Michal Pažák v souboji s Patrikem Šebkem. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Michal Pažák v souboji s Patrikem Šebkem. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
5. 4. 2023 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Bohemians zvládli prodloužit sérii, Tatran je zápas od postupu do finále

 Středa se nesla ve znamení pátých zápasů sérií semifinále Livesport Superligy. Vítkovice měly šanci semifinále zakončit a pokračovala i vyrovnaná série mezi Mladou Boleslaví a Tatranem.

Na halu 1. SC Vítkovic přijeli FbŠ Bohemians. Domácí měli díky úspěšnému víkendu na půdě FbŠ možnost si již v tomto zápase zajistit postup do finále. Do utkání vstoupili lépe právě domácí, kteří již v páté minutě vedli 2:0 po brankách Adama Delonga a Marka Matejčíka. Bohemians do konce třetiny dokázali jenom snížit a do druhé části se tak šlo za stavu 2:1. V té začali lépe hosté, gólem Jakuba Buršíka, kterého našel Filip Forman osamoceného před domácí brankou. Brzy na to se dokonce hosté dostali do vedení, opět díky Jakubu Buršíkovi, který dokázal trefit horní polovinu branky přes obránce Vítkovic. V závěru druhé třetiny přidaly oba týmy po jedné brance a do poslední části utkání tak vstupovali hosté s tří gólovým náskokem a zároveň s nadějí, že sérii ještě zvládnou prodloužit. V poslední třetině zápasu sice Vítkovice zvládly dvěma góly snížit, ovšem Bohemians si těsné vedení pohlídali. Stav série je tak 2:3 a další utkání se odehraje opět na půdě FbŠ.

V druhém zápase hostil Tatran Střešovice Mladou Boleslav za stavu série 2:2. První gól vstřelil brzy po začátku Martin Tokoš, který vybojoval balonek na polovině hřiště a dokázal pohotově zakončit. Vedení v zápase ale vydrželo hostům jen pár minut. Tatran do konce první třetiny zvládl dvakrát odpovědět a do šatny si tak nesl vedení 2:1. Ve druhé třetině se první prosadili domácí, konkrétně Ondřej Němeček zakončil z první po přihrávce Marka Beneše. Následovalo snížení Boleslavi, ovšem domácí udeřili znovu a před poslední třetinou si tak udrželi dvoubrankové vedení. V poslední části utkání naprosto převzal otěže Tatran. Dokázal Mladé Boleslavi nasypat hned pět gólů a za stavu 9:3 ve prospěch domácích skončilo páté utkání série, které znamenalo stav 3:2 na zápasy.

Výsledky pátých zápasů semifinálových sérii Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Delong (O. Vítovec), 6. Matejčík (Šindler), 37. Zubek, 52. Delong (O. Vítovec), 60. Šindler (Delong) – 17. Buršík (Forman), 23. Buršík (Forman), 31. Buršík (K. Petrák), 37. P. Šebek (K. Petrák, Forman), 41. Forman (Buršík), 50. Čihák (Kawulok). STAV SÉRIE: 3:2.

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 11. Kreysa (Havlas), 16. Šindelář (Mare. Beneš), 22. Němeček (Mare. Beneš), 40. Mare. Beneš, 45. Mar. Čermák (Šindelář), 47. Meliš, 58. Tlapák (Havlas), 58. Mar. Čermák (Šimek), 60. Havlas (Tlapák) – 5. Tokoš (Tomašík), 37. Pěnička (Gašparík), 45. D. Beneš (Gašparík). STAV SÉRIE: 3:2.


Autor: Pavel KlepetkoKOMENTÁŘE

 • Jaroslav napsal:

  Slast pro uši poslouchat ubrečeného arogantního Novotnýho v pozápasovém rozhovoru.

  • Lojza napsal:

   Ač se řadím k odpůrcům boleslavského betonu, tak zas až tak arogantní mi to tentokrát nepřišlo. A ubrečené taky ne. Tatran byl na začátku nervózní (důležitý zápas, doma plná hala), ale nějak moc loženek MB si nevybavuju. Zmiňoval přesilovky, ale ty podle mě byly nařízeny správně (nechápu, co Hemerka nechápal). Nicméně Novotný neříkal, že by neměly být. Rozhodčí si myslím zvládli zápas na výbornou až na jednu věc – třetí gól MB přece nedával Beneš, ale Pěnička.
   Overall – vytržená Bolka z vlasntího betonoveho prostředí a vidíme jak to ve skutečnosti vypadá. Škoda prvního zápasu, kdy Tatran byl hlavama ještě v sérii s SKV a zápasu na UNYPce (kvůli ČT?), hrát se v Řepích, bylo by asi po sérii. Takhle si myslím, že ješte zdaleka není rozhodnuto.

 • Pavel napsal:

  Bohemka byla včera dobře připravená a „chtěla“ víc, Vítkovice můžou mrzet nevyužité šance v první třetině. jenom malý postřeh: nevím úplně přesně jak moc je „ohebné“ pravidlo o hře na zemi, včera podobné situace vyhodnocené/nevyhodnocené různými způsoby

  • ThomasM napsal:

   Tak hlavně na konci – buď měl platit gól Bohemky, pokud ovšem nebyl uznán kvůli hře na zemi, tak měly následovat 2 minuty…

  • Pavel napsal:

   ještě jeden postřeh: Formanova „rybička“ byla tedy posouzena „parádně“

  • Jura napsal:

   Bohužel v pravidlech je úprava, kdy se za hru na zemi nepovažuje situace když hráč uklouzne, dotkne se rukou země ale přitom stále vede míček. A gól neplatil, protože tou rukou se dotknul v malém brankovišti.
   To nevyloučení mě štvalo, ale bylo to přesně podle pravidel.

 • Fans napsal:

  Vynikající návštěvy na semicko, dvakrát už přes 1000, několikrát 700. To je úplně o něčem jiným než když tam znuděně tleská 150 diváků

  • Dvořka napsal:

   Ty počty jsou sice vždycky o cca 20% nadsazené, ale atmosféra je super, což je asi nejdůležitější!

 • Jura napsal:

  Zdravím Mirku. Argumentace rozhodčích nebyla na hale rozumět a jinde jsem důvod nenašel. To jsem usoudil posléze podle videa. Spíš reaguji na debatu o hře na zemi a porovnávám rozdíl mezi včerejškem a vyloučením „Husy“ v sezóně když přiznala že dala gól při hře na zemi. Paradoxně taky v zápase s Bohemkou. Tak asi tak. Ale nevadí jedeme dál a aspoň je se na co dívat.

 • Proflorbal napsal:

  Ukázalo se, že Superligovým trenérem může být kdokoliv. Dokonce někdo, kdo nechá zahálet kanonýra Pěničku. Předpokládám, že ho zase ten odborník nechá sedět. Ne pustit ho tam, dali by jeden, slovy jeden gól. Trapné.

Napsat komentář

*