Michal Pažák v souboji s Patrikem Šebkem. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Michal Pažák v souboji s Patrikem Šebkem. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
5. 4. 2023 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Bohemians zvládli prodloužit sérii, Tatran je zápas od postupu do finále

Středa se nesla ve znamení pátých zápasů sérií semifinále Livesport Superligy. Vítkovice měly šanci semifinále zakončit a pokračovala i vyrovnaná série mezi Mladou Boleslaví a Tatranem.

Na halu 1. SC Vítkovic přijeli FbŠ Bohemians. Domácí měli díky úspěšnému víkendu na půdě FbŠ možnost si již v tomto zápase zajistit postup do finále. Do utkání vstoupili lépe právě domácí, kteří již v páté minutě vedli 2:0 po brankách Adama Delonga a Marka Matejčíka. Bohemians do konce třetiny dokázali jenom snížit a do druhé části se tak šlo za stavu 2:1. V té začali lépe hosté, gólem Jakuba Buršíka, kterého našel Filip Forman osamoceného před domácí brankou. Brzy na to se dokonce hosté dostali do vedení, opět díky Jakubu Buršíkovi, který dokázal trefit horní polovinu branky přes obránce Vítkovic. V závěru druhé třetiny přidaly oba týmy po jedné brance a do poslední části utkání tak vstupovali hosté s tří gólovým náskokem a zároveň s nadějí, že sérii ještě zvládnou prodloužit. V poslední třetině zápasu sice Vítkovice zvládly dvěma góly snížit, ovšem Bohemians si těsné vedení pohlídali. Stav série je tak 2:3 a další utkání se odehraje opět na půdě FbŠ.

V druhém zápase hostil Tatran Střešovice Mladou Boleslav za stavu série 2:2. První gól vstřelil brzy po začátku Martin Tokoš, který vybojoval balonek na polovině hřiště a dokázal pohotově zakončit. Vedení v zápase ale vydrželo hostům jen pár minut. Tatran do konce první třetiny zvládl dvakrát odpovědět a do šatny si tak nesl vedení 2:1. Ve druhé třetině se první prosadili domácí, konkrétně Ondřej Němeček zakončil z první po přihrávce Marka Beneše. Následovalo snížení Boleslavi, ovšem domácí udeřili znovu a před poslední třetinou si tak udrželi dvoubrankové vedení. V poslední části utkání naprosto převzal otěže Tatran. Dokázal Mladé Boleslavi nasypat hned pět gólů a za stavu 9:3 ve prospěch domácích skončilo páté utkání série, které znamenalo stav 3:2 na zápasy.

Výsledky pátých zápasů semifinálových sérii Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Delong (O. Vítovec), 6. Matejčík (Šindler), 37. Zubek, 52. Delong (O. Vítovec), 60. Šindler (Delong) – 17. Buršík (Forman), 23. Buršík (Forman), 31. Buršík (K. Petrák), 37. P. Šebek (K. Petrák, Forman), 41. Forman (Buršík), 50. Čihák (Kawulok). STAV SÉRIE: 3:2.

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 11. Kreysa (Havlas), 16. Šindelář (Mare. Beneš), 22. Němeček (Mare. Beneš), 40. Mare. Beneš, 45. Mar. Čermák (Šindelář), 47. Meliš, 58. Tlapák (Havlas), 58. Mar. Čermák (Šimek), 60. Havlas (Tlapák) – 5. Tokoš (Tomašík), 37. Pěnička (Gašparík), 45. D. Beneš (Gašparík). STAV SÉRIE: 3:2.

Autor: Pavel Klepetko