Vítkovice slaví obhajobu pohárového zlata. Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 1. 2023 Český pohár (16) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice dominovaly a obhájily vítězství v Poháru Českého florbalu. Tatran skolily 11:0

 Florbalistky Vítkovic dokázaly v Brně obhájit prvenství v Poháru Českého florbalu. Ve finále byly lepším týmem a Tatran Střešovice porazily 11:0, čisté konto zapsala brankářka Nikola Příleská, dvě branky v oslabení vstřelila útočnice Dominika Buczek.  

Začátek utkání byl z obou stran aktivnější, nicméně bylo vidět, že Vítkovice mají více zkušeností a Tatran dokázaly dostat pod tlak. Ve čtvrté minutě pak chybu Stůjové při rozehrávce potrestala Maroszová a otevřela skóre.

Vítkovice byly i nadále aktivnější, Tatranu se ale naskytla příležitost zápas srovnat, na přelomu první a druhé třetiny měl možnost dvou přesilových her, přičemž na úplném konci první třetiny byla Želízková blízko srovnání.

Tatran ale přesilové hry nakonec nevyužil a ve druhé třetině Vítkovice zápas rozhodly: nejprve se ve 23. minutě prosadila Buczek, která vstřelila gól v oslabení, následně Ostravanky znovu potrestaly chybu v obraně a skórovala Staňková. Za 40 vteřin poté se podruhé prosadila Maroszová, v samotném závěru třetiny pak skórovala ještě Willmannová.

Pražanky dostaly na začátku třetí třetiny znovu možnost přesilové hry, jenže místo branky naděje přišel další zásah Buczek v oslabení. Minutu poté navíc Husková proměnila samostatný nájezd a Vítkovice vedly již 7:0.

V celém zápase pak zvítězily 11:0, jejich převaha nepolevila ani poté, kdy do hry nasadily náhradnice, osmou branku přidala Krzywak, devátou Maroszová, desátou Kubečková a skóre uzavřela znovu Krzywak, stejně jako Kubečková gólem do prázdné branky, kterou již opustila Monika Šolleová, která nahradila Elišku Drbalovou.

Vítkovice tak navázaly na loňské pohárové vítězství v Chomutově.

Finále Poháru Českého florbalu:

Tatran Střešovice – 1. SC Vítkovice 0:11 (0:1, 0:4, 0:6)
Branky: 4. Maroszová (Buczeková), 26. Buczeková (Krzywaková), 30. Staňková (Seevaldová), 31. Maroszová (Buczeková), 40. Willmanová, 42. Buczeková, 43. Husková (TS), 49. Krzywaková (Šponiarová), 52. Maroszová (Buczeková), 54. Kubečková (Staňková), 60. Krzywaková (Kubalčíková).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ostuda napsal:

  Tak to je na odvolání tatranského trenéra

 • Kritik napsal:

  Zapas hodny finale, ostuda . Jeste se nekdo divi navstevnosti na zenskem florbale? Top 4?? To je jen prani aby zde byly 4 tymy.

 • Honza napsal:

  Soucasne trenerske dvojici se tym rozpada herne i tymove, forma z podzimu je pryc a tym se propada. Reakce vedeni klubu je nutna

  • fzi napsal:

   Dvojice Beránková-Mechlová má být první obrana v reprezentaci? Tak to potěš koště. Obzvláště Mechlová herní katastrofa a hlavně nosánek nahoru.

 • znalec napsal:

  Opravdova pecka: vedeni utkani ze strany Tatranu na Darwinovu cenu. Vole, tohle byla síla. Fakt kvalitní matroš…dlouho jsem nic takového neviděl na nějaké rozumné úrovni. Tohle má být tým z horní půlky tabulky? Plácaná hadra. Zvednout licence, zavést hologramy do programu k utkání a finále ženské ligy hrát ve Wembley! Tohle je cesta: široká liga, plno programů podpory a hlavně at zije UNIE!

 • Komik napsal:

  Vítkovice výborné nasazení i výkon. Lidově řečeno jim bouchly saze. Tatran chtěl všechno urvat tím, že to napálí, ale krom nasazení nic víc nepřidal. Proč není v repre Staňková či Husková nechápu.

 • Tom napsal:

  Od Vítek velký zápas.

 • Svědek napsal:

  Vzhledem k tomu, že polovina týmu Tatranu křepčila den před zápasem na plese, tak to bylo vlastně ještě dobrý 😂

  • Petr napsal:

   Jestli toto je pravda, tak nejen treneri, ale i vedeni Tatranu uz opravdu selhava. Co na to pan Menhart?

 • Kerim napsal:

  Děkujeme Českému florbalu za úžasné online zpravodajství na webu ceskyflorbal.cz a v mobilní aplikaci.
  V případě finále žen systém zápisu branek nezvládl přechod z loňského nesmyslného formátu 3×15 minut na standard 3×20 minut, důsledkem čehož jsou v přehledu „Góly a asistence“ posunuté časy vstřelených branek ve 2.třetině o 5 minut a ve 3.třetině o 10 minut. Podle tohoto přehledu padnul 5. gól dříve 6. 🙂 V textovém popisu událostí jsou uvedené časy správně.
  V mobilní aplikaci, kde v sekci „O aplikaci“ je hrdě uvedeno, že garantem obsahu je Český florbal, se v onlinu (všech pohárových zápasů) pro změnu nedozvíte názvy hrajících týmů (pouze jejich loga), a v sekci „Soupisky“ se místo soupisek dozvíte, že „Přenos ještě nezačal, vraťte se sem na začátku zápasu“. Ostatně toto není žádná změna, takto sledujeme v mobilní aplikaci pohárová utkání už několik let 🙁
  Českému florbalu tleskám za tyto tahy na poli mediální propagace.

 • kukis napsal:

  Buczek je sice kontroverzní ale je to extratřída,bohužel takovou hráčku Česko nemá.Gratulace Vítkovicím,jako vždy když o něco jde o parník napřed.

 • nepochopim napsal:

  Jak může být dvojice Mechlová/Beránková v reprezentaci na úkor Staňkové? To mi hlava fakt nebere..

 • vysvětlím napsal:

  Když Beránková (Mechlové se nezastávám,asi tu „slávu“ neunesla) dokáže v repre zapnout další rychlostní stupeň a vyrovná se SUI,SWE a FIN. A to Staňková ještě nedokáže a jestli nepřeřadí z dvě na tři, nebo čtyři, dopadne jako Kotzurová (v lize šikovná, protože na to má dost času a v repre nestíhá).

  • nepochopim napsal:

   S tím se dá do jisté míry souhlasit, každopádně dostala dohromady jeden (!!)(aspoň pokud se nepletu) zápas, aby si na to tempo zvykla. A to je teda strašně málo, sory jako

 • souhlasím napsal:

  Já myslím, že tu šanci dostane a snad i využije, držím palce

Napsat komentář

*