Mladá Boleslav podlehla Falunu 1:6 a jde do zápasu o bronz. Foto: IFF Mladá Boleslav podlehla Falunu 1:6 a jde do zápasu o bronz. Foto: IFF
7. 1. 2023 Pohár mistrů (2) KOMENTÁŘŮ

CHAMPIONS CUP 2023: Boleslav jde do zápasu o bronz, s Falunem prohrála 1:6

Mladá Boleslav míří na Champions Cupu 2023 do zápasu o bronz. Po velmi sympatickém výkonu podlehla Falunu poměrem 1:6, jediným úspěšným střelcem byl Filip Zakonov. O bronzové medaile se Boleslav utká s GC Curych, který podlehl domácímu Classicu 8:3.

Mladá Boleslav vsadila na výkon vycházející z poctivé defenzívy a rychlých protiútoků, za což sklidila uznání a který ji v utkání držel prakticky celých šedesát minut.

Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě Galante Carlström, za necelé dvě minuty zvyšoval Enström. Boleslav se dostala zpět do hry díky zásahu Zakonova, v závěru druhé třetiny pak trestné střílení neproměnil Alexander Galante Carlström.

Vadit mu to příliš nemuselo, chybu boleslavské obrany totiž potrestal ve 46. minutě čtvrtou brankou Falunu. Boleslav vzápětí nevyužila vyloučení Enströma a situace pro ni začala být velmi komplikovaná.

Čtyři a půl minuty před koncem zvolil Petr Novotný oddechový čas a ponechal gólmana Bauera na lavičce. Gól ale Boleslav nevstřelila, zato se prosadil Wettergren, vzápětí navíc uzavřel skóre na konečných 6:1 Malte Lundmark.