Ondřej Němeček versus Matyáš Krebner. Tatran Střešovice versus Mladá Boleslav. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice Ondřej Němeček versus Matyáš Krebner. Tatran Střešovice versus Mladá Boleslav. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice
27. 3. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Je tu potenciál, aby to byly nejzajímavější série za několik posledních sezon, říká expert Richter

 Čekají nás třaskavé série! Tatran zvolil pro semifinále Mladou Boleslav a zadělal na pikantní souboj. Oba týmy se totiž střetly loni o titul, kdy zvítězila Boleslav, naopak v základní části se radovali v obou případech Střešovičtí. I druhá série mezi Vítkovicemi a Bohemians slibuje napínavou podívanou. Svou predikci přidal bývalý reprezentant Martin Richgter.

„Tatran i Vítkovice podle očekávání zvládly své série bez zaškobrtnutí. Ale zbylé dvě čtvrtfinálové série byly nakonec jednoznačnější, než jsem myslel. Bohemka dokázala rozložit obranu Chodova v každém zápase a potvrdila, že zažívá historicky nejúspěšnější sezonu,“ načal pětinásobný šampion nejvyšší soutěže Martin Richter své hodnocení čtvrtfinále.

„Naopak Sparta ve své sérii nedokázala vyzrát na pevnou obranu Mladé Boleslavi a možná jsme tak svědky změny v top 4 pro následujících pár sezon. Minimálně v té letošní je čtveřice semifinalistů opravdu odskočená a já doufám, že se to projeví na kvalitě a vyrovnanosti semifinálových sérií. Rozhodně je tu potenciál, aby to byly nejzajímavější série za posledních několik sezon,“ věští Richter atraktivní souboje.

TATRAN STŘEŠOVICE – FLORBAL MLADÁ BOLESLAV

Tatran základní části proplul bez ztráty bodu. Dvakrát zvítězil také nad Mladou Boleslaví. Zatímco venku těsně 4:3, doma to byla kanonáda v poměru 11:1 pro Pražany. Poslední měření sil v play off však dopadlo pro Střešovické hořce. Boleslav po výhře v superfinále vybojovala svůj třetí mistrovský titul. Tentokráte se oba celky střetnou už o kolo dřív.

Martin Richter o sérii: „Na první pohled překvapivý tah Tatranu, po zvážení ale výběr Mladé Boleslavi dává smysl. Tahle série rozhodně má svůj příběh. V lize Tatran naposledy prohrál před rokem v superfinále právě proti Bolce a celou tuto dobu trvá jeho touha o odplatu. Tatran si na Boleslav v sérii určitě věří, má v hlavě poslední vzájemný zápas, ve kterém dominoval. Tatran nemá viditelnou slabinu, možná kromě toho, že nemá tolik zkušeností s vyhráváním titulů, jako současní hráči Mladé Boleslavi. Spoléhat se bude na rozdílovou první pětku, skvělé brankáře, výborné přesilovky, pevnou obranu… Je toho hodně. Jaké jsou vyhlídky Mladé Boleslavi? Pořád se jedná o úřadujícího mistra ČR, který ví, jak vyhrávat klíčové vyrovnané zápasy. Přestože v koncovce základní části Boleslav nepůsobila vyladěným dojmem, ve čtvrtfinále už ukázala soustředěné výkony a nedala Spartě moc šanci. Oproti loňsku je zpátky Jan Natov, naopak se rozdělila dvojka Tokoš-Tomašík, ve velké formě hraje Dominik Beneš. Podle mě šance Boleslavi spočívá právě v rozložení síly do více formací. Potřebuje udržet souboj prvních pětek relativně vyrovnaný a doufat, že druhá nebo třetí formace své tatranské soupeře přestřílí. Nesmíme zapomenout ani na podporu nejlepšího brankáře posledních sezón, Lukáše Bauera. Favorit je ale tentokrát jasný. Můj tip: 4:2 Tatran.“

1. SC VÍTKOVICE – FBŠ BOHEMIANS

Druhou semifinálovou dvojici utvoří druhý a čtvrtý celek základní části. V ní oba dva vzájemné střety celkem jednoznačně ovládli Vítkovičtí. Jenže Bohemians půjdou do boje o účast v superfinále povzbuzeni pohárovým prvenstvím a historicky nejlepší základní částí.

Martin Richetr o sérii „I na tuhle sérii se moc těším. Bohemians přináší do letošního play off svěží vítr a na poměry vyřazovacích bojů relativně bezstarostnou ofenzivní hru plnou pěkných akcí. Vítkovice jsou také útočně laděné a snad nás tak bude čekat krásná série. Oba týmy se zdají být spokojené s tím, že na sebe narazily. Oba týmy mají také dobře namixované týmy – do velké míry tak odpadá v minulosti často zmiňovaná nevýhoda mladého a nezkušeného týmu Bohemians. Druhá nevýhoda v minulých sezónách byla slabší defenzivní činnost. Tam vidím asi největší riziko. Není pravděpodobné, že se Bohemce bude gólově dařit v každém zápase, a Vítkovice rozhodně obranu Bohemky prověří víc než Chodov. Jsem každopádně zvědavý, jestli Bohemka půjde i do semifinále se stejně uvolněnou hrou, nebo jestli Michal Jedlička přijde s nějakou taktickou změnou. Rozhodující může být (jako vždy) souboj brankářů. Stálá opora Vítkovic Lukáš Souček zatím co se týče statistik zaostává za Tomášem Hyršlem, který v play-off zatím předvádí skvělé výkony. Můj tip: 4:2 Vítkovice.“


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*