Gothia Innebandy Cup se vrátil v plné síle. Foto: Facebook Gothia Innebandy Cup
5. 1. 2023 Turnaje (1) KOMENTÁŘŮ

Gothia Cup hostí rekordních 68 týmů z Čech a Slovenska. Hráčky vidí, kde mohou hrát, říká Nesměrák

 Gothia Innebandy Cup se letos vrátil v plné síle. Do švédského Göteborgu se vypravila také početná česko-slovenská výprava, celkem se jedná o 68 týmů. Současně je zajímavé sledovat, jak se bývalí elitní hráči.

411 týmů ze sedmi zemí odehraje během turnaje 1320 zápasů, hned 68 týmů vyslalo Česko a Slovensko. Početné výpravy vyslal například Liberec nebo Znojmo, jako trenéry můžete na turnaji vidět Lukáše Nesměráka, Štěpán Motejzlík nebo Peter Klapita.

Podle bývalého trenéra české reprezentace juniorek Lukáše Nesměráka je primární hráčky motivovat. „Pro mě je to hlavně o motivaci k další práci pro nadějné hračky, o společných zážitcích a srovnání aktuální výkonnosti, jak jednotlivců, tak celých týmů. Chtěli jsme, aby holky viděly, v jakých halách mohou hrát, pokud budou dobře pracovat,“ říká vedoucí postava Liberce.

Za slovenskou stranu pak promluvil zkušený florbalista a funkcionář Peter Klapita, který přijel se svým Trenčínem. „Je to o florbalové kultuře a nasávání prostředí, kde florbal prakticky vznikl. Sledovat rozcvičky týmů, nové trendy, taktiky a přístup mládežnických trenérů z jiných zemí a k tomu se utkat se silnými soupeři, u kterých je vidět, jak si hráči sáhnou na dno sil a ukáží svoje maximum, je inspirativní a pro mě osobně je to vůbec to nejkrásnější, co může trenér a hráči vidět a zažít,“ uvedl Klapita.

Oficiální web turnaje 

Facebooková stránka českého zájezdu na turnaj, která přináší fotky a videa. 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*