Mladá Boleslav podlehla Falunu 1:6 a jde do zápasu o bronz. Foto: IFF Mladá Boleslav podlehla Falunu 1:6 a jde do zápasu o bronz. Foto: IFF
7. 1. 2023 Pohár mistrů (2) KOMENTÁŘŮ

CHAMPIONS CUP 2023: Boleslav jde do zápasu o bronz, s Falunem prohrála 1:6

 Mladá Boleslav míří na Champions Cupu 2023 do zápasu o bronz. Po velmi sympatickém výkonu podlehla Falunu poměrem 1:6, jediným úspěšným střelcem byl Filip Zakonov. O bronzové medaile se Boleslav utká s GC Curych, který podlehl domácímu Classicu 8:3.

Mladá Boleslav vsadila na výkon vycházející z poctivé defenzívy a rychlých protiútoků, za což sklidila uznání a který ji v utkání držel prakticky celých šedesát minut.

Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě Galante Carlström, za necelé dvě minuty zvyšoval Enström. Boleslav se dostala zpět do hry díky zásahu Zakonova, v závěru druhé třetiny pak trestné střílení neproměnil Alexander Galante Carlström.

Vadit mu to příliš nemuselo, chybu boleslavské obrany totiž potrestal ve 46. minutě čtvrtou brankou Falunu. Boleslav vzápětí nevyužila vyloučení Enströma a situace pro ni začala být velmi komplikovaná.

Čtyři a půl minuty před koncem zvolil Petr Novotný oddechový čas a ponechal gólmana Bauera na lavičce. Gól ale Boleslav nevstřelila, zato se prosadil Wettergren, vzápětí navíc uzavřel skóre na konečných 6:1 Malte Lundmark.

Semifinále Champions Cupu 2023:

IBF Falun – Mladá Boleslav 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Mladá Boleslav: Bauer – Suchánek, Zakonov, Gruber, Punčochář, Seibert, Hemerka – Natov, Tomašík, Tokoš – Šebek, Krebner, Sládek – Pěnička, Beneš, Bína – Chroust, Zoufalý, Korych

Falun: Rehn – Kalentun, Johansson, Enström, Berg, Burman, Nilsen, Jansson – Galante Carlström, Samuelsson, E. Lundmark – M. Lundmark, Backby, Ruud – Wettergren, Holmgren, O. Aldeeb – Berqvist, A. Aldeeb.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Proč se do třetí třetiny nestáhla sestava na dvě lajny nepochopím.

  Přijde mi, že Boleslav nedokáže dlouhodobě z některých hráčů vytěžit maximum Beneš, Pěnička, Bína.
  Akademie je zbytečná ztráta času i peněz za trenéry, když ti kluci jsou do počtu. Vypadá to dobře na fotkách, ale to je tak vše, inspiroval bych se Brentfordem. Na druhou stranu tato politika nakrmí kluby z nižších lig.
  Hraje se jen na první lajnu, která je v lize famózní, ale na mezinárodní scéně Švédy nikdy neporazí, nejsou na to nastavení. Šebek v přesilovce nemá co dělat – proč tam není Pěnička? Střelu tahem má daleko dynamičtější.

  Škoda dvou vyloučení za opakované fauly od borce, který měl být dnes rozdílový.
  Dva fatály v podobě druhé lajny Punč, Gruber, Krbec budou při videorozboru mrzet.

  Každopádně sympatický výkon při kontrole míčku v první a druhé třetině.

  Pojďme si pro bronz a díky, že do florbalu vkládáte tolik financí a měníte české florbalové podhoubí.

  • Pavel napsal:

   Krbec hraje za Bolku?
   Jinak Bolka se dlouho držela a to i herně a nebýt zbytečných vyloučení Hemerky mohlo to být zajímavější. A klasika – tragická střelba

Napsat komentář

*