Češky porazily Polky 9:7. Foto: Michael Peter, IFF Češky porazily Polky 9:7. Foto: Michael Peter, IFF
31. 1. 2023 Reprezentace žen (9) KOMENTÁŘŮ

Výhra s vykřičníkem. Češky porazily Polsko 9:7, od vítkovické Krzywak dostaly pět branek

 České florbalistky mají za sebou vstup do kvalifikačního turnaje o postup na ženský světový šampionát. S Polskem ještě po čtyřiceti minutách prohrávaly 4:5, a to díky pěti zásahům Zuzanny Krzywak, která nastupuje za Vítkovice, avšak ve třetí třetině dokázaly zápas otočit na konečných 9:7.   

Už první minuty utkání naznačily, jakým způsobem se bude ubírat. Češky byly více na balónku a byly aktivnější, Polky ale vsadily na pozornou obranu a především protiútoky. Polský trenér Christer Bertilsson navíc využil zvyšující se kvalitu, ke které mu pomohl také export do české Extraligy žen a do dvou formací rozdělil dvojice Zagórska – Helman a navrátivší se Buczek – Zuzanna Krzywak.

V konečném důsledku tak ve druhé minutě začala Zuzanna Krzywak své gólové představení, a byť Suchá s Brucháčkovou dokázaly v osmé minutě otočit skóre, tak bojující soupeř do konce jedenácté minuty utkání znovu otočil na svou stranu.

Na 3:3 srovnala po pohledné kombinaci Keprtová, Krzywak ale měla střeleckou formu, proto nakonec první část skončila 4:4, když vítkovická útočnice srovnala po gólu Ratajové.

Ve druhé třetině navíc byla jedinou úspěšnou střelkyní, když podruhé využila velké chyby v obraně. Jako klíčové se současně ukázaly zhruba čtyři velké šance, které Polsko neproměnilo mezi 28. – 32. minutou. Úrovni hry rovněž prospělo, že ze zápasu nemusely odstoupit Ratajová se Zagórskou, které obě utrpěly menší zranění v průběhu druhé třetiny.

Na začátku třetí třetiny se individuálně prosadila Buczek a ve vzduchu rázem visel velmi nečekaný výsledek, ovšem Kubečková po minutě dostala Češky na dostřel.

Kontaktní branka Češkám pomohla a vlila tolik potřebnou krev do žil, jenže Polsko tlak ustálo a jedenáct minut před koncem vedlo znovu o dvě branky díky Wojcik. Česká reakce přišla vzápětí, další kontaktní gól dala Keprtová.

Necelý šest minut před koncem srovnala Maroszová. Konec zápasu byl poměrně divoký a šance rozhodnout měly oba týmy, nakonec se to povedlo 63 sekund před koncem Řepkové. Poslední gól dala do prázdné branky Brucháčková.

Kvalifikace na mistrovství světa žen:

Česko – Polsko 9:7


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Komik napsal:

  S vykřičníkem? Spíš s ostudou, ale chápu, že autor to vyhodnocuje podle své florbalové neznalosti. Ty naše švýcarské legionářky už mají hodně důchod, když si z nich dvě vítkovické útočnice udělají srandu.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Nebyl bych tak přísný. Ty dvě si dělají srandu z kdekoho. Mnohdy i ze mě. Spíše mě zaráží takovéto české řešení (dělali to i hokejoví repre trenéři, než přišel pan Jalonen), že se hráčky staví v repre na jiné pozice, než jsou zvyklé v klubu. Např. naše Míša Kubečková na beku nebo Vejdy Maroszová na centru???

   • repre napsal:

    trenér Procházka evidentně ví jak poskládat obranu. Útočnice dáme do obrany a obránkyně necháme doma :))

 • Paja napsal:

  Aktuální foto?

  • Dobrý den,

   prosíme o pochopení, že se snažíme vydat články co nejrychleji. Flickr IFF nebo Českého florbalu následně sledujeme a pokud je to možné (narážím teď konkrétně na rozhovor s Michalem Jedličkou), tak fotografie, měníme.

   Děkuji.
   S pozdravem
   Bc. Michal Dannhofer / Florbal.cz

   • Paja napsal:

    Ehm…není to první akce tohoto cyklu…takže nějaké fotky kde nebudou hráčky co už před rokem ukončily kariéru by se snad mohly najít.

 • dudacek napsal:

  Jasně, navozte sem ten hnuj a kritizujte kdekoho, komik ty musíš být vynikající pracovník, jak by řekl pan Gustav Anděl 🤢

  • Komik napsal:

   Zdravím. Máte pravdu v tom, že pracovník českého florbalu nejsem, tudíž kritizovat zakázáno nemám. Každopádně něco k věci, tedy že to byla docela hrůza a jen s haluzí neskončil i výsledek propadákem máte?

 • dudacek napsal:

  Komik ?????????????????????, nevím v čem jedeš, ale chci to taky.

Napsat komentář

*