Vítkovice zvítězily nad Tatranem 3:2 a v semifinále vedou. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Vítkovice zvítězily nad Tatranem 3:2 a v semifinále vedou. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
1. 4. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Ostrava vynulovala Chodov 7:0, Vítkovice ustály vyrovnání Tatranu a Maroszová rozhodla o jejich bodu

Florbalistkám Vítkovic se povedlo otočit vývoj semifinálové série proti Tatranu Střešovice. Ve třetím utkání dokázaly ustát vyrovnání soupeře ve třetí třetině a po vítězném gólu Venduly Maroszové berou druhou výhru v sérii poměrem 3:2. Druhý bod mají také úřadující mistryně z FBC Ostrava, které na domácím hřišti vynulovaly Chodov 7:0 a rovněž tak vedou 2:1.

Utkání mezi Střešovicemi a Vítkovicemi bylo velmi ofenzivní, ačkoliv tomu počet pouhých pěti vstřelených branek nemusí odpovídat, tak hlavními postavami zápasu byly jednoznačně Nikola Příleská s Monikou Šolleovou.

Jedinou střelkyní zápasu byla dlouho Eliška Planková, ve druhé třetině pak Vítkovice přidaly ještě jeden zásah. Na začátku třetí části ale v rychlém sledu vyrovnal: nejprve se prosadila Simona Korbelářová, přesilovou hru pak prakticky využila Želízková, ačkoliv k brance došlo až 4 sekundy po skonci trestu Lenfeldové.

Ofenzivní rej pokračoval, vítěznou branku vstřelila nakonec Vendula Maroszová. Další gól již nepřišel, ačkoliv na obou stranách bylo k vidění značné množství příležitostí. Vítkovice tak otočily vývoj semifinále na 2:1 ve svůj prospěch.

PSN Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:3
branky: 42. Simona Korbelářová, 45. Lucie Želízková – 6. Eliška Planková, 30. Barbora Husková, 50. Vendula Maroszová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 162; zásahy brankářů: Monika Šolleová 15 – Nikola Příleská 15; po třetinách: 0:1, 0:1, 2:1

Ostrava se vrátila na svou domácí palubovku a ukázala na ní velkou sílu. Už po deseti minutách vedla 2:0, prosadilo se totiž slovenské duo Pudišová – Chúpeková. První jmenovaná navíc dokázala využít přesilovou hru.

FBC bylo lepším týmem a v polovině utkání vedlo před návštěvou 393 diváků už 5:0. Jednoznačný průběh zápasu pokračoval také ve třetí třetině, ve které úřadující mistryně přidaly další dva zásahy a zvítězily celkem 7:0. Gólmanka Veronika Tomšová potřebovala k čistému kontu 11 zákroků.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:0
branky: 3. Linda Pudišová, 11. Laura Chúpeková, 25. Pavlína Bačová, 27. Veronika Káčová, 31. Paulína Hudáková, 35. Pavlína Bačová, 49. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 393; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 11 – Jana Christianová 16; po třetinách: 2:0, 4:0, 1:0