Reprezentaci juniorů čeká světový šampionát v Dánsku. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal Reprezentaci juniorů čeká světový šampionát v Dánsku. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal
30. 3. 2023 Reprezentace - Junioři (13) KOMENTÁŘŮ

Junioři znají nominaci na MS. Chceme hrdě reprezentovat naši zemi, říká hlavní trenér Klucho

 Reprezentace juniorů zná finální nominaci na světový šampionát v Dánsku, kde se pokusí o florbalový „zlatý hattrick,“ po šampionátech v Kanadě a v Brně. Podle hlavního trenéra Matěje Klucha chce být jeho tým hrdým reprezentantem České republiky.

Halifax, Brno, Frederikshavn? Před českým národním týmem stojí výzva v podobě zlatého hattricku, který by svěřenci Matěje Klucha mohli v Dánsku dokončit.

„V nominaci máme hráče, kteří dlouhodobě podávají v mezinárodní konfrontaci stabilní výkony, což potvrzují i na domácí scéně,“ vysvětluje hlavní kouč české devatenáctky. V sestavě je také Vojtěch Kún, který se do reprezentace podíval poprvé na únorovém Polish Cupu „Vojta v této sezoně podává velmi dobré výkony v Tatranu. Sledovali jsme ho a dali jsme mu šanci na Polish Cupu, kterou chytil za pačesy, a proto se dostal do finální nominace,“ říká v tiskové zprávě hlavní trenér českého týmu.

Ten řeší také problém, který se u tohoto juniorského šampionátu nabízí a to fakt, že některým hráčům již skončila klubová sezóna. „Třeba Jakub Faksa využil svých zkušeností a kontaktů z minulé sezony a odletěl na měsíc do švédské Storvrety, se kterou absolvuje tréninkové jednotky. Ostatní hráči trénují v týmech, které stále ještě hrají svou soutěž,“ popisuje.

Se svým týmem má jasný cíl. „Dlouhodobě pracujeme tak, abychom na turnaji byli nejlepším možným týmem a hrdě tak reprezentovali naši zemi,“ uvedl Matěj Klucho.

Nominace reprezentace juniorů na světový šampionát v Dánsku
Brankáři
: Adam Draslar (Tatran Střešovice), Tomáš Týc (Florbal MB).

Obránci: Vojtěch Bílek, Jaroslav Petrák (oba FbŠ Bohemians), Jakub Bohuslávek (Kanonýři Kladno), Ondřej Jankovský (1. SC Vítkovice), Jakub Mühlfait, Josef Sedláček (oba Sparta Praha), Michael Wertheim (EräViikingit, Fin.).

Útočníci: Filip Eliáš, Vojtěch Kún, Šimon Vavroušek (vš. Tatran Střešovice), Jakub Faksa, Filip Smutný (oba FBC Liberec), Lukáš Fukala, Martin Gattnar, Adam Palčinský, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Daniel Chatrný (FBC Ostrava), Antonín Votava (Florbal Chodov).

Program ČR
26. 4., 10.30 Česko – Polsko (arena B)
27. 4., 13.00 Česko – Finsko (arena A)
28. 4., 10.00 Česko – Lotyšsko (arena A)
29. 4., semifinále/o umístění
30. 4., finále/o umístění


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  trochu překvapivá nenominace Hejny, ale tam to asi bylo s Draslarem a Týcem obecně dost vyrovnaný. Jinak asi ok.

 • Petr napsal:

  Letos vidím zlato na Švédsko. Nemáme bohužel tolik rozdílových hráčů, jako v minulé nominaci.

  Faksu jsem čekal, ale za mě nezaslouženě. Sedláček překvapení.

  Trochu cítím tlak na to, aby byli v nominaci hráči Sparty.

 • Luky napsal:

  Faksa je výsměch všeho. Proč tam není Čelakovský?

 • Radek T napsal:

  Jakoubek asistent? Že by Kluchovi úplně nevěřil.
  Říka se, že nemá u kluků, kteří trénují pod trenérskou špičkou úplnou podporu.
  Faksa neměl jet, radši měli vzít další 06, ať to vyjde za dva roky. Nikdo z kluků nemá z MS Juniorů zkušenost, za mě chyba. Polish cup jasně ukázal, že tři hráči Švédska jsou výkonnostně ustřelení.
  Good luck.

  • Eda napsal:

   mladej Kohonen jednoznacne, koho dalsi mas na mysli?

  • Erikson napsal:

   Faksa byl jasný od začátku, na to by nebyl vypsaný ani kurz. Jakoubek jako asistent je pojistka neschopnosti a neautority, a to i super odborníka z Finska. Řídí to on a asistent, aby to nebyl úplně totální průšvih.. Zlatý hattrick visí hodně vysoko. Z 06 tam nikdo další, kdo by měl být teď v nominaci není.

 • jozka napsal:

  Za me by v nominaci mel byt spise Celakovsky nez Kun, kdo to ma dlouhodobe nasledovane, tak vi, ze herni kvalita je jednoznacne na strane Celakovskeho, rozhodl urcite ice-time v acku Tatranu, coz mi prijde jako skoda

  • Hmm napsal:

   Otázka je jestli Čelakovský měl ty fyzické předpoklady a testy. Umět zorro je samo hezká věc, ale možná to nestačí

 • Hudinho napsal:

  Vyrceny cil zadny. chceme hrde reprezentovat. pod tim si umim predstavit cokoliv. to jakoubek pred halifaxem i berka pred brnem jednoznacne rekli jedeme to vyhrat. to ze tam je nyni jakoubek jako pojistka a hlavne tim ze se v zaveru projektu intenzivneji zapojil je pro klucha zachrana, jinak bych mel obavu i o zapas proti lotysum. a hrace mame vynikajici jako posledni leta, opet hraji prim v superligovych klubech a jsou hodne videt

Napsat komentář

*