hlasovali v rámci ankety Sportovec roku a poslali jej do finálního výběru. Tam však triumfovaly hokejové reprezentace žen a mužů, které v právě končícím roce dosáhly shodně na bronzové medaile.

Pro florbalový nároďák se ale jedná o skvělé umístění v konkurenci elitních národních i klubových týmů české republiky, což si uvědomuje i prezident Českého florbalu Daniel Novák. „Je to obrovský úspěch nejen pro hráče a realizační tým mužského áčka, ale i pro celý český florbal. Stříbro na mistrovství světa a třetí místo v anketě Sportovec roku totiž odráží to, že jsme nastoupili na ten správný vlak. Nastavili jsme práci napříč celým florbalem, která nese viditelné výsledky a umístění v anketě tak odráží práci několika stovek lidí, jež se v klubech, národních týmech a mládežnických výběrech starají o výchovu hráčů a jejich rozvoj. Díky tomu jsme vytvořili silnou generaci hráčů. Zároveň se v tom zrcadlí stále větší profesionalita ve vedení národního týmu, o který se stará kompetentní realizační tým, v němž má každý svůj přesně popsaný úkol. Podařilo se vytvořit fungující systém, který přináší výsledky a umístění v nejlepší trojici v anketě Sportovec roku je tak pomyslnou třešničkou na dortu,“ těší jej.

Finální pořadí kategorie kolektivů ankety Sportovec roku

1. Mužská hokejová reprezentace
2. Ženská hokejová reprezentace
3. Mužská florbalová reprezentace


Autor: tisková zprávaKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*