Falun vyhrál Champions Cup 2023 Foto: IFF Falun vyhrál Champions Cup 2023 Foto: IFF
10. 1. 2023 Pohár mistrů (0) KOMENTÁŘŮ

CHAMPIONS CUP 2023: Zlaté medaile pro švédské týmy Falunu a Thorengruppenu

Champions Cup 2023 vyhráli jeho největší favorité. V ženské kategorii je to suverén nejvyšší soutěže z Thorengruppenu, mužskou kategorii pak vyhrál Falun.

Oba finálové duely nabídly výsledkově vyrovnané zápasy. V ženském finále šlo jako první do vedení TPS díky využité přesilové hře z hole Nordlund. V poslední minutě první třetiny srovnala Veera Kauppi, Thorengruppen se postupně dostal až do vedení 3:1, celé utkání nakonec vyhrál poměrem 5:2. Finále mělo také českou stopu, jako rozhodčí jej totiž odřídili Tomáš Kostinek s Martinem Reicheltem.

Ženy Thorengruppenu vyhrály Champions Cup 2023 Foto: Flickr IFF

Skóre finálového utkání mužské kategorie, ve kterém SC Classic, kteří hráli ve své domovské hale, vyzvali Falun, otevřel Wettergren, ve druhé třetině zvýšil na 2:0 pro Falun Ruud. Posledním finálovým střelcem se již ve 39. minutě stal Lastikka, další branka totiž již nepadla, ačkoliv domácí Classic bojoval až do úplného závěru a několikráte velmi solidně prověřil gólmana Rehna.

Team Thorengruppen – TPS 5:2

Falun – SC Classic 2:1