Redaktor Florbal.cz Michal Dannhofer. Foto: Martin Flousek Redaktor Florbal.cz Michal Dannhofer. Foto: Martin Flousek
4. 3. 2023 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

SLOVO EXPERTA: Play off je jako Survivor, čeká nás nejkvalitnější čtvrtfinále za poslední roky, říká redaktor Florbal.cz

 Začíná rozhodující část sezóny v Extralize žen. Čtyři čtvrtfinálové série proti sobě postaví osm soupeřů, kteří si to rozdají v boji o medaile. Před začátkem bojů přinášíme pohled redaktora Florbal.cz Michala Dannhofera, který zazněl ve Florbal.cz podcastu.

Jako první volily soupeře vítězky základní části z Vítkovic. „Na jednu stranu určitě překvapivá volba Vítkovic v podobě Bulldogs Brno, ale není tajemství, že už loni bylo nastavení takové, že se úplně nechtělo hrát s Olomoucí. Trochu riskují, zvolili si podle mě nejtěžšího soupeře,“ říká Michal Dannhofer

„Druhá série je bitvou o FLOORBALL GROUP mezi Startem98 a Chodovem a byť s sebou přináší nějaké negativní emoce, tak podle mě je to logická a ukazuje se, což potvrdil také Tatran, že pražské týmy moc nechtějí vyjíždět z Prahy,“ popisuje.

Největší boj očekává ve druhé pražské sérii. „Série mezi Tatranem a Bohemians má podle mě největší potenciál na to, aby se neskončilo čtyřikrát 4:0, klasický konec po šestnácti utkáních, ačkoliv jak Vítkovice, tak FBC Ostrava měly v základní části určité Red Flagy, takže musí přistupovat k zápasům na sto procent, pokud ne, tak se může stát, že prohrají,“ tak trochu varuje elitní týmy.

Série mezi FBC Ostrava a Olomoucí by měla být nejtvrdší. „Co se týče poslední série mezi FBC Ostrava a Olomoucí, tak v té si myslím, že padne hodně gólů, bude to hodně tvrdá série, která bude bolet. Čekám aktivní florbal na obě strany,“ očekává.

Ohlas vyvolaly dvě události volby: za prvé Dušan Dudešek nevyloučil semifinále Vítkovic proti FBC Ostrava, Chodov si pak za soupeře zvolil Start98, oba kluby jsou členy FLOORBALL GROUP. „Je to legitimní cesta, jak ušetřit nějaký čas a peníze. Mám rád projekty Ondřeje Novotného a play off je vlastně takový Survivor: když si potřebuješ odpočinout, tak si odpočineš, když si můžeš vzít lehčího soupeře, tak si jej vezmeš,“ nachází shodu se známou televizní soutěží.

Diváci se podle něj mají na co těšit. „Určitě bych na čtvrtfinále pozval diváky, čeká nás nejkvalitnější boj za poslední roky, jsem moc rád, že soutěž dostala nový náboj,“ zakončil Michal Dannhofer

Jízdní řád čtvrtfinále play off Extraligy žen:

1.SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno
4.3.: 16:00 (SC Dubina Ostrava)
5.3.:16:00 (SC Dubina Ostrava)
11. 3.: 18:00 (SH SportPoint Brno)
12.3.: 17:00 (SH SportPoint Brno)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FAT PIPE Tigers Start98
4.3.: 19:00 (SH Jižní Město)
5.3.: 17:00 (SH Jižní Město)
11. 3.: – není potvrzeno –
12.3.:  – není potvrzeno –

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians
4.3.: 17:00 (STODOLA Aréna Střešovice)
5.3.: 15:00 (STODOLA Aréna Střešovice)
11. 3.: 16:00 (Jedenáctka VS)
12.3.: 16:00 (Jedenáctka VS)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc
4.3.: 18:30 (ČPP Aréna Ostrava)
5.3.: 18:00 (ČPP Aréna Ostrava)
11. 3.: 17:00 (SH Čajkaréna Olomouc)
12.3.:  17:00 (SH Čajkaréna Olomouc)


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Kritik napsal:

    No myslim , ze i takovy expert by si mel uvedomi rozlozeni tymu. Porad dokola, kdyz pominu vysledky ktere byly v prvnim kole vice nez jasne, tak se staci podivat na statistiky strel, pro top 4 zacina sezona az v semicku, zbytek je jen na zizen.

Napsat komentář

*