Black Angels a Vinohrady ještě musí bojovat o své pozice. Foto: Český Florbal Black Angels a Vinohrady ještě musí bojovat o své pozice. Foto: Český Florbal
26. 2. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Velké finále boje o 2. místo i o předkolo. Livesport Superliga ve 26. kole skutečně vyvrcholí

 Poslední kolo základní části Livesport Superligy nabídne několik zajímavých soubojů: Tatran bojuje o stoprocentní zápis, Vítkovice s Mladou Boleslaví o druhé místo, trojice Lípa, Vinohrady a Liberec si ještě může vyměnit pozice v předkole play off, ve kterém není jasno ani o dvojici BLACK ANGELS – FBC Ostrava.  

Všechny zápasy 26. kola se odehrají v neděli od 17:00 hodin. 

FbŠ Bohemians – PSG PANTHERS OTROKOVICE
Sportovní centrum Řepy
Otrokovice již nemají možnost postupu do předkola play off, Bohemians jsou pak jistě čtvrtí, protože mají lepší vzájemné zápasy s Chodovem. V tomto utkání tedy půjde primárně o přípravu na další část sezóny. V Otrokovicích dostal důvěru trenér Karel Ševčík, bude zajímavé sledovat, co s týmem ale udělá nástup prezidenta Karla Ťopka na lavičku. Hrát se pak bude netradičně v Řepích.
Tip Florbal.cz: Výhra Bohemians za 3 body

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
SH Česká Lípa
Česká Lípa ztrácí na Královské Vinohrady jeden bod, má ale horší vzájemné zápasy, proto musí proti Ostravě vyhrát, pokud chce postoupit do předkola play off. Pro partu okolo Štěpána Slaného hraje především fakt, že Sokolové to proti Tatranu budou mít hodně složité, tak trochu recipročně ale platí, že také BLACK ANGELS stojí proti těžkému soupeři a Ostrava pořád může skončit sedmá.
Tip Florbal.cz: Výhra Lípy za 3 body

Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady
MSH Lokomotiva Plzeň
Těžká práce pro Sokoly, naopak výzva před Tatranem: pražské derby, které se hraje v Plzni má na jedné straně příchuť boje o předkolo play off, na druhé straně se Tatran žene za stoprocentním zápisem. Tatran by měl potvrdit svou zatím skvělou sezónu v nejvyšší soutěži.
Tip Florbal.cz: Výhra Tatranu za 3 body

BLACK ANGELS – Předvýběr.CZ Florbal MB
SH Kbely
Andělé mají jistotu předkola, Ostrava je ale může připravit o sedmé místo. Na druhé straně Boleslav chce jistě skončit na druhém místě, a tak musí vyhrát a doufat v zaváhání Vítkovic na Chodově. Oba týmy tedy mají o co hrát a lze předpokládat, že se odehraje atraktivní bitva. Nezapomínejme navíc, že úvodní SCHOOL MATCH mezi oběma soupeři přinesl těsný výsledek.
Tip Florbal.cz: Výhra Boleslavi za 3 body

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice
SH Jižní Město
Matematika tohoto souboje je jasná: pokud Vítkovice jakýmkoliv způsobem vyhrají, tak skončí v základní části Livesport Superligy druhé a nemusí se ohlížet na výsledek Mladé Boleslavi, kterou porazily v minulém kole. Nálada na  Dubině je tedy jistě dobrá, nyní je ale potřeba udělat poslední krok. A Chodov se jistě nedá lacino, vždyť před pár týdny rovněž porazil Boleslav.
Tip Florbal.cz: Výhra Vítkovic za 3 body

SOKOLI Pardubice – FB Hurrican Karlovy Vary
SH Dašická Pardubice
Zajímavá příprava na play down. Karlovy Vary by mohly potvrdit vzrůstající formu a zapsat druhou výhru v soutěži, Pardubice pak jistě budou chtít navázat na porážku Královských Vinohrad. Velmi zajímavý zápas s ohledem na setrvání v soutěži.
Tip Florbal.cz: Výhra Varů za 3 body

FBC Liberec – ACEMA Sparta Praha
SH Dukla Liberec
Sparta má jisté šesté místo, Liberec má lepší vzájemné zápasy s Královskými Vinohrady, přesto jej výhry České Lípy a Královských Vinohrad v základní hrací době mohou poslat do play down. Spíše se ale bude pro oba týmy jednat o kvalitní přípravu na další fázi sezóny.
Tip Florbal.cz: Výhra Sparty za 3 body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Kolos napsal:

    Lipa proti Liberci vyhrála oba zápasy, zajímavé jak tedy může mit liberec lepší vzájemné. Liberec klidně může do play down.

Napsat komentář

*