Hlavní trenér Bulldogs Martin Czeczinkar udílí pokyny. Foto: Bulldogs Brno Hlavní trenér Bulldogs Martin Czeczinkar udílí pokyny. Foto: Bulldogs Brno
2. 3. 2023 Extraliga žen (12) KOMENTÁŘŮ

PROMĚNA BULLDOGS: Trenér Czeczinkar popisuje 4 pilíře změny, oddílové cestě věří

 Největší příběh letošního play off Extraligy žen a vlastně také celého ročníku. Proměnou, kterou prošly florbalistky Bulldogs Brno sleduje celá florbalová obec. Tým, který byl před rokem pasovaný za jasného sestupujícího, se změnil v sebevědomý kolektiv, který vybojoval páté místo v nejvyšší ženské soutěže. Hlavní trenér Martin Czeczinkar popsal v rozhovoru pro Florbal.cz nejen 4 hlavní pilíře změny.

Poznámka autora: Rozhovor čerpá jak z původních otázek pro Martina Czeczinkara, tak z textu Brněnského deníku.

Vaše cesta začala na hranici sestupu, odepisovaný tým jste dokázal dostat na páté místo Extraligy žen. Zkusíte proměnu týmu popsat ve třech pilířích?

1. PILÍŘ VÍRA VE VÍTĚZSTVÍ – Přesvědčili jsme se už loni v play-down, kdy nás jedna výhra odrazila ode dna k naprosté euforii! Málem jsme zvládli první kolo s Jičínem a poté jsme městského rivala z Židenic, kterého Buldočky nikdy dříve neporazily poslali do první ligy! Stejně tak se to nese letos od začátku základní části, kdy letos zápas od zápasu je celý tým do posledního náhradníka oddaný si pro ty body jít a má v hlavách nastaveno, že tomu věří a chce to na hřišti dokázat!

2. PILÍŘ NOVÉ NASTAVENÍ – Dále si myslím, že za tím stojí jiný způsob práce s hráčkami, to znamená tréninkový proces, nové nastavení a fungování týmu, výběr vazeb při skládání formací a taktická připravenost, kterou jsme si letos hodně pomohli.

3. PILÍŘ HRÁČSKÉ SLOŽENÍ – Zkušenosti které jsme získali v play-down a především hráčky, které u toho byly a přenáší je na tým. Částečná obměna týmu, kdy jsme zapracovali talentované juniorky do A týmu, které jsou ochotné na sobě pracovat a mají předpoklady se dostat do finální nominace reprezentace juniorek.

4. PILÍŘ INDIVIDUALITA – Raketový vzestup umocnily také výkony Aničky Brucháčkové, která je prvním rokem juniorka a už nyní patří k naprosté špičce české Extraligy v seniorské kategorii.

Cíl jste už v letní přípravě, poté, co se Vám povedlo se zachránit, že letošní ročník bude pro Buldočky přelomový?
„Spíše jsem si to tajně přál a věřil v to, ale nebyl jsem v to pevně utvrzený. Sám jsem byl před sezonou napjatý, co se letos stane, a jak budou vypadat zápasy pro: papírově lepším či srovnatelně silným soupeřům.

Příprava byla extrémně krátká vlivem baráže. Do klubu jsem přišel, aniž bych měl naplánováno spoustu věcí směrem k této probíhající sezoně. Hodně horká jehla.

Ať tak nebo onak po třetím kole, když jsem viděl pozitivně myšleno, co se děje na hřišti, tak jsem přestal pochybovat a začal si uvědomovat, co to znamená pro samotný tým, ale i celý klub. I proto je nutné se soustředit na rozjetou práci v ženské složce, pokračovat v dobré práci s mládeží, zlepšovat podmínky pro hráčky i trenéry. Věřím, že Bulldog Brno jde tou správnou cestou.“

Pro první kolo vyřazovacích bojů si vás vybraly Vítkovice. Překvapilo vás to?
Přiznám se, že moc ne. Dojezdová vzdálenost je jeden faktor a z Kuloárů bylo slyšet, že soupeř bude chtít nejtěžšího soupeře, díky kterému se bude chtít připravit na případné semifinále a to jsme také prokázali.“

Přáli jste si někoho jiného? Mluvili jste o týmu, na který byste rádi narazili, nebo jste to neřešili?
„Neřešili. Soustředili jsme se na to vytěžit maximum z posledních čtyř těžkých zápasů nejen směrem do play off, ale také do další práce. Každý soupeř má své plus i mínus.“

S jakým cílem půjdete do play-off?
„Play-off vnímáme jako odměnu za odvedenou práci a jsem na holky opravdu hrdý za to, co jsme společně dokázali. Bonusem a můžeme to nazvat i cílem je jakákoliv výhra od které se můžeme odrazit do další práce! Přesvědčili jsme se už loni v play-down, kdy nás jedna výhra odrazila ode dna k naprosté euforii! Málem jsme zvládli první kolo s Jičínem a poté jsme Židenice, které Buldočky nikdy v minulos: neporazily, poslali do první ligy.

Stejně tak se to nese letos od začátku základní části, kdy letos zápas od zápasu je celý tým oddaný si pro ty body jít do posledního náhradníka a má v hlavách nastaveno, že si za tím jde a chce to na hřišti předvést! Pokud se nám povede byť jen jedna jediná výhra, věřím že nám mohou narůst křídla a sérii nasadíme nečekaný rozměr jak loni FBC Ostrava. (usmívá se)

Každopádně v koncepční fázi, ve které se momentálně nacházíme je primární zisk zkušeností, i kdyby se série nezdařila dle našich představ, se máme v plánu soustředit na další práci, která se dřív nebo později ukáže v budoucnu spravedlivě.

I proto je nutné se soustředit na rozjetou práci v ženské složce, pokračovat v dobré práci s mládeží, zlepšovat podmínky pro hráčky i trenéry.

Věřím, že Bulldog Brno jde tou správnou cestou.“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Někomu stačí málo, že pane Mikšl a Brňáci. Tohle město a florbal v něm je zoufalé. To, že najednou hrají v nulové konkurenci 5. flek v ženách je k smíchu. I v Ostravě mají dva týmy v první čytřce. Celá soputěž žen je vlastně jen soubojem marných a ještě marnějších, kde Vítek a pár dalších týmů snese nějaké měřítko…nejlépe to řekl Nesměrák: kroužek extraligového florbalu!

 • Neználek napsal:

  Na nikom tady v ženském florbalu nenecháte nit suchou, tak jim to kuva přejte, vždyť nějaký progres udělali. A stav české nejvyšší florbalové soutěže? Pořád je minimálně čtvrtá nejlepší na světě, zkus to znalče být v něčem čtvrtý na světě!!!

 • Marvan napsal:

  Ano, někomu stačí málo. Někdo je zase namlsanej ,myslí si, že je „mistr světa“ a nepřipouští si nic jinyho než neustálý úspěch a ostatní jsou póvl, kterej mu nesahá ani po kotníky. No a pak z ničeho nic padne na hubu a strašně se diví, co se stalo. A když mu to někdo dá tzv. sežrat, tak se rozčiluje, jak si může dovolit takhle mluvit. My jsme na svoje město a naše baby náležitě hrdí a nikdo to nezmění. Může s tím nesouhlasit, ale to je všechno, co s tím může dělat. A pokud mu to vadí, tak třeba jachting je taky peknej sport.

 • znalec napsal:

  Hele, jsem rád, že se holky z Brna zlepšily. To, že jě někdo čtvrtý na světě už moc neberu jako nějaký argument. A pro fandy Brna mám jeden vzkaz: je mi Vás líto, že nemůžete chodit na pořádný florbal a musíte se spokojit s tím, co Vám nabízí dlouhodobě Vaši bafíci a hráči. Jinak je ok, že fandíte, jste hrdí na svoje město, klub a hlavně, že Vás to baví – o tom to taky je. Ale narovinu: druhé největší město, plno vejšek a slušný ekonomický potenciál plus tradice florbalu = nikdo v mužské lize a ženy na 5. místě v republice po zč. To má být jako nějaký důvod k radosti? A oslavě?

  • Petr 2 napsal:

   To, že je v Brně řada vysokých škol, nic neznamená. Brno nemá dostatečné kvalitní klubové florbalové regionální zázemí, ze kterého by mohly místní kluby čerpat/přetahovat lepší hráče. Praha i Ostrava takové klubové zázemí v bohaté míře mají.

   Že Brno nemá v nejvyšší mužské lize žádný klub, je skutečně ostudné. Naopak 5. místo žen je velmi dobrý výsledek, který si s ohledem na nedávnou historii zaslouží uznání.

 • Neználek napsal:

  Mít radost ze sportu můžeš mít i na vesnické kopané, ale to chce mít srdíčko na správném místě. Proto všem, radujte se ze svých úspěchů a nenechte si kazit radost nějakými „všeználkami“.

 • Veldajizik napsal:

  Jen se chci zeptat pana znalce, zdali již nějaký superligový nebo extraligový tým vybudoval. Nebo jen anonymně kecá. A jestli ano, ať přiveze svůj tým do Brna. Ať nás brňáky přesvědčí, že je to opravdu znalec. Do té doby je to u mě žvástal a nic jiného.

 • znalec napsal:

  První zápas Vítkovice vs. Bulldogs Brno 14:0. Opravdu jsem neměl prvadu? Opravdu jsem takový hlupák? Vytáhněte hlavy ze zádele. Brňácíííí

 • Neználek napsal:

  Ano, jsi nepřející hlupák, protože jsi nic nepochopil

 • znalec napsal:

  Prave, ze bych si pral, aby Brno hralo kazdy rok o spici, stejne jako Liberec nebo treba Plzen. Ale problem je, že vse uhraje Praha nebo Ostrava. Takze ja jsem prejici, ale bohuzel uroven v regionech je strasna. Jsem z mensi vesnice na pomezi Cech a Polska. Od mala fandim Pardubicim v hokeji a ve fotbale Olomouci. Proste nechapu, ze v Brne nebo v Plzni nejsou schopni funkcionari privest treba 5 hracek a postavit alespon jednu lajnu, ktera bude schopna dat treba 3 goly dnes Vitkam nebo zitra Tatranu. To je cele

  • Veldajizik napsal:

   Tak má cenu ztrácet čas v debatě s tímhle člověkem? Je potřeba si uvědomit, že florbal není hokej ani fotbal. Je tu podstatně jiný finanční tok. Jinak movití sponzoři a hlavně je problém s kvalitními trenéry. Říkáte přivést hráčky. Nejdřív je musíte mít kam přivést. Od loňska je v Brně Martin Czeczinkar, který to výrazně posunul. Za sezónu to je obrovský kus práce co udělal. Věřím, že časem to bude i na Superfinale. Ne vždy a ne všude jsou ideální podmínky. Proč Jihlava nebo Zlín nemají hokejové extraligové družstvo? To mi pan znalec určitě poradí.

Napsat komentář

*