Češky porazily Polky 9:7. Foto: Michael Peter, IFF Češky porazily Polky 9:7. Foto: Michael Peter, IFF
31. 1. 2023 Reprezentace žen (9) KOMENTÁŘŮ

Výhra s vykřičníkem. Češky porazily Polsko 9:7, od vítkovické Krzywak dostaly pět branek

České florbalistky mají za sebou vstup do kvalifikačního turnaje o postup na ženský světový šampionát. S Polskem ještě po čtyřiceti minutách prohrávaly 4:5, a to díky pěti zásahům Zuzanny Krzywak, která nastupuje za Vítkovice, avšak ve třetí třetině dokázaly zápas otočit na konečných 9:7.

Už první minuty utkání naznačily, jakým způsobem se bude ubírat. Češky byly více na balónku a byly aktivnější, Polky ale vsadily na pozornou obranu a především protiútoky. Polský trenér Christer Bertilsson navíc využil zvyšující se kvalitu, ke které mu pomohl také export do české Extraligy žen a do dvou formací rozdělil dvojice Zagórska – Helman a navrátivší se Buczek – Zuzanna Krzywak.

V konečném důsledku tak ve druhé minutě začala Zuzanna Krzywak své gólové představení, a byť Suchá s Brucháčkovou dokázaly v osmé minutě otočit skóre, tak bojující soupeř do konce jedenácté minuty utkání znovu otočil na svou stranu.

Na 3:3 srovnala po pohledné kombinaci Keprtová, Krzywak ale měla střeleckou formu, proto nakonec první část skončila 4:4, když vítkovická útočnice srovnala po gólu Ratajové.

Ve druhé třetině navíc byla jedinou úspěšnou střelkyní, když podruhé využila velké chyby v obraně. Jako klíčové se současně ukázaly zhruba čtyři velké šance, které Polsko neproměnilo mezi 28. – 32. minutou. Úrovni hry rovněž prospělo, že ze zápasu nemusely odstoupit Ratajová se Zagórskou, které obě utrpěly menší zranění v průběhu druhé třetiny.

Na začátku třetí třetiny se individuálně prosadila Buczek a ve vzduchu rázem visel velmi nečekaný výsledek, ovšem Kubečková po minutě dostala Češky na dostřel.

Kontaktní branka Češkám pomohla a vlila tolik potřebnou krev do žil, jenže Polsko tlak ustálo a jedenáct minut před koncem vedlo znovu o dvě branky díky Wojcik. Česká reakce přišla vzápětí, další kontaktní gól dala Keprtová.

Necelý šest minut před koncem srovnala Maroszová. Konec zápasu byl poměrně divoký a šance rozhodnout měly oba týmy, nakonec se to povedlo 63 sekund před koncem Řepkové. Poslední gól dala do prázdné branky Brucháčková.