Ve druhé sérii se proti sobě postaví Vítkovice s Tatranem Střešovice. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Ve druhé sérii se proti sobě postaví Vítkovice s Tatranem Střešovice. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
26. 3. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Srovnáno. Vítkovice s FBC srovnaly krok, pořadatelství se vymění za stavu 1:1

Semifinálové série v Extralize žen jsou po úvodním víkendu srovnány na skóre 1:1. Rozhodly o tom nedělní zápasy, které dopadly tentokráte ve prospěch ostravských týmů. Vítkovice porazily Tatran Střešovice 5:1, FBC Ostrava pak odváží výhru 7:5 z Jižního Města.

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 1:1

Druhé semifinále mezi Vítkovicemi a Tatranem se neslo ve znamení dlouhého čekání na první gól. Především ve druhé třetině bylo na obou stranách několik příležitostí, uspěla ale až Staňková v přesilové hře. Obránkyně Vítkovic vzápětí přidala další branku, dva zásahy si připsala také Michaela Šponiarová a Vítkovice hru relativně kontrolovaly. Na 5:0 zvýšila Lenfeldová, čestný úspěch Tatranu v tomto zajímavém zápase pak zapsala Mechlová.

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 5:1
branky: 32. Šárka Staňková, 38. Šárka Staňková, 38. Michaela Šponiarová, 43. Michaela Šponiarová, 55. Markéta Lenfeldová – 56. Michaela Mechlová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 187; zásahy brankářů: Nikola Příleská 7 – Monika Šolleová 17; po třetinách: 0:0, 3:0, 2:1

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Na první gól se naopak příliš dlouho nemuselo čekat v Praze, kde se přesně po minutě prosadila Zagórska. Ta přidala v první třetině ještě jednu branku a určila její konečné skóre na 2:0. Na začátku třetí třetiny dalo FBC další gól, ovšem Chodovu se do poloviny základní hrací doby povedlo vyrovnat. Následovala přetahovaná, ve které FBC uteklo maximálně do dvoubrankového rozdílu. V závěru zápasu pak dostal Chodov možnost přesilové hry, kterou nevyužil, zato Bačová na straně FBC uzavřela hattrick a skóre utkání na 7:5 pro ostravský tým.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:7
branky: 21. Andrea Břeská, 28. Kristína Belicová, 31. Magdaléna Plášková, 33. Andrea Břeská, 46. Markéta Prontekerová – 2. Malwina Zagórska, 15. Malwina Zagórska, 21. Pavlína Bačová, 32. Denisa Kotzurová, 38. Paulína Hudáková, 43. Pavlína Bačová, 59. Pavlína Bačová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:3; využití: 1:2; diváků: 214; zásahy brankářů: Jana Christianová 10 – Veronika Tomšová 15; po třetinách: 0:2, 4:3, 1:2