Vítkovice slaví obhajobu pohárového zlata. Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 1. 2023 Český pohár (16) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice dominovaly a obhájily vítězství v Poháru Českého florbalu. Tatran skolily 11:0

Florbalistky Vítkovic dokázaly v Brně obhájit prvenství v Poháru Českého florbalu. Ve finále byly lepším týmem a Tatran Střešovice porazily 11:0, čisté konto zapsala brankářka Nikola Příleská, dvě branky v oslabení vstřelila útočnice Dominika Buczek.

Začátek utkání byl z obou stran aktivnější, nicméně bylo vidět, že Vítkovice mají více zkušeností a Tatran dokázaly dostat pod tlak. Ve čtvrté minutě pak chybu Stůjové při rozehrávce potrestala Maroszová a otevřela skóre.

Vítkovice byly i nadále aktivnější, Tatranu se ale naskytla příležitost zápas srovnat, na přelomu první a druhé třetiny měl možnost dvou přesilových her, přičemž na úplném konci první třetiny byla Želízková blízko srovnání.

Tatran ale přesilové hry nakonec nevyužil a ve druhé třetině Vítkovice zápas rozhodly: nejprve se ve 23. minutě prosadila Buczek, která vstřelila gól v oslabení, následně Ostravanky znovu potrestaly chybu v obraně a skórovala Staňková. Za 40 vteřin poté se podruhé prosadila Maroszová, v samotném závěru třetiny pak skórovala ještě Willmannová.

Pražanky dostaly na začátku třetí třetiny znovu možnost přesilové hry, jenže místo branky naděje přišel další zásah Buczek v oslabení. Minutu poté navíc Husková proměnila samostatný nájezd a Vítkovice vedly již 7:0.

V celém zápase pak zvítězily 11:0, jejich převaha nepolevila ani poté, kdy do hry nasadily náhradnice, osmou branku přidala Krzywak, devátou Maroszová, desátou Kubečková a skóre uzavřela znovu Krzywak, stejně jako Kubečková gólem do prázdné branky, kterou již opustila Monika Šolleová, která nahradila Elišku Drbalovou.

Vítkovice tak navázaly na loňské pohárové vítězství v Chomutově.

Finále Poháru Českého florbalu:

Tatran Střešovice – 1. SC Vítkovice 0:11 (0:1, 0:4, 0:6)
Branky: 4. Maroszová (Buczeková), 26. Buczeková (Krzywaková), 30. Staňková (Seevaldová), 31. Maroszová (Buczeková), 40. Willmanová, 42. Buczeková, 43. Husková (TS), 49. Krzywaková (Šponiarová), 52. Maroszová (Buczeková), 54. Kubečková (Staňková), 60. Krzywaková (Kubalčíková).